28.06.2016 / Felieton - Moje WWW / Trendy / Mobile
 

Siła tkwi w uniwersalności - te aplikacje na pewno przydadzą się w podróży

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Moje propozycje aplikacji niezbędnych w podróży nie wywołają dużego zaskoczenia, ponieważ jak sądzę, są one kojarzone przez większość osób. Są jednak przydatne bez względu na sposób podróżowania czy samą destynację. 

CityMaps2Go (Android/iOS)

Aplikacja dostarczająca użytkownikom map w trybie offline. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że jest to niemal niezbędnik w podróży. W jaki sposób działa CityMaps2Go? Przed planowaną wycieczką pobieramy mapę interesującego nas fragmentu świata. Jest to nieoceniona pomoc podczas podróżowania, ponieważ nie zawsze będziemy mogli cieszyć się zasięgiem internetu (Polska), albo chcielibyśmy płacić za roaming (zagranica).

60171_screen322x572.jpeg

Google Translate

To, rzecz jasna, aplikacja pozwalająca na tłumaczenie języków. Od momentu, kiedy posiada możliwość pobrania słownika i działa również w trybie offline, stała się doskonałym towarzyszem zagranicznych podróży. W większości codziennych sytuacji sprawdzi się bez problemu. Dodatkowo, jeśli akurat jesteśmy online, możemy skorzystać z możliwości tłumaczenia napisów przy użyciu widoku z kamery bądź po prostu dyktując odpowiednie słowa.

TripAdvisor

60170_trip.png

Spośród wielu aplikacji zbierających dane i opinie użytkowników na temat restauracji, pubów, hoteli etc., to chyba właśnie TripAdvisor jest tą aplikacją, która posiada najbardziej rozbudowaną bazę opinii. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których okazuje się, że w aplikacji brakuje wszystkich ciekawych miejsc, ale te, które są wysoko oceniane przez innych użytkowników, raczej nie zawiodą. Nie jest to idealne narzędzie ale wciąż bardzo pomocne w podróży.

Lokalne przewodniki - w podróży przydatne mogą okazać się również przewodniki w wersji mobilnej. Jeśli udajemy się do popularnych miejsc, to z pewnością bez problemu znajdziemy przynajmniej kilka różnych aplikacji, dzięki którym nie ominiemy żadnej atrakcji turystycznej w danym regionie :). W tym kontekście warto również dodać, że jeśli wybieramy się  na wycieczkę razem z biurem podróży, to dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie, czy nie oferuje ono własnej aplikacji z przewodnikami dedykowanymi konkretnym wycieczkom.

Łukasz Kaczmarek, partner w OSOM STUDIO. 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Cherry
1. Cherry, 46.77.124.*, 29.06.2016 / 14:52
Bardzo slabe zestawienie. Chyba wszyscy znaja te aplikacje, artykul nie wnosi zupelnie nic nowego.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.