henryk szatkowski
henryk szatkowski 2014-08-20 11:33:44

UX LG G3 standardem wśród smartfonów i tabletów LG

Jak donosi w dzisiejszej informacji prasowej Grzegorz Kuźnik z MSLGroup - firma LG ogłosiła dzisiaj plan ujednolicenia swojego interfejsu i oferowanej prostoty obsługi w urządzeniach mobilnych zaczynając od podstawowych modeli aż po klasę premium. Standaryzacja LG UX (User Experience), które rozpoczęło się wraz z modelem G3 obejmie większość smartfonów oraz tabletów wprowadzonych na rynek w drugiej połowie bieżącego roku.
Debiutujące w maju tego roku funkcje UX LG G3 zostały pozytywnie przyjęte zarówno przez klientów, jak i ekspertów z branży, wśród których wielu wyraziło uznanie pod adresem przyjaznych dla użytkowników usprawnień. Model LG G3 docenili również sędziowie Red Dot Communication Design Award 2014, przyznając mu w sumie trzy nagrody w kategorii „Best of the Best” („Najlepszy z najlepszych”) za intuicyjne funkcje UX.
Jedną z funkcji UX, która zostanie wprowadzona w smartfonach LG podstawowej i średniej klasy, jest uproszczone menu aparatu wyświetlające tylko najczęściej używane opcje. Jedną z jego kluczowych zalet jest Touch & Shoot umożliwiająca szybkie i intuicyjne uchwycenie wyjątkowych momentów za pomocą jednego dotknięcia w dowolne miejsce wyświetlacza. W ten sposób czasochłonny dwustopniowy proces łapania ostrości i zwalniania migawki jest sprowadzony do zaledwie jednego dotknięcia palcem. Za pośrednictwem opcji Gesture Shot, robienie „selfie” staje się proste i przyjemne. Otwarcie i zamknięcie ręki przed obiektywem uruchamia trzysekundowy samowyzwalacz, który pozwala nam na wykonanie fantastycznych i do tego ostrych zdjęć samym sobie. Z kolei Clean View oferuje pełny i przejrzysty interfejs podglądu dzięki usunięciu z ekranu wszystkich ikon menu aparatu.
Kolejną funkcją UX, która stanie się standardem dla urządzeń mobilnych LG będzie Smart Keyboard – system redukujący ilość błędów przy wprowadzaniu znaków nawet do 75% poprzez monitorowanie i analizowanie zwyczajów użytkownika oraz „odgadywanie”, co chce napisać. Klawiaturę można dopasować do rozmiaru palców, a sugerowane słowa, pojawiające się nad klawiaturą, wprowadza się wykonując zaledwie gest kciukiem. Poszczególne klawisze można spersonalizować na podstawie najczęściej wykorzystywanych symboli, aby pisanie było jeszcze szybsze.. Długie przytrzymanie klawisza spacji i przesunięcie palcem w lewo lub w prawo zmienia pozycję kursora, umożliwiając w ten sposób szybszą edycję.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2021 interaktywnie.com. All rights reserved.