13.03.2017 / Personalia / Ludzie / Biznes
 

Centraals, działająca na styku na styku strategii biznesowej, technologii i marketingu, debiutuje w Polsce

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Łucja Gdala i Sławomir Kornicki (fot. Centraals Europe SA)
Łucja Gdala i Sławomir Kornicki (fot. Centraals Europe SA)

Dwa fundusze Venture Capital przejmują zafiliowaną z Codemedia strukturę technologiczną code.applied. W wyniku tej inwestycji na polskim rynku debiutuje Centraals Europe SA – firma konsultingowa działająca na styku strategii biznesowej, technologii i marketingu. Partnerami w spółce zostają Sławomir Kornicki i Łucja Gdala, współzałożyciele i managerowie domu mediowego Codemedia, tym samym kończąc pracę w branży domów mediowych, z którą związani byli od początku swoich karier.

Sławomir Kornicki i Łucja Gdala, którzy dołączają do Centraals jako partnerzy, będą zarządzać działalnością firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Sławomir Kornicki związany jest z branżą marketingową od 1998 r., zarówno po stronie agencji reklamowych jak i domów mediowych. Łucja Gdala w branży marketingowej pracuje natomiast od 2001 roku. Dla Kornickiego i Gdali zmiana ta oznacza koniec pracy w branży domów mediowych, z którą związani byli od początku swoich zawodowych karier.

- Tworzymy nowatorski na rynku model, nową kategorię, wpisując się pomiędzy globalne firmy konsultingowe, integratorów IT, a także częściowo globalne domy. mediowe. Centraals będzie znacznie bliżej do konsultingu niż do mediów, firma będzie operować na styku strategii biznesowej, technologii i marketingu. Tak jak sugeruje nazwa nowej firmy, chcemy lokować się w centrum dowodzenia marketerów, oferując im unikatowe połączenie silnych kompetencji z obszaru technologii marketingowych, analityki, konsultingu, ale także częściowo mediów cyfrowych, zintegrowanych pod jednym dachem. Dodatkowo od początku chcemy koncentrować się nie tylko na rynku polskim, ale operować w całej Europie Środkowo-Wschodniej - zapowiada Sławomir Kornicki.

Jak dodaje Łucja Gdala, technologie marketingowe (martech) oferowane przez Centraals mają wspierać marketerów w zarządzaniu zasobami własnymi (owned media), tak by były one jak najlepiej skorelowane z mediami płatnymi.

- Chodzi m.in. o to, by w wielu różnych kanałach komunikacji digital przekaz był spójny i jednocześnie dostosowany do punktu cyklu zakupowego w jakim znajduje się dany konsument, czyli o poprawę tzw. Customer Experience. Realizacja takich celów jest możliwa w oparciu o zaawansowane rozwiązania technologiczne, umożliwiające inteligentne zbieranie danych, ich analizę i zarządzanie nimi. Naszym celem będzie wspomaganie marketerów w zintegrowaniu wszelkich danych o użytkowniku, tak by np. móc go rozpoznać na dowolnego typu urządzeniach i zaoferować mu jak najlepiej dostosowany do niego przekaz - wyjaśnia Łucja Gdala.

Kornicki i Gdala wspólnie zakładali dom mediowy Codemedia, z którym byli związani od 2008 roku do teraz. Wcześniej pracowali przez 6 lat dla specjalizującego się w mediach interaktywnych domu mediowego Media Contacts, który połączył się ze specjalizującym się w mediach tradycyjnych domem mediowym MPG tworząc Havas Media. W Media Contacts Kornicki zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego, natomiast Gdala była Media Directorem.

Po stworzeniu Codemedia Sławomir Kornicki przez 4 lata (2008-2012) pełnił funkcję prezesa zarządu, a w pozostałych latach funkcję Członka Zarządu lub Prezesa Rady Nadzorczej, odpowiadając przede wszystkim za rozwój grupy kapitałowej, a także ostatnio usług z segmentu data.

Łucja Gdala pełniła natomiast funkcję dyrektora zarządzającego firmy. W roku 2011 Codemedia weszła na giełdę, a w kolejnych latach dokonała kilku istotnych inwestycji i przejęć, m.in. sieci afiliacyjnej TradeTracker. Po fuzji z wyspecjalizowanym w tradycyjnych mediach domem mediowym Mediasense, prezesem Codemedia został Piotr Bieńko, który pełni tę funkcję do dzisiaj.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Centraals Europe SA, codemedia


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • OSOM STUDIO OSOM STUDIO

  Jesteśmy agencją interaktywną, której pasja i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań mobilnych i internetowych,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
6ix
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.