henryk szatkowski
henryk szatkowski 2014-05-22 11:11:17

GSmart Saga S3 - ultracienki tabletofon

Firma Gigabyte, prezentuje najnowszy model GSmart Saga S3, który za sprawą sześciocalowego wyświetlacza HD z matrycą IPS w technologii OGS integruje funkcjonalności tabletu i smartfona- donosi w komunikacie prasowym Michał Walter -koordynator PR w 4 Publicity.

Ultracienka obudowa z dobrej klasy komponentów skrywa wydajny, czterordzeniowy procesor wspierany przez 1GB RAM-u, 8GB przestrzeni dyskowej oraz interfejsy komunikacyjne – Bluetooth 4.0, AGPS, a także dwa sloty SIM.

Tabletofon wyposażono w sześciocalowy ekran prezentujący obraz w jakości High Definition, wykonany w technologii IPS, która pozwala na znacznie większe kąty widzenia niż standardowy wyświetlacz LCD. Z kolei optymalne odwzorowanie barw oraz głębia czerni to zasługa laminowania ekranu (One Glass Solution). Mimo swojego rozmiaru urządzenie jest poręczne, gdyż ekran zajmuje aż 72% frontowego panelu, więc można go sprawnie obsłużyć.

Za sprawne działanie podzespołów odpowiada procesor quad core z zegarem 1.3GHz i 1GB pamięci operacyjnej, a pracą całości zarządza Android w wersji 4.2. GSmart Saga S3 obsługuje standard HSPA, dzięki czemu mamy dostęp do zasobów mobilnego internetu oraz możliwość zainstalowania aplikacji nawigacyjnej korzystającej z wbudowanego odbiornika AGPS. Mocną stroną urządzenia są także zdjęcia wykonywane za pomocą 8MPx aparatu z pomocniczym fleszem i autofokusem. Warto wspomnieć, że matryca doposażona jest także w sensor BSI zapewniający lepsze doświetlenie ujęć. Frontowa kamerka 2MPx przeznaczona jest do prowadzenia wideo rozmów za pośrednictwem komunikatorów.


W urządzeniu znajdziemy także moduł Bluetooth 4.0 nieodzowny podczas wymiany plików z innymi urządzeniami, gniazdo USB ze wsparciem OTG oraz slot na kartę SD do 32GB, która rozbuduje wbudowane 8GB przestrzeni na dane i multimedia. Obudowa smartfona w najcieńszym miejscu mierzy zaledwie 8.5mm, zaś zaimplementowana bateria to ogniwo o pojemności 3000mAh.

Model Saga S3 jest urządzeniem typu dual SIM, a więc daje możliwość korzystania z dwóch niezależnych linii telefonicznych, które dodatkowo są w pełni spersonalizowane w zakresie ustawień takich jak dzwonki, tryby i listy kontaktów. Istnieje także możliwość przypisania jednej karcie standardowych funkcji telefonicznych (GSM), a drugiej transferu danych (WCDMA).

 1 / 1 
Mateusz Biedronka
1. Mateusz Biedronka 19.06.2014 / 22:21
Mnie nie kręcą az takie wynalazki, zdecydowanie wole te proste modele jak Diamond TD1 od telefunken.Ładnie się prezentuje, wcale nie jest taki gruby a wydaje mi sie być praktyczniejszy niż ten o ktorym piszesz.
Jacek Dąb
2. Jacek Dąb 15.07.2014 / 16:25
Gdybym miał wybierać "coś" do dzwonienia to smarfona, nie wyobrażam siebie jak rozmawiam przy 6-calowym tabletofonie :)
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2022 interaktywnie.com. All rights reserved.