12.04.2017 / Personalia / Ludzie
 

AKTUALIZACJA: Marcin Maj rezygnuje z funkcji CEO

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

AKTUALIZACJA:

Maj złożył rezygnację z obu stanowisk z początkiem kwietnia 2017. Swoje obowiązki będzie pełnił do końca bieżącego miesiąca, by potem dołączyć do zespołu H2O Creative. Sama agencja wycofuje się z OS3 Group S.A., ponownie stając się niezależnym podmiotem. 

Z dniem odejścia Marcina Maja funkcję CEO agencji obejmie David Meister. Meister to wysokiej klasy manager z blisko 20-letnim doświadczeniem. Przez wiele lat związany z branżą reklamową, rozwijał na polskim rynku pozycję takich globalnych graczy jak DDB/Tribal DDB, Ogilvy&Mather czy Leo Burnett. W 2010 roku postanowił wykorzystać zdobytą wiedzę marketingową w nowym sektorze i zaczął pracować dla Perła Browary Lubelskie S.A., z którymi był związany przez 5 lat. Do jego głównych zadań należało stworzenie oraz wdrożenie strategii ekspansji rynkowej flagowej marki spółki – piwa Perła.

- Przez 15 lat miałem przyjemność budować biznes OS3 oraz OS3 Group S.A. To dla mnie bardzo ważny czas, dzięki któremu rozwinąłem się i mogłem zdobywać kolejne kompetencje. Dzisiaj, jako doświadczony manager, z całkowitą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że OS3 to w pełni rozwinięty, dojrzały podmiot na tak trudnym rynku, jakim jest branża reklamowa w Polsce. Przez te wszystkie lata udało nam się przejść niezwykłą przemianę, by dziś móc stawać na równi z kluczowymi niezależnymi oraz sieciowymi agencjami i swobodne z nimi konkurować, oferując komplementarną obsługę marketingową praktycznie na każdym polu. Czuję, że spełniłem swoja misję   –  mówi Maj. 

Tomasz Pruszczyński, współzałożyciel i członek rady nadzorczej OS3 Group - ma jednak inne zdanie na temat przyczyn rozstania Maja ze spółką.

Pruszczyński nie zareagował jednak na prośbę serwisu Wirtualnemedia.pl o rozwinięcie wątku finansowego, tłumacząc, że wyniki spółki zostaną podane dopiero za tydzień, na zebraniu rady nadzorczej. Dodał też, że nigdy nie sfinalizowano transakcji przejęcia H2O Creative. Taka informacja została podana w czerwcu 2016. Pruszczyński twierdzi teraz, że Maj miał zająć się połączeniem, ale nigdy tego nie zrobił. 

Sprawę tych zarzutów skomentowała agencja OS3, którą do końca miesiąca zarządza Marcin Maj.

Oświadczenie OS3:

Komentarze Pana Tomasza Pruszczyńskiego to jego prywatne opinie. Oficjalne stanowisko agencji OS3, jak i większościowego udziałowca, dotyczące kwestii odejścia Marcina Maja oraz wyjścia z grupy agencji H2O Creative, zostało przedstawione w przesłanym komunikacie prasowym. Informacje w nim zawarte są niezmiennie obowiązujące.

W całej sprawie bardzo wiele rzeczy jest niejasnych. Podmiot, którym od piętnastu lat zarządzał Marcin Maj nie był "garażową" firmą, tylko jedną z większych polskich agencji niesieciowych. W 2012 roku szykowała się do debiutu giełdowego, dziś jej większościowym udziałowcem jest fundusz inwestycyjny WSI Capital. Zastanawiające jest to, że radzie nadzorczej i pozostałym członkom zarządu nie zapaliła się czerwona lampka w czasie, gdy prezes doprowadzał do "gigantycznej straty". 

W ostatnim czasie agencja pozyskała takich klientów jak markę Frugo, Grupę TVN i Opla. Ten kryzys z pewnością nie pomoże w zdobywaniu kolejnych.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: OS3 Group


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (2)
Tomasz Pruszczyński
1. Tomasz Pruszczyński, 94.254.178.*, 11.04.2017 / 18:09
Artykuł mija się w 100% z prawdą, to samo co w PRESS. Oto moje oświadczenie:
Marcin Maj będąc prezesem OS3 doprowadził w niej do gigantycznej straty i teraz próbuje uciec przed konsekwencjami. Coś czuję, że to będzie dobry serial kryminalny. Jestem współzałożycielem, mniejszościowym udziałowcem OS3 i żałuję bardzo, że Marcin Maj okazał się nie kapitanem tego statku, tylko szczurem pokładowym. Inni wspólnicy starają się ratować ten okręt i mam nadzieję że im się to uda. Poza tym H2O nigdy nie było w strukturach kapitałowych OS3. To kolejna z wielu manipulacji Marcina Maja.
Z poważaniem,

Tomasz Pruszczyński
Życzliwy Piotr
2. Życzliwy Piotr, 94.254.145.*, 11.04.2017 / 21:52
Będzie jakieś sprostowanie w oparciu o to co napisał Tomasz? Interaktywnie, może warto w sekcji newsowej spróbować sił w dziennikarstwie a nie tylko przeklejać notki prasowe.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.