8.02.2017 / Kampanie / Trendy
 

"Teasery lepsze niż spoty". 51. Super Bowl nie wszystkim przypadł do gustu

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Daniel Przygoda
 
Daniel Przygoda (fot. VML Poland)
Daniel Przygoda (fot. VML Poland)

5 milionów dolarów – tyle według „The New York Times” kosztował slot w tegorocznym paśmie reklamowym podczas Super Bowl. Nie wspominając o kosztach przygotowania spotu oraz jego wypromowania przed samym finałem. Wielkie pieniądze, jeszcze większe oczekiwania i, przynajmniej w moim odczuciu, spore rozczarowanie po obejrzeniu kilkudziesięciu tegorocznych produkcji. 

Subiektywnie wybrałem cztery – jedną, która nie dowiozła bardzo wygórowanych obietnic, drugą, która wykorzystała ten sam trend i pozytywnie zaskoczyła oraz trzecią, która stając w szranki z wieloma utytułowanymi konkurentami mającymi na koncie szereg spektakularnych produkcji przebiła się do świadomości konsumentów i została przez nich dobrze odebrana. Na sam koniec, w ramach deseru, zostawiam najpyszniejszą.

Dużo się spodziewałem po zapowiedziach pierwszej reklamy „na żywo” przygotowywanej przez Snickersa. Niepotrzebnie. Teasery były świetne – niby castingi, w których „występował” kartonowy Adam Driver i „ubiegający się” o rolę u jego boku koń, albo „martwy” kowboj. Sugerowały, że będę świadkiem jakiegoś absurdalnego widowiska, a tymczasem obejrzałem coś szalenie nieudolnego. Lubię Adama Drivera i mam nadzieje, że będzie trzymał z dala od takich produkcji w przyszłości. 

Obejrzyjcie i oceńcie sami – teasery 

Reklama puszczona „na żywo” na podczas finałów: 

Snickers poległ. Huyndai zwyciężył. Zaczęło się od teaserów...

... a skończyło na przygotowanej z rozmachem produkcji adresowanej do stacjonujących poza granicami USA żołnierzy. Producent samochodów przygotował spot kręcony bezpośrednio i w czasie Super Bowl, a wyemitował go wraz z ostatnim gwizdkiem. Jest i polski akcent w tej historii. Dzięki supernowoczesnej technologii dostarczonej przez koncern wojskowi, służący z dala od rodziny, mogli obejrzeć finał rozgrywek NFL wraz ze swoimi bliskimi. Nadal zastanawiam się jaki, jest związek Huyndaia z armią amerykańską, technologią przesyłania danych i obrazu, bo mnie ta firma kojarzy się przede wszystkim z autami. Niemniej 13 milionów widzów spot obejrzało, a Huyndai zgarnął palmę pierwszeństwa i przyćmił wiele innych wysokobudżetowych produkcji przygotowanych na ten wieczór.

Pozytywnie zapamiętam reklamę odświeżacza do powietrza od Febreze. Pomysł oparty jest na bardzo prostej obserwacji – w przerwie meczu, wszyscy biegną do łazienki, a ta niekiedy brzydko pachnie. I ten moment, ta pełna równości sytuacja wyniesiona jest tutaj do rangi ogólnonarodowego symbolu, ubogaconego pełnym patosu lektorem i muzyką rodem z amerykańskiej parady z okazji Dnia Niepodległości. Punkty za ujęcie tak niezręcznego tematu w humorystycznej, nieco przerysowanej i bardzo strawnej wizualnie formie.

Najlepsza reklama. Absolutnie wyśmienita od pierwszego przeuroczego zakrztuszenia się jednego z głównych bohaterów po ostatnią scenkę. Bud Light – Between Friends. Przepiękny storytelling, świetny montaż i święte słowa w voice overze. Święte. "You are not just drinking beers, you re building friendships".

 

 

Daniel Przygoda, Senior Copywriter w VML Poland

 

 

 

 

 

 

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: 51. Super Bowl, Super Bowl 2017, reklama ATL


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.