13 stycznia 2007 / Webskie strony / Żywność i napoje
Minimania
Administrator Moonbase
 
Konkurs marki Mini Delicje polegający na stworzeniu mini komiksu.
Ocena: 0.0
Wizyt na stronie: 6770
Komentarze (5)
 1 / 1 
Krzysztof Adamus
1. Krzysztof Adamus 13.01.2007 / 14:09
Bardzo fajny i intuicyjny edytor komiksu, ale drażnią mnie 2 rzeczy:

1. Konieczność logowania się przed stworzeniem komiksu. Myślę, że lepszym rozwiązaniem była by rejestracja w momencie zapisywania pracy, tym bardziej, że tworzenie komiksu jest w tym przypadku wciągające. Przypuszczam, że w ten sposób zebrano by więcej rekordów, jednak pod warunkiem spełnienia punktu 2giego.

2. Nie zmuszałbym użytkowników do tworzenia minimum 4 scenek. Pozwoliłbym im na zapis komiksu składającego się już z 1, góra 2 scenek. No i przydała by się jakaś muzyczka w tle.

Wracając jeszcze do punktu 1. Nigdy nie przeprowadzałem testów aby sprawdzić która metoda jest efektywniejsza w zbieraniu leadów - rejestracja przed, czy po wykonaniu konkursowego zadania. Intuicyjnie czuję, że jednak po, szczególnie gdy jest ciekawa nagroda i wciągająca zabawa konkursowa. Pewnie wykorzystam przy najbliższej okazji metodologię testów A/B aby to sprawdzić. A może ktoś dysponuje jakimiś badaniami na ten temat?
doedoe
2. doedoe 15.01.2007 / 10:45
Mam wrażenie, że nikt przed wypuszczeniem nie testował tego generatora komiksów, że to taka sztuka dla sztuki - całość przypomina kolorowankę dla dzieci z opcją dodawania tekstu, a nie komiks, i ma takie podstawowe wady jak praktycznie jeden sensowny kolor dla skóry i "plakatowość" postaci, z których parę wygląda na... hmm... pogięte, połamane reumatyzmem, dotknięte lumbago?? Trudno określić....

Każda z postaci jest pomyślana solo, bez przewidzenia, że one mają ze sobą również rozmawiać. Same funkcje generatora są OK, logowanie faktycznie stanowi zniechęcającą dość barierę, ale kolory i rysunki postaci po prostu kładą ten projekt... a już kompletnie mnie dobiło, że dziś pod Firefoxem nie mogłem zapisać utworzonego komiksu! Aaaargh!

Ogólnie estetyka serwisu jest taka, jak w reklamowych kolorowankach dodawanych do różnych słodyczy dla dzieci - bez polotu, bez wyobraźni, drewniana... a może... to faktycznie działa? Może ludzie to lubią? Hmm... jakoś wątpię.
Witek Kempa
3. Witek Kempa 17.01.2007 / 23:54
Cóż, trudno sie nie zgodzić z przedmówcami, temat akurat trafiony ponieważ również w naszej firmie uważamy że kwestia wykorzystania "zabawy w komiks" jako oryginalnej formy zabawy tudzież zalążka aktywności społecznościowej jest jak najbardziej zasadna. Zasadność jednak swoją drogą a forma realizacji - swoją. Ja także nie zapisałem mojego pieczołowicie opracowanego komiksu na bazie oryginalnego pomysłu :P który wpadł mi do głowy w momencie ćwiczenia interface'u. Dość rzec że poczułem się delikatnie ... hmmm ... wpuszczony w kanał. Nie wiem czy D1 wzięło pod uwagę FF jako środowisko pracy TG bo wygląda na to że nie.

Z moich uwag - pomijając aspekty o których pisaliście to katastrofalny brak możliwości kopiowania raz przygotowanych postaci wyklucza wg mnie sprawne posługiwanie się kreatorem. Tworzenie ich każdorazowo na nowo to porażka. Stąd problem tworzenia historii na co najmniej 4 scenach etc.

Jeśli chodzi o aspekt społecznościowy - czyli głosowanie na najlepsze komiksyna bazie przeglądania galerii to wielkim błędem jest brak miniatur historyjek na listingu.
Jak ściągnąć uwagę oglądającego do konkretnej historii ? Jedynie poprzez tytuł ? Troche słabe ... więcej opisałem na ten temat na www.linkiem.com - dzięki momo za komentarz. Tak sobie pomyślałem - skoro i my i wy "myślimy" koncepcyjnie nad czymś podobnym to... może powstałby pierwszy transagencyjny projekt ? Marzenie prawda?

pozdrawiam
Witek
Krzysztof Adamus
4. Krzysztof Adamus 18.01.2007 / 23:51
Tak sobie pomyślałem - skoro i my i wy "myślimy" koncepcyjnie nad czymś podobnym to... może powstałby pierwszy transagencyjny projekt ? Marzenie prawda?

Dziękuję Witku za propozycję, ale mamy za sobą już ponad 70% realizacji projektu. To trochę za późno aby włączać Was do tej realizacji.

Transsagencyjny projekt to jednak bardzo kusząca propozycja. Szczególnie, że wszystkie wewnętrzne realizacje mają najniższy priorytet i ciągną się miesiącami. Zaangażowanie dwóch agencji na pewno przyspieszyło by proces realizacji oraz pozwoliłoby zaprzyjaźnić się z konkurencją:)

Na pewno będziemy realizować kolejne projekty niekomercyjne i wtedy bardzo chętnie zrobimy to z Madonetem. Jesteśmy także otwarci na Wasze pomysły i propozycje wspólnej realizacji projektów niekoniecznie dla kasy.
Łukasz Felsztukier
5. Łukasz Felsztukier 19.01.2007 / 11:06
Dzięki za pozytywne oceny - z ust ludzi branży liczą się one w dwójnasób :)

Jesteśmy świadomi pewnych niedoskonałości naszego projektu - można powiedzieć "przypadłości wieku dziecięcego" - i w kolejnych edycjach będziemy je eliminować.

Uważam (podświadomie), że przesunięcie logowania/rejestracji na koniec procesu tworzenia komiksu mogłoby podnieść ilość stworzonych komiksów oraz zarejestrowanych użytkowników, więc pozostaje nam to sprawdzić w praktyce.

Odpowiadając na głosy o problemach w przeglądarce Firefox - nasz serwis stara się nie kłaść "łapy" :) na inne przeglądarki i funkcjonuje tak samo w IE, FF, Operze i pozostałych poprawnie obsługujących animacje Flash. Potencjalne zmieszanie tych, którzy pod FF mieli problemy, może wynikać z faktu, że przeoczyli informację o moderacji, której podlega każdy zgłoszony komiks.

Serdecznie dziękuję za wszystkie uwagi i zapraszam do tworzenia własnych komiksów na stronie LU Minimania
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2021 interaktywnie.com. All rights reserved.