12 grudnia 2006 / Webskie strony / Telekomunikacja
Heyah
Administrator Moonbase
 
Nowa odsłona Heyah. Czy jest lepiej?
Ocena: 0.0
Wizyt na stronie: 11064
Komentarze (46)
« Poprzednia  5 / 5 
vosz
41. vosz 05.01.2007 / 14:09
Jest nam niezmiernie miło, iż nasza nowa strona została tak dogłębnie przeanalizowana przez osoby zajmujące się na co dzień użytecznością stron internetowych. Niewątpliwie użyteczność ta jest niezmiernie ważna w wielu projektach i jak najbardziej jest jednym z pierwszych istotnych elementów jaki rozważa się przy projekcie każdego serwisu www.

Projektowanie i realizacja projektu nowej strony www.heyah.pl było poprzedzone najwyższej klasy badaniami fokusowymi przeprowadzonymi przy współpracy z jedna z czołowych firm badawczych. Takie badania, głównie z uwagi na koszt z nimi związany, w polskiej rzeczywistości są realizowane niezwykle rzadko. Właśnie dzięki przeprowadzonym badaniom, uwzględniającym zarówno bezpośrednią grupę docelową marki Heyah, jej użytkowników oraz użytkowników sieci konkurencyjnych z różnych grup wiekowych, dowiedzieliśmy się jakiej strony oczekuje większość obecnych i potencjalnych naszych Klientów.

Szczegółowe studium przypadku dokładnie określające przebieg badań oraz realizacji serwisu będzie opublikowane na łamach profesjonalnych pism marketingowych oraz branży IT na przełomie stycznia i lutego 2007. W tej chwili zaznaczę jednak, że projekty w których 'użyteczność' była na pierwszym miejscu były badane i zostały uznane przez respondentów prób jakościowych oraz ilościowych jako najzwyczajniej 'nudne' mimo bardzo dobrze ocenianej intuicyjności nawigacji i dostępu do informacji. Badania wykazały, że oferowany dziś projekt minimalistyczny jest tym, czego oczekuje większość użytkowników.

Nie jest naszym celem wchodzenie dziś w polemikę odnośnie konieczności i zasadności dostosowywania serwisów do wszystkich przeglądarek i systemów operacyjnych. Systematycznie jednak dokładamy wszelkich starań aby zaspokoić potrzeby jak największej ilości internautów. Obecnie strona wyświetla się prawidłowo dla ok. 95% odwiedzających, w zakresie udostępniania strony większej ilości odbiorców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Abstrahując od spraw stricte technicznych, faktem jest, że nigdy nie uda się zaspokoić absolutnie wszystkich potrzeb. Wiele spraw jest związanych z gustem oraz oczekiwaniami. Znaczna część użytkowników Heyah ceni sobie możliwość odkrywania strony, swoistego bawienia się nią oraz uczenia się. Dla użytkowników o innych oczekiwaniach, w sprawie nawigacji, jako dodatek do menu po lewej stronie, przygotowano mapę serwisu oraz wyszukiwarkę. Każda szanująca się agencja interaktywna doskonale wie, że tworzenie serwisu internetowego zawsze jest kompromisem pomiędzy kreacją, użytecznością oraz wymaganiami technicznymi. Wszystkie te czynniki główne, połączone z pomniejszymi aspektami dążą do maksymalizacji funkcji celu jaka jest określana przez badania marketingowe, doświadczenie marki oraz agencji obsługującej markę w Internecie.

Wiadomo również, że na rynku istnieje wiele przeglądarek internetowych i próba dostosowania innowacyjnej strony, która wykorzystuje mieszankę wielu technologii na jednej witrynie jest praktycznie nie możliwe bez generowania ogromnych ilości kodu (czytaj dłuższy czas ładowania strony dla wszystkich).

Na koniec raz jeszcze chcielibyśmy przyznać się do niefortunności zastosowanego rozwiązania dotyczącego przeglądarki Opera. Rozwiązanie to zostało już zmienione na takie, które wykrywa rzeczywistą realizowaną prędkość animacji, co pozwala wolniejszym komputerom na optymalizację prezentacji niezależnie od używanej przeglądarki. Cały czas jednak faktem jest, iż mogą występować problemy w przeglądaniu strony przy użyciu Opery razem z testową wersją flash playera 9.0.16.0 (beta). W takim przypadku zalecamy zainstalowanie stabilnej wersji plugina flash 9.0.28.0. Dokładną wersję pluginu można sprawdzić pod adresem http://adobe.com/shockwave/welcome (należy kliknąć w 'about' w sekcji 'Adobe Flash Player').
Ems
42. Ems 12.01.2007 / 01:45
Drogi vosz... Rozumiem, że użyte przez Ciebie słowo "kompromis" bierze się przekonania, że w serwisie internetowym wszystko jest ważne: zabawa, użyteczność, dostępność dla wszystkich. Niestety, autorytety w dziedzinie strategii serwisów www jasno stwierdzają, że wśród serwisów, które mają na siebie jakoś zarobić (różne są kryteria - np. ilość zdobytych przez www klientów, ilość odwiedzonych stron "kontakt", badania ankietowe itp.) najważniejsza jest użyteczność. Oczywiście możemy wierzyć autorytetom lub nie, bo to w końcu tylko autorytety....
Ems
43. Ems 12.01.2007 / 14:18
Aha, no i jeżeli przyjmiemy, że autorytety mają rację, to coś takiego jak "najwyższej klasy badania focusowe, przeprowadzone w trakcie tworzenia serwisu" zacznie brzmieć jak "najwyższej klasy scyzoryk, użyty do wkręcania śrub" :P
Dariusz Kieda
44. Dariusz Kieda 14.09.2007 / 00:19
Auć. Może nie merytoryczne będzie moje stwierdzenie, bo jakoś sie pogubiłem w czytaniu waszych wypowiedzi, gdzieś mniej więcej w połowie... Jakaś taka mała usability jest kurna w tym rozwiązaniu do wymiany poglądów na interaktywnie.com, gdzieś tak po 5 wypowiedzi gubie się kurna kto z kim dyskutuje i z czym polemizuje.
Aczkolwiek przyznaje vosz napisał chyba najdłuższy post na tym sitcie. Ogólenie z tekstu wynoszę, że wbrew temu, co napisane zostało w pierwszym zdaniu, chyba generalnie nie było im miło. Walniecie takiego posta to z 1 roboczogodzina. A w ogóle brzmi jak wypowiedź z PR.
Wymagający
45. Wymagający 26.01.2008 / 16:17
Najbardziej debilna strona z możliwych. Właśnie stracili potencjalnego klienta, bo połowa rzeczy nie działa w mojej przeglądarce a jestem zbyt wygodny, żeby zadawać sobie trud szukania informacji gdzieś naokoło. Poza tym flesh jest dla mnie ogólnie synonimem tandety i firma Heyah w tej chwili zdobyła sobie w moich oczach taką właśnie opinię.
Michał Białas
46. Michał Białas 21.10.2009 / 09:35
Naprawde fajna realizacja
« Poprzednia  5 / 5 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
 
 
 
© 2021 interaktywnie.com. All rights reserved.