Odświeżona witryna tygodnika lepiej eksponuje treści, choć internauta może mieć problem z odróżnieniem tekstów reklamowych od redakcyjnych. Eksperci wskazują, że mimo zmian, czytelnik łatwiej odnajdzie się na konkurencyjnych stronach.
Interaktywnie.com bierze pod lupę portal x-news.pl. Jest szaro i poważnie, a sam serwis - mimo wykorzystania Flasha - nie należy do najbardziej elastycznych. Jednak praca przebiega wyjątkowo dobrze.
Interaktywnie.com przetestowało nowy layout wyszukiwarki ofert wakacyjnych. Wzięliśmy pod lupę stronę główną, wyszukiwarkę oraz sposób prezentacji ofert.
Zmiana szaty graficznej serwisu wyszła mu na dobre, choć nadal jest wiele niedociągnięć. Na plus wyeksponowanie wyszukiwarki i poprawione "podpowiadanie", a także przejrzysty i czytelny układ strony.
Jest różowo, prosto i szablonowo. Użytkownik jednak czasem musi się bawić w poszukiwacza, na przykład w momencie, gdy chce kupić telefon.
Nowy serwis GPW jest czytelny, ale ma sporo błędów. Wydaje się, że poszczególne części strony były projektowane przez różne osoby. Komunikaty bardzo często wprowadzają użytkownika w błąd, a mniej cierpliwi internauci zapewnie nie przebrną przez proces rejestracji.
Netia zrezygnowała ze spokojnego wizerunku - jest bardziej pstrokata, wyluzowana. Jednak kolorowe logo niekoniecznie spełnia swoją rolę i mało komu kojarzy się z "wirusami" internetu. Z kolei strona netia.pl zupełnie odbiega wizerunkiem od Instytutu Netii i jest zbyt korporacyjna.
ING BankOnline posłuchał rad internautów. Nowy system jest stworzony po części pod ich dyktando. Poprosiliśmy ekspertów od kreacji, usability i SEO o opinię na temat zmian w systemie.
Chaos, nieprzemyślana grafika i nieczytelne czcionki - to główne wady serwisu www nowego tygodnika opinii.
Odmienione serwisy rozrywkowe Gazety.pl to prowadzenie użytkownika za rękę. Jest prosto i intuicyjnie.