11.04.2017 / Felieton - Moje WWW / Trendy
 

YouTube dla marketera. Oto kanały, dzięki którym będziesz na bieżąco

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Patrycja Krakus
 
na zdjęciu Patrycja Krakus (fot. OSOM Studio)
na zdjęciu Patrycja Krakus (fot. OSOM Studio)

Video angażuje bardziej - myślę, że to stwierdzenie sprawdza się również w przypadku samych marketerów, którzy nieco znużeni codzienną prasówką, branżowych informacji zaczynają szukać również na YouTube. Którym kanałom warto dać suba? Jak być na bieżąco i gdzie szukać inspiracji do działania? Oto lista kanałów, które warto śledzić - pisze Patrycja Krakus z OSOM Studio.

Marketingowe must see...

MediaFun

Lubisz być na bieżąco, ale męczy Cię informacyjny ton? Zacznij subskrybować kanał MediaFun prowadzony przez Macieja Budzicha - z video mających felietonową formę, dowiesz się, czym żyje teraz branża. Na swoim kanale Budzich informuje o najnowszych kampaniach reklamowych i akcjach cieszących się popularnością w sieci, ale też przeprowadza ciekawe wywiady i relacjonuje imprezy branżowe. Merytoryczne podejście, i subiektywna ocena okraszona specyficznym humorem - taki właśnie jest kanał MediaFun. 

Sprawny Marketing

Kanał Sprawny Marketing, polecam tym, którzy nie lubią czekać, a wszystkie informacje preferują mieć w jednym miejscu. Kanał jest bardzo zróżnicowany pod kątem contentu, a nowe video pojawiają się na nim co kilka dni. Od relacji z licznych imprez branżowych, przez wywiady i webinary, na marketingowych podsumowaniach tygodnia kończąc. Na kanale jest wszystko, czego marketer potrzebuje, by być na bieżąco z wydarzeniami i przy okazji szlifować swój warsztat. 

Blog Forum Gdańsk

Ten kanał YouTube dedykowany jest cieszącej się popularnością imprezie dla blogerów – Blog Forum Gdańsk. Wydarzenie odbywa się raz w roku, stąd też duże przerwy w publikowanych treściach. Niska częstotliwość nie oznacza jednak low contentu - wręcz przeciwnie. Na kanale publikowane są tylko wysokiej jakości (merytorycznej i technicznej) video. Gdańskie forum odwiedzają liczni influencerzy i eksperci w blogowaniu, którzy w trakcie swoich prelekcji udzielają porad na temat skutecznego i profesjonalnego blogowania oraz vlogowania. Kanał w szczególności polecam wszystkim copywriterom oraz osobom prowadzącym blogi i vlogi firmowe. Każdy z Was znajdzie tam zarówno techniczne wskazówki, jaki i panele dyskusyjne, dzięki którym spojrzycie na uprawianą formę pod zupełnie innym kątem. 

 

Nie samym marketingiem marketer żyje...

Michał Sadowski

Michał Sadowski - założyciel Brand24, na swoim kanale zamieszcza zarówno własne prelekcje z krajowych oraz zagranicznych konferencji, jak i świetnie zrealizowane filmy z prywatnych podróży. Na kanale znajdziemy również liczne porady dla marketerów i przedsiębiorców, zawsze szeroko omówione i poparte wieloletnim doświadczeniem zdobytym w branży. Kanał Sadowskiego można również traktować jako przykład dobrych praktyk w budowaniu zawodowego wizerunku w sieci. 

Gonciarz 

Kanał Youtube Gonciarza to perfekcyjne kadry i wartościowy content, który z przyjemnością ogląda się każdego dnia. Dlaczego polecam ten kanał marketerom, skoro nie dotyczy on stricte naszej branży? Ponieważ Gonciarz odkrywa przed widzem zupełnie nową jakość, taką jaką powinny mieć wszystkie kreowane na YouTube video. Co więcej, sukces Gonciarza pokazuje, jakich treści spragnieni są odbiorcy oraz za jakimi influencerami podążają dzisiaj w social media. Oczywiście, warto też przyjrzeć się współpracy Gonciarza z wielkimi markami i zobaczyć, jak powinno się realizować kampanie z influencerami.

Tech Week

Tech Week, czyli charyzmatyczny prowadzący i niedzielna porcja informacji ze świata technologii. Kuba Klawiter co tydzień prezentuje swoim widzom zarówno najnowsze gadżety - drony, smartfony oraz nietypowe rozwiązania, jak i omawia nowe programy i aplikacje. Każdy odcinek to nie tylko technologiczny przegląd tygodnia, ale też porcja dosadnego humoru i subiektywnych ocen. Mimo tego, że na kanale nie znajdziemy zbyt wielu informacji o marketingu (aczkolwiek od czasu do czasu Klawiter wspomina o głośnych akcjach w social media), warto go subskrybować, ponieważ, jak wiemy, znajomość trendów na rynku technologii to po prostu konieczność dla każdego marketera.

Źródło inspiracji...

TED - Ideas worth spreading

Kanał TED to niewyczerpane źródło informacji i to nie tylko o marketingu. Wybitni naukowcy, zapaleni odkrywcy, specjaliści w swoich dziedzinach i ludzie sukcesu - ich przemowy na pewno zmotywują Cię do działania. Mówcy wyjaśniają również wiele psychologicznych procesów, których znajomość pozwoli Ci tworzyć lepsze przekazy, a nowe technologie i zaskakujące odkrycia pokażą, że nie wszystko już było. Dlaczego warto subskrybować ten kanał? Bo marketer to nie tylko specjalista od reklamy, ale też kreatywna osobowość, która czasem potrzebuje solidnej dawki inspiracji.

Jak widać, playlista marketera to nie tylko twarde dane - czasem warto zajrzeć na kanały, które mimo tego, iż na pierwszy rzut oka nie dotyczącą marketingu, to tak naprawdę są z nim mocno związane. Marketer to przecież osoba nie tylko znająca się na technikach reklamy - nasza branża wymaga szerokiej wiedzy o człowieku, mediach i rozeznania w aktualnych trendach. A takie właśnie treści odnaleźć można na YouTube. 

 

Patrycja Krakus, Junior Marketing Specialist, OSOM STUDIO

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Brand24, MediFun, TED, youtube


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.