10.02.2017 / Kampanie / Trendy
 

Reklamy z Super Bowl 2017? Pięknie podane, ale jednak odgrzewane kotlety. Oprócz kilku...

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Patrycja Otachel, Creative Consultant WALK PR / Walk Social Media
 

Idealną metaforą reklamowej części tegorocznego SuperBowl jest dla mnie występ Lady Gagi, będący główną atrakcją tak zwanego halftime. Nie można mu odmówić spektakularności, doskonałego przygotowania czy wykorzystania najnowszych technologii. Ale kiedy dowiedzieliśmy się, że Gaga wcale nie skoczyła z dachu, nasz entuzjazm nieco opadł (mimo że należy jej się oczywiście pełen szacunek za to, że w ogóle na niego weszła, aby nagrać wcześniej tę część występu). Podobnie czułam się podczas oglądania kolejnych spotów – pięknie zrealizowanych, wykorzystujących najnowsze trendy, odgrzewanych historii, którym zabrakło autentyczności.

Pojawiła się jednak nadzieja. Tak, jak doskonała riposta Lady Gagi w stosunku do internautów krytykujących jej brzuch zwróciła uwagę na bardzo ważną kwestię - tak kilka reklam wniosło coś budującego do poziomu spotów wyświetlanych podczas tegorocznego SuperBowl

Bai

Za prosty pomysł idealnie dopasowany do marki. Uśmiałam się.

Hyundai

Za odwagę, logistykę i wykorzystanie zainteresowania konsumentów treścią publikowaną na żywo – marka nakręciła część spotu podczas trwania rozgrywek i wyświetliła reklamę na ich koniec. Chapeau bas!

Adidas

Za wyświetlenie reklamy stworzonej przez niezależnego reżysera - Eugena Merhera. Spot Break Free nie powstał na zlecenie marki – co więcej Adidas podobno na początku nawet nie odpowiadał na wiadomości twórcy.

 

Amazon Echo

Za wpisanie produktu – Alexy – w kontekst wydarzenia i krótką, nieprzegadaną formę.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.