20.11.2014 / Kampanie / Trendy
 

Reklamowy wilk w owczej skórze czy Dr Jekkyl i Mr. Hyde?

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Czy w internetowym świecie można tak zainteresować widza, aby zechciał obejrzeć reklamę od pierwszej do ostatniej sekundy? A zastanawialiście się co zrobić, aby zobaczył z własnej woli tą samą reklamę dwa razy? Rozsądek podpowiada, że trzykrotne odtworzenie reklamy z własnej woli wydaje się niemożliwością!

W motoryzacji tymczasem świat stanął na głowie. W latach 90. producenci samochodów odróżniali się i reklamowali unikatową technologią, zwiększonym bezpieczeństwem czy solidnością. W tym czasie Honda na każdym kroku przypominała o czymś innym - o sportowym rodowodzie. Produkowała kolejne śmiałe modele, takie jak Integra, S2000, NSX, ale też odmiany w wersji TypeR dla szukających wrażeń na co dzień.

Niestety, bezlitosna ekonomia połączona z ekologią zmusiła japońskich konstruktorów do wycofania się z produkcji usportowionych samochodów. Z roku na rok zamykano kolejne projekty, a marzenia o sportowym charakterze marki przechodziły do historii. Nie utrzymał się nawet żaden z projektów TypeR. Teraz Honda podobnie jak większość, produkuje samochody dla wszystkich. Marka w swej polityce oddaliła się od żądnych wrażeń klientów - a ci zwrócili się do konkurencji lub zaczęli szukać emocji w starych i dobrych modelach z lat 90. Wygląda na to, że nadszedł czas powrotu.

Mając cały ten bagaż przed sobą, twórcy spotu stanęli przed trudnym zadaniem pogodzenia nowej polityki marki z jednoczesnym wskrzeszeniem dawnej magii TypeR. Dwa skrajne komunikaty w jednej reklamie? Zaryzykowali i zrobili kreację, którą w dzisiejszym, zbyt szybkim świecie, z przyjemnością obejrzymy kilkukrotnie. Za każdym razem będziemy się bawić i odnajdować nowe detale. Reklama TypeR to wilk w owczej skórze, Dr Jekkyl i Mr. Hyde.

Co twórcy spotu chcieli przekazać odbiorcy? TypeR został stworzony po to, by powodować gęsią skórkę, ale jednocześnie nie deprecjonować nowej klienteli Hondy - spokojnych kierowców-tatuśków, rzadziej zainteresowanych sportowymi korzeniami marki. Muszę przyznać, że świetnie się to udało. Wystarczy jeden przycisk, by oglądać spokojną wersję reklamy lub sportową. Dostajemy wykwintny, świetnie skomponowany, dwudaniowy posiłek okraszony interaktywnym smaczkiem.


źródło: Print screen/Youtube.com

To jest to, co miłośnicy Hondy, zwłaszcza w wersji TypeR, lubią najbardziej. Jak mawiał pewien wietnamski sprzedawca reklamując migające lampki na choinkę: Chcesz: świeci. Chcesz: nie świeci. Nie inaczej jest w tym spocie Chcesz: TypeR. Chcesz: nie TypeR. Ty decydujesz. I o to również chodzi w reakcji Hondy.


źródło: Print screen/Youtube.com


By oglądać alternatywną - sportową - wersje reklamy wystarczy nacisnąć R podczas odtwarzania
źródło: Print screen/Youtube.com

Oglądajcie. Nie raz, nie dwa... Miksujcie tyle razy, aż nasycicie się wynajdywaniem ciekawych detali. Kampania w całości dostępna jest tutaj - https://www.youtube.com/user/HondaVideo

Autorem jest Michał Kałuża - multimedia creative director S4/managing director Driim Interactive

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Honda TypeR, kampania the other side


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.