Marcin Szklarski
Marcin Szklarski 2014-06-11 10:29:30

Nowa kamera Sony Action Cam HDR-AS20

Jest wyposażona w ;

- Stabilizator obrazu SteadyShot™: płynny i wyraźny obraz nawet przy intensywnych ruchach kamery
- Superszerokokątny obiektyw ZEISS® Tessar® i wbudowany mikrofon stereo: zapis zdarzeń na żywych, czystych filmach z dźwiękiem
- Przetwornik obrazu Exmor R™: rejestracja szczegółowych, naturalnie wyglądających filmów Full HD 50p i fotografii nawet przy słabym świetle
- Współpraca z zakładanym na przegub dłoni, sprzedawanym oddzielnie pilotem: zdalne sterowanie maksymalnie pięcioma kamerami i podgląd rejestrowanego przez nie obrazu
- Dodatkowe możliwości wykorzystania materiału w programie PlayMemories Home™ i funkcja łączenia filmów.

Okiem nowej kamery jest obiektyw ZEISS Tessar o niezwykle szerokim kącie widzenia: 170° (120° przy włączonej stabilizacji SteadyShot). Ochronę nagrywanego obrazu przed skutkami skoków i wibracji zapewnia stabilizator obrazu SteadyShot, niezastąpiony na górskich szlakach i niespokojnych wodach. Urządzenie jest także wyposażone w stereofoniczny mikrofon, dzięki któremu zapis przygód staje się jeszcze bardziej realistyczny.

Wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ rejestruje piękne filmy Full HD i fotografie nawet o zmierzchu, a więc w warunkach stanowiących poważne wyzwanie dla mniej zaawansowanych urządzeń. Zapis obrazu odbywa się przy przepływności do 28 Mb/s, co przekłada się na dużą ilość szczegółów nawet w scenach przesyconych ruchem.

Kamera jest wyposażona w łącze Wi-Fi, umożliwiające między innymi bezprzewodową komunikację z zakładanym przegub dłoni pilotem RM-LVR1. Ten oferowany oddzielnie wodoodporny pilot może współpracować nawet z pięcioma kamerami naraz. Umożliwia podgląd rejestrowanego obrazu i sterowanie kamerami, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach: na kasku, desce surfingowej itp.

W porównaniu z poprzednim modelem wydłużył się czas pracy: kamera umożliwia obecnie filmowanie non stop przez 130 minut[i] (z włączonym Wi-Fi, bez Wi-Fi: 150 min[ii]), czyli wystarczająco długo, by udokumentować wypad na rowerze lub nurkowanie w masce.

Aby po powrocie do domu jak najszybciej zmontować film i udostępnić go użytkownikom serwisu Facebook® lub YouTube™, można skorzystać z bezpłatnego programu Sony PlayMemories Home. Program ma obecnie nową funkcję łączenia filmów*, służącą do prezentowania na podzielonym ekranie obrazów z maksymalnie czterech kamer. (Wymagany jest program PlayMemories Home 3.1.10 lub nowszy dla Windows i 1.1.10 lub nowszy dla Mac OS).

Na podstawie komunikatu prasowego Piotra Papaja (Sony) z 11 czerwca.

 1 / 1 
Jakub Sikorski
1. Jakub Sikorski 30.07.2014 / 08:44
Brzmi nieźle, ale czy jest lepsza (albo chociaż porównywalna) od GoPro?
Adam Koterski
2. Adam Koterski 29.04.2015 / 09:41
Jak jest z bateriami w tych urządzniach? Max for power widzę, oferuje zamienniki a to jest zły znak :)
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2022 interaktywnie.com. All rights reserved.