26.07.2016 / Kampanie / Trendy
 

Outdoor na dwóch kółkach, czyli reklama na miejskich rowerach

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Joanna Szlemińska i Piotr Gajek
 

Joanna Szlemińska i Piotr Gajek z Synergic pokazują, że mobile to nie tylko smartfony.

Coraz więcej firm planując kampanie outdoorowe decyduje się na wykorzystanie sieci rowerów miejskich. Wydatki na ten segment OOH pod koniec ubiegłego roku wynosiły cennikowo blisko 11 mln złotych, co daje aż 48% więcej niż rok wcześniej. Eksperci przewidują, iż w kolejnych latach odnotowywane będą dalsze wzrosty. 

Od 5 lat w Polsce obserwujemy dynamiczny rozwój sieci rowerów miejskich. Ten ekologiczny środek transportu zrewolucjonizował nie tylko model poruszania się po mieście, ale także stworzył unikalny kanał docierania do świadomego i aktywnego fizycznie konsumenta. Rowery dostępne w ramach systemów bike-sharing na stałe wpisały się w krajobraz Polskich miast. Obecne w przestrzeni miejskiej nośniki reklamowe pozwalają realizować kampanie zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim.

Rowerowy boom rozpoczął się w 2011 roku we Wrocławiu. Rok później nowoczesny system wdrożyła Warszawa, a w 2013 roku rowery pojawiły się w Poznaniu i Opolu. Aktualnie w pełni ekologiczne pojazdy dostępne są w aż 14 największych miastach w Polsce. W tym roku liczba rowerów dostępnych w całym kraju przekroczyła 8 tysięcy. 

Innowacyjność reklamy outdoorowej na rowerach miejskich przejawia się w dużej mierz w tym, że użytkownicy korzystający z rowerów są jednocześnie odbiorcami przekazu reklamowego, jak i budują zasięg kampanii, maksymalizując liczbę kontaktów z reklamą. Oryginalny design rowerów i lokalne kampanie społeczne zachęcające do korzystania z tego alternatywnego środka transportu, zwiększają zainteresowanie i przyczyniają się do wzrostu potencjału tej formy reklamy zewnętrznej, a firmy wykorzystujące w swoich kampaniach rowery miejskie postrzegane są przez konsumentów jako nowoczesne, mobilne i społecznie zaangażowane.

W lipcu, w ramach ogólnopolskiej kampanii Lay’s w 9 największych miastach w Polsce, można zobaczyć reklamy na rowerach miejskich. Na nośnikach widnieje hasło „Lato smakuje lepiej z Lay’s”.

60397_synergic---lays.jpg

Stawiając na wysiłek fizyczny, a więc i jazdę na rowerze, trzeba pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Fakt ten wykorzystała Nałęczowianka. W maju i czerwcu w obrębie Poznania i Warszawy można było zaobserwować reklamy tej wody na skrzydełkach rowerów miejskich.

60399_synergic---naleczowianka.jpg

Nju Mobile w ramach ogólnopolskiej kampanii, promującej ofertę abonamentową bez stałych kosztów, zdecydowało się na ekspozycję reklam na rowerach w 6 największych miastach w Polsce. Na nośnikach pojawiło się hasło „Nie korzystasz, nie płacisz”, które zarówno pasuje do samych usług operatora jak i idei rowerów wynajmowanych czasowo.

60398_synergic---nju.jpg

Rowery miejskie dostępne są również w wersji tandemowej. Ten dwuosobowy rower wymaga zgrania, solidnej współpracy i wzajemnego zaufania. Operator komórkowy Play postanowił wykorzystać to w swojej kampanii promującej tańsze usługi w pakiecie dla dwóch kart sim, której hasłem jest „Znajdź swój duet”. Reklamy na tandemach eksponowane są w Warszawie w lipcu i sierpniu.

60400_synergic---play.jpg

Europa przoduje w rankingu kontynentów z największą liczbą sieci rowerów miejskich. Polska nie odstaje w tej kwestii od swoich sąsiadów. Rosnąca popularność transportu rowerowego widoczna jest chociażby w Warszawskim Raporcie Rowerowym 2015. Zgodnie z przedstawionymi w nim informacjami, aż 20 projektów wybranych w ramach Budżetu Partycypacyjnego w stolicy związanych jest z infrastrukturą rowerową. Ich wartość przekracza 4 mln 100 tys. zł, co oznacza, że inwestycje te zagospodarowały około 15% całego budżetu.

 

Joanna Szlemińska, wiceprezes Synergic
Piotr Gajek, prezes Synergic

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: outdoor, reklama zewnętrzna


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB

  Pracujemy na sukces naszych Klientów. Projektujemy zachwycające kreacje graficzne, użyteczne serwisy internetowe i...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.