26.07.2016 / Felieton - Moje WWW / Trendy
 

Inspiracje na cały dzień, czyli gdzie zajrzeć, jak przeczytałeś już wszystko

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Agata Prusisz, Copywriter TBWA
 
Agata Prusisz, Copywriter TBWA
Agata Prusisz, Copywriter TBWA

W codziennej pracy w kreacji czerpiemy pełnymi garściami z tego, co obejrzeliśmy, usłyszeliśmy, przeczytaliśmy. Kiedy szukamy inspiracji, taką samą wartość mają TED talks i rozmowa podsłuchana w tramwaju. Czasem jednak trudno trafić na tę jedną myśl czy obrazek, który uruchomi w nas kreatywną lawinę. Odpalamy wtedy F5, BoredPandę albo jeden z fanpage’y "poświęconych sztuce i naukom humanistycznym". Ale z inspiracją jest jak z miłością - można znaleźć ją w najbardziej nieoczekiwanej sytuacji. Dlatego ważne jest, żeby cały dzień kreatywnie się napędzać i z przeróżnych miejsc gromadzić pomysły, które na koniec dnia nas "zaskoczą". 

Zanim wyjdziesz do pracy

Kiedy jesz śniadanie albo stoisz w korku w drodze do Mordoru, zamień radio i Spotify na podcasty. To audycje w krótkich odcinkach, zazwyczaj poświęcone jednej tematyce, nagrywane przez pasjonatów.  Yes Was Podcast, czyli „o technologii z wąsem”, to dzieło dwóch chłopaków, na co dzień pracujących i otaczających się nowymi technologiami. O wszystkim opowiadają w przystępny sposób i z humorem. Polecają mnóstwo przydatnych aplikacji, np. Overcast na iOS - apkę, której używam, żeby ich słuchać. W telefonach z Androidem podobno sprawdza się Podcast Addict

Myszmasz jest o popkulturze, geekach i fandomach, grach, komiksach, książkach, serialach. Czyli o wszystkim, co w tej chwili warto zobaczyć i o tym, do czego warto wrócić. Fani serialu Girls, którzy przy okazji chcą podszlifować swój angielski, mogą sięgnąć po podcast Leny Dunham „Women Of The Hour”. Póki co to tylko kilka odcinków, ale wypełnionych po brzegi interesującymi rozmowami z przyjaciółkami Leny. Nie tylko o feminizmie. 

Kiedy odpalasz przeglądarkę

Uruchamiasz komputer, otwierasz Chrome i widzisz niesamowite zdjęcie, zrobione na drugim końcu świata. Łatwo możesz sprawdzić przez kogo i gdzie. Zdjęcia zmieniają się codziennie i za każdym razem towarzyszy im inny cytat, który jednym klikiem możesz wysłać na Twittera. Mowa o Momentum, rozszerzeniu do przeglądarki, które inspiruje zanim jeszcze wpiszesz cokolwiek w pasek wyszukiwania. Odpala się za każdym razem, gdy otwierasz nową kartę. 

Masz przerwę na kawę

Do kawy pasują Malinki - mikroblog ze zbiorem ciekawych linków. Najbrzydszy kolor świata? Odległość Marsa od Ziemi w pikselach? Nigdy nie wiadomo, co może Ci się przydać.

Do obiadu

To środek dnia i jeśli nie masz czasu, żeby czytać, możesz pooglądać: FFFFOUND to serwis bazujący na image bookmarkingu. Można znaleźć tam ciekawszy i odważniejszy kontent, niż na Pintereście. Może dlatego, że użytkownikiem FFFFOUND zostaje się tylko na zaproszenie. Na szczęście wszystko można przeglądać bez rejestracji. Stare okładki książek, artystyczne gify, typografię, zdjęcia luksusowych samochodów i każdy graficzny trend, o jakim można pomyśleć. Są też słodkie kotki. Wooster Collective to strona, która od 15 lat zbiera i prezentuje wszelkie przejawy sztuki ulicznej, na całym świecie - Yarn bombing, video mapping, 3D, a także pomysły na wykorzystanie trendów i innowacji w przestrzeni miasta.

Za 5 minut 17.00

Na koniec dnia pracy należy się nam nagroda: gadżety! A jeśli tak, to Circuit Braker - prowadzony przez redakcję the Verge blog, na którym można poczytać o smartfonach, wearables, VR itp. Na wyciągnięcie ręki, na FB. Jeszcze mało popularny w Polsce, można lajkować, zanim zrobią to inni. A potem Trend Nomad, blog o designie i nowych technologiach, prowadzony przez byłego naczelnego Futu. O gadżetach i technologiach dla ludzi. A między wierszami - ciekawe insighty.

Wracasz do domu

Dzień pracy dał Ci w kość? Zobacz, co innego mógłbyś robić, gdybyś nie pracował w agencji. Na Lifetramp można przeglądać mentorów z różnych branż w swoim mieście, poczytać, jak pracują, co ich inspiruje, umówić się z nimi i znaleźć nową pasję. Może też okazać się, że np. projektowanie planszówek ma wiele wspólnego ze storytellingiem. A jeśli po całym dniu szukania inspiracji nadal masz pustkę w głowie - wyśpij się porządnie, a rano zacznij od nowa! 

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: , TED talks, aplikacje mobilne, podcast


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.