21 listopada 2007 / Webskie strony / Żywność i napoje
Jupiland
Administrator Moonbase
 
Strona poprawiająca humor z nietuzinkowym podejściem do produktu.
Ocena: 0.0
Wizyt na stronie: 11897
Komentarze (28)
« Poprzednia  3 / 3 
Piotr Mederak
21. Piotr Mederak 07.12.2007 / 16:45
Hehehe - ja napewno tez :)

Pozdrowienia dla ani i dla Marcina :]

Coraz blizej swieta! ;)
Piotr Mederak
22. Piotr Mederak 07.12.2007 / 16:47
o. przepraszam. oczywiscie Ani - z wielkiej litery!
Eryk Orłowski
23. Eryk Orłowski 14.12.2007 / 17:56
To nie znaczy, że nie lubimy jaj. Dla mnie słowem kluczem w Internecie jest elementarna użyteczność. Ten serwis dla mnie nie jest użyteczny.


Nie chcę się wdawać w niekończącą się dyskusję z bajki "czy ładne może być użyteczne" bądź "czy użyteczne zawsze musi być takie nudne" - święte wojny zmęczyły mnie na etapie usenetu ;]

Argumenty powyżej są czasami dosyć ciekawe - a to ktoś wykonał mające cokolwiek wnosić mini badanie, a to obiektywnie wypowiadają się flashowcy ;-)

Słowem kluczem w Internecie jest elementarna użyteczność? hmmm... Rozumiem, że autorka podkreśla w ten sposób ważność użyteczności dla... No właśnie dla czego użyteczność jest taka ważna? Pojadę przez chwilę podręcznikowo - powiedzmy, że dla osiągnięcia celów użytkownika w sposób dla niego satysfakcjonujący. Kiedy jednak (ja, freak od użyteczności) patrzę sobie na takie serwisy jak mcdonalds czy jupiland, wolę myśleć jednak o doświadczeniu użytkownika (piękne hasło "user experience"), na które prócz użyteczności składa się parę innych rzeczy.

Rzecz w tym, żeby wywołać pożądane (przez właściciela marki) doświadczenie serwisu (a przez to - samej marki). A to nie tylko intuicyjność, łatwość użycia i inne aspekty składające się na użyteczność. To także efekty wizualne, to także technologia wykonania.

Ja też nie muszę lubić stron we flaszu. Bo tak. Ale czy to cokolwiek zmienia?

koniec bullshitu, święta idą. Wesołego jajka i tak dalej ;]
Monika Kromołowska
24. Monika Kromołowska 15.12.2007 / 20:34
Firma Kofola, która produkuje soki ma swoją stronę korporacyjną http://www.kofola.pl/. Strona z jednym jedynym produktem Jupi, jest w moim przekonaniu prezentacją produktu, przedłużeniem reklamy. Po co więc dyskusja czy jest ona we flashu czy nie - jeżeli to tylko prezentacja reklamowa jednego z produktów?
W moim przekonaniu, jak najbardziej flash był tutaj konieczny, bo przecież jest to prezentacja.
Co innego strona korporacyjna, informacyjna, co innego interaktywna reklamówka soku z gadżetami.

Pozdrawiam wszystkich teoretyków i znawców i smacznego jajka oraz gwiazdki z nieba :)
Franko
25. Franko 15.12.2007 / 20:44
Na Miły Bóg, dosyć!
Do stajenki rzeżuchę siać... Alleluja!
Krzysztof Adamus
26. Krzysztof Adamus 16.12.2007 / 14:54
Trudno jednoznacznie określić, czy decyzja o stworzeniu serwisu we flashu jest właściwa, jeśli nie widziało się briefu, opisu grupy docelowej, czy market mappingu. Te dokumenty w przypadku niektórych marek składają się nawet z ponad 100 stron.

Dlatego proponowałbym, abyśmy skupili się na merytorycznej dyskusji o walorach danego projektu a nie toczyli bitwy o to, która technologia jest lepsza: Flash, czy HTML.

W nowej wersji interaktywnie.com w Webskich Stronach będzie podział na strony we Flashu i w HTMLu. Być może takie rozwiązanie pozwoli nam dyskutować bardziej merytorycznie i nie tylko od święta:)
Rafał Krawczyk
27. Rafał Krawczyk 09.01.2008 / 10:27
Bardzo pozytywna strona.
Z minusików przeszkadzają brzydkie cienie pod dużymi pomarańczami oraz brak regulacji głośności efektów (przynajmniej ja takowej nie znalazłem).
aaaaaa
28. aaaaaa 09.05.2008 / 22:49
Jakby co to jestem targetem. Przerost formy nad treścią. Po co te długie wstępy. Użyteczność kiepskawa. Dopiero po kikunastu sekundach domyśliłęm się o co chodzi z wyciszeniem muzyki jak już miałęm popękane bębenki w uszach. to nie seks tantryczny żeby bawić się w tak długą grę wstępną, Nawet jeżeli ma być element zabawy to poco mam się gapić tyle czasu na to wszystko. Sama grafika i pomysł zajebiste, ale proszę to wygląda jak demo zespołu kreatywnego co maksymalnie może zrobić a to nie tędy droga... niedopasowanie warstwy kreatywnej do inforamcyjnej
« Poprzednia  3 / 3 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2021 interaktywnie.com. All rights reserved.