13.02.2014 / Kampanie / Trendy
 

Parodia reklamy Dove, czyli jak agencja wita nowego dyrektora

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Piotr Chrobot
 
archiwum własne
archiwum własne

Przykłady na to, jak niecodziennie pokazać radość w firmie z zatrudnienia pracownika oraz jak wykorzystać przerwę reklamową podczas Tańca na lodzie opisuje Piotr Chrobot, creative director w Saatchi & Saatchi Digital Poland.

Na naszym podwórku, wiadomości o nowo przyjętych osobach zwyczajowo ogranicza się do fotografii oraz nudnej biografii. Codzienne serwisy informują o zmianach, a firmy przyjmujące nowych liderów cieszą się transferem w umiarkowany sposób.

Goodby i Silverstein mieli pewnie więcej powodów do radości bo dyrektorem kreatywnym w ich niemałej firmie został Eric Kallman - człowiek odpowiedzialny za humor Old Spice'a czy Skittels. Zamiast publikować jego zdjęcie na fanpage'u, postanowili zrobić parodię reklamy Dove Sketches i opowiedzieć o swoim nowym nabytku.

Film zrobiony w dobrym stylu, umiejętnie i z odpowiednim humorem. Dobrze wykorzystana parodia, którą można było bardzo łatwo zepsuć.

W Stanach tego typu transfery od zawsze są obszernie komentowane, panowie dobrze wykorzystali okazję. I nie zmarnowali potencjału.

Oryginalną reklamę Dove Sketches zobaczysz tutaj

W ostatnim czasie dom mediowy PHD w równie kreatywny sposób wykorzystał przerwę reklamową podczas Tańca na lodzie. W celu promocji nowego filmu The Lego Movie stworzyli od podstaw znane brytyjskie reklamy z wykorzystaniem ludzików duńskiego producenta. Cały blok reklamowy wypełniły cztery nowe reklamy.

Egzekucyjnie nie wyglądają jak oryginały, ale sam pomysł jest strzałem w dziesiątkę. Tak kreatywnego wykorzystania przerwy reklamowej dawno nie widziałem.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Dove Sketches, Eric Kallman, Piotr Chrobot, The Lego Movie


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.