
Microsoft daje możliwość instalacji Consumer Preview na trzy sposoby. Pierwszy to uaktualnienie obecnej wersji Windows 7 do Windows 8 Consumer Preview z zachowaniem wszystkich plików oraz programów. W tym przypadku, przy użyciu konfiguratora na stronie internetowej Microsoftu, można ocenić kompatybilność komputera z nowym systemem, a także sprawdzić, które programy będą działać, a które nie. Podczas naszego testu, konfigurator pokazał zaledwie brak kompatybilności z jednym programem - antywirusowym Avast.
Wybór aktualizacji Windows 7 do Windows 8 Consumer Preview ma jednak pewną wadę. W przypadku, kiedy „ósemka” nie przypadnie do gustu użytkownikowi, to ten nie ma możliwości deinstalacji.
Drugi sposób, to instalacja po sformatowaniu dysku, ale zdecydowanie najlepszym wyborem jest ostatnia opcja, a mianowicie instalacja na drugiej – czystej partycji. Wtedy użytkownik po włączeniu komputera wybiera, czy chce korzystać z poprzedniego, czy nowego systemu.
Sam proces instalacji, niezależnie od wybranego rodzaju, przebiega bardzo szybko, bo około 20 minut. Po tym czasie, użytkownik ma już do swojej dyspozycji w pełni działający system operacyjny, razem z potrzebnymi sterownikami do płyty głównej, karty graficznej, czy innych sprzętów wewnątrz komputera. Tak samo jest w przypadku instalacji Windows 7, co jest plusem nowego jak i starego systemu.
Zamienili okienka na kafelki
Po instalacji systemu uruchamiany jest ekran startowy z nowym interfejsem Metro. To największa zmiana wizualna w Windows 8. Każda z dostępnych aplikacji ułożona jest w formie dużej, kwadratowej lub prostokątnej „kafelki”. Zainstalowane domyślnie programy, zakrywają niestety prawie cały ekran, więc na pierwszy rzut oka brakuje nieco estetyki i porządku znanego z pulpitu poprzedniego Windowsa.
Zobacz Windows 8:
Na ekranie startowy można znaleźć między innymi aplikacje wyświetlające kalendarz, klient poczty, aktualną pogodę, zainstalowane gry, odtwarzacz muzyczny, przeglądarkę zdjęć, Internet Explorer 10, czy sklep Windows Store. Ciekawą cechą nowego interfejsu jest to, że wszystkie programy widoczne na ekranie startowym aktualizują swoje dane na bieżąco - oczywiście jeśli tylko użytkownik jest połączony z internetem. Dla przykładu, aplikacja Finance podaje aktualne kursy walut, czy notowań indeksów giełdowych. To akurat plus Metro, w tej chwili jedyny jaki można dostrzec.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
BIZZIT S.A. to Mistrz Polski w pozycjonowaniu stron internetowych już w 2008 roku (oraz nagrody i wyróżnienia)....
Zobacz profil w katalogu firm »
Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...
Zobacz profil w katalogu firm »
Tworzymy nowoczesne dedykowane web aplikacje. Naszą domeną jest bezkompromisowa jakość kodu, bezpieczeństwo oraz...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Autorze, zwróć mi moje pięć minut życia. Ale biedny tekst...
PS. Kafelek jest rodzaju męskiego.
biedniejsza jest prezentacja windowsa osiem. po prostu nic tam nie pokazali :DDD
jest sporo filmów/prezentacji o tym systemie na Youtube, wystarczy poszukać.
Jesli chodzi o interface, Microsoft zaczyna od początku, tak jak kiedyś Apple zaczęli z OSX albo IOS. Metro nie jest ściągnięte z WP7 tylko kontynuuje linie.
Komputery domowe czyli nie do pracy ale do netu, rozrywki, informacji itp to w przyszłości głównie tablety, stąd nacisk na obsługę gestów. Metro wygląda bardzo dobrze, jeśli Microsoft dalej będzie zmierzał w tym kierunku, przeskoczy Apple w wyścigu na innowacyjność i estetykę interface'u, która to jest bardzo ważna, wielu patrzy w monitor conajmniej 6 godzin dziennie.
Polecam poużywać trochę ten system.. a nie opierać się na pierwszych wrażeniach. Interfejs metro jest bardzo czytelny i wygodny ale to zmiana sposobu myślenia a nie tylko Windows z kolejnym numerkiem.
p.s. Data premiery Windows 8 jest znana.
Ja z testu jestem zadowolony a czy ktoś odwiedzał już http://www.metrone.pl
ja widziałem już to http://MetroOne.pl jak dla mnie rewelacja, sam zaczne chyba się brać za programowanie aplikacji pod Windows 8!
nowy system, bedzie wymagal sporo od wlascicieli np laptopow, wiadomo ze w tym komputerach mocna konfiguracja to raczej rzadkosc, aczkolwiek idzie ku dobremu
Wylacznie zalezy mi na predkosci systemu. Nawet lapka (u310 od lenovo) wzialem z prockiem i5 aby miec zapas. Wg mnie co to za system, ktory pozera 80% zasobow kompa... mam nadzieje ze win8 taki nie jest
ja korzystam i jestem zadowolony :]
Jakoś nadal te kafelki do mnie nie przemawiają... Zobaczymy, jak będzie się pracować z Windows 10.
Co do Windows 8 to strasznie go nie lubię dobrze ze jest dodatek który włącza przycisk Start
Ja tez nie lubię. Do tego stopnia, ze wywaliłem go nawet z wszystkich platform w zakupiłem windows 7