27.01.2015 / Felieton - Moje WWW / Portale
 

Content marketing, social media i... Oto strony, które pozwolą przewidzieć kolejne trendy

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Katarzyna Budzyń
 

Katarzyna Budzyń z agencji Brand Voice, zajmującej się w Grupie Me & My Friends działaniami public relations, zdradza, które strony internetowe odwiedza regularnie, by być na bieżąco.

Dzień rozpoczynam oczywiście od przejrzenia serwisów prasowych. Regularnie zaglądam na stronę Press, a jeśli do analizy brakuje mi szerszego kontekstu - wchodzę na: www.vox.com. Witryna ta tłumaczy otaczające nas zjawiska z różnych perspektyw. Jest to świetny punkt wyjścia do tego, by odnaleźć się w tematach z czołówek gazet.

Sporo czasu poświęcam na przeglądanie serwisów, takich jak na przykład www.adsoftheworld.com czy www.theinspirationroom.com. Pomaga mi to być na bieżąco z trendami branżowymi, co jest szczególnie istotne w przypadku kompleksowych strategii komunikacji. Wspomniane serwisy dają wgląd w najbardziej kreatywne koncepcje reklamowe z całego świata. Dzięki możliwości sortowania mogę wyszukać dokładnie te obszary, które są dla mnie interesujące.

Regularnie zaglądam na stronę serwisu www.fpiec.pl, który opisuje kierunki rozwoju marketingu i kultury. Nie ukrywam, że analiza i przewidywanie trendów są moją wielką pasją. Z tego powodu chętnie odwiedzam też stronę autorstwa Lidewij Edelkoort - www.trendtablet.com. Wbrew opiniom, że „przewidywania” tzw. trend forescasterów są naciągane, uważam, że wystarczy śledzić ich publikacje regularnie, by przekonać się do słuszności wielu z zapowiedzi.

Jestem zainteresowana insightami, więc gdy tylko mam nieco więcej czasu, odwiedzam marketingexperiments.com/blog/. Blog ten - przez odniesienie do ludzkich zachowań, nawyków zakupowych i innych elementów, które sprawiają, że działania marketerów
są mniej lub bardziej skuteczne - stanowi dla mnie cenne źródło informacji. Lubię też socialmediowy Buffer (https://blog.bufferapp.com/) i Content Marketing Institute (http://contentmarketinginstitute.com/blog/), który jest kopalnią wiedzy.

Po godzinach chętnie zaglądam na stronę www.medium.com, która - chociaż jest pozornie „zwykłą” platformą blogową - ma w sobie coś, co sprawia, że zawsze chętnie do niej wracam. Zakładam, że nie jest to jedynie kwestia interfejsu, choć bardzo lubię minimalizm. Jeśli chodzi o blogi związane z tematyką lifestyle to jestem fanką Venili Kostis (http://venilakostis.com/), okazjonalnie zaglądam też na platformy, które wyrównują mój poziom doznań estetycznych - na przykład Garance Doré (http://www.garancedore.fr/). Oczywiście regularnie czytuję blogerów Polityki i lubię też zaglądać na Tumblr.

Strona, która jest jednak moim numerem jeden w ostatnich tygodniach, to www.noisli.com. Pomaga mi się skupić na wykonywanych zadaniach. Przygodę z Noisli rozpoczynam od ustawienia ulubionych dźwięków natury, za pośrednictwem nakładających się warstw. Można wybrać m.in. z deszczu, wiatru czy morskich fal, podczas gdy kolor tła przenika z jednego odcienia w drugi.

W bocznym menu znajduje się ikona edytora tekstu, która przenosi do prostego narzędzia, pozwalającego bez zbędnych rozpraszaczy, przenieść myśli na konkretne słowa. Ten tekst powstaje przy szumie liści i śpiewie ptaków, bo bardzo tęsknię za wiosną! Ostrzegam, że wystarczy raz spróbować, by się uzależnić.

Katarzyna Budzyń, CEO w agencji Brand Voice (Grupa Me & My Friends).
Jej specjalnością jest komunikacja międzykulturowa. Prywatnie kolekcjonerka kalendarzy Pirelli.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB

  Pracujemy na sukces naszych Klientów. Projektujemy zachwycające kreacje graficzne, użyteczne serwisy internetowe i...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.