12.07.2016 / Felieton - Moje WWW / Trendy
 

TOP 7 narzędzi optymalizujących treści

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Łukasz Wołek
Łukasz Wołek

Chcesz tworzyć atrakcyjne treści, które opublikujesz później w social media? Poszukujesz do tego sprawdzonych, prostych i najlepiej darmowych narzędzi? Dobrze trafiłeś. Oto kilka z nich.

Google Alerts

To proste narzędzie doskonale uzupełnia się z innymi narzędziami do monitoringu mediów. Pozwala przeglądać treści, w których występuje interesująca nas fraza, a przy tym jest bardzo proste i intuicyjne. Można ustawić częstotliwość przychodzących raportów – najwyżej raz dziennie, raz w miesiącu, na bieżąco.

Screencast-O-Matic 2

Dzięki temu programowi można nagrywać to, co dzieje się na ekranie komputera w czasie rzeczywistym. Narzędzie posiada również funkcję zapisu obrazu z kamery internetowej zamontowanej w komputerze. Nagrany materiał można zapisać w formacie MP4, FLV i AVI, istnieje również opcja publikacji w YouTube lub na stronie producenta programu. Ja używam płatnej wersji Pro, która kosztuje $15 rocznie. Wydawca oferuje także darmową wersję, umożliwiającą nagrywanie filmików ze znakiem wodnym o długości do 15 minut.

60285_1.png

iMovie

Ta aplikacja przyda się każdej osobie, która w intuicyjny sposób chce montować filmy, a przy okazji w jednym miejscu przechowywać zdjęcia i muzykę. Wszystkie działania takie jak cięcie materiału, ustalanie kolejności sekwencji czy nakładanie efektów można wykonać w bardzo łatwy sposób. To prosty program, który doskonale sprawdza się wtedy, kiedy chcesz szybko zmontować filmik i nie potrzebujesz hollywoodzkich efektów. Dzięki gotowym szablonom można stworzyć atrakcyjny i spójny obraz.

60286_2.png

Bitly

Jeśli jakiś link jest za długi, z pomocą przychodzi bitly.com. W sprawny sposób, za pomocą dosłownie kilku kliknięć pozwala skrócić link, dzięki czemu można go wkleić w post czy tekst i być spokojnym, że nie zajmie zbyt dużo miejsca.

60287_3.png

CMSnewsletter

CMSnewsletter to autorskie narzędzie agencji Eura7, zintegrowane z blogiem i firmowymi stronami www, umożliwiające wysyłkę mailingu w bardzo prosty sposób. Aby zaprojektować newsletter wystarczy wybrać z listy dostępnych elementów (artykuły na blogu, case studies itp.) te, które chcemy wysłać i automat sam składa wiadomość do HTML’a. Przygotowanie takiego e-maila wraz z rozesłaniem do kilku tysięcy subskrybentów trwa kilkanaście minut. Narzędzie pozwala również monitorować efekty wysyłki.

Smallpdf.com

SmallPDF to darmowe narzędzie do zmniejszania wagi plików PDF bez zbytniej utraty jakości obrazów w nich zawartych. Pozwala zmniejszyć wagę pliku nawet o ponad 80%. 

60288_4.jpg

ezgif.com

Ezgif.com jest narzędziem online, które w prosty sposób pozwala tworzyć animowane gify. W platformie można tworzyć gify, ustalać ich rozmiary, przycinać, optymalizować oraz stosować efekty.

Podsumowując, jest wiele narzędzi służących optymalizacji produkcji treści internetowych, ale oprócz tych skomplikowanych, istnieją także intuicyjne, które sprawiają, że możemy w szybki sposób wyprodukować atrakcyjne materiały. Warto z nich korzystać na co dzień.

60289_5.png


Łukasz Wołek jest założycielem agencji interaktywnej Eura7 oraz agencji komunikacji marketingowej Abanana. Z branżą internetową związany od ponad 16 lat. Pracował m.in. dla takich marek jak Beskidzkie, Marwit, Gellwe, Góralki, Verbena, Hugo Boss, Ikea. Pomysłodawca cyklu konferencji oraz warsztatów Internet ASAP. Pasjonat mediów społecznościowych, w szczególności serwisu Instagram.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
miks
1. miks, 94.254.193.*, 12.07.2016 / 18:26
Zgodnosc tytulu z zwaratoscia gona podziwu :)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.