18.04.2016 / Personalia / Ludzie
 

Katarzyna Janowska redaktor naczelną Działu Kultura w segmencie Lifestyle&Kobieta

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Katarzyna Jankowska (Grupa Onet-RAS Polska)
Katarzyna Jankowska (Grupa Onet-RAS Polska)

Do zespołu segmentu Lifestyle&Kobieta dołączyła Katarzyna Janowska. Obejmie stanowisko redaktor naczelnej Działu Kultura w segmencie Lifestyle&Kobieta. Wcześniej współpracowała z licznymi tytułami prasowymi, m. in. z Elle, Marie Claire, Tygodnikiem Powszechnym, Rzeczpospolitą, a w latach 2010-2011 była redaktor naczelną Przekroju. 

 

Katarzynie Janowskiej będą podlegać zespoły redakcyjne Działu Rozrywka w Krakowie i w Warszawie, będzie raportować do Kariny Hertel, dyrektor zarządzającej segmentem Lifestyle&Kobieta. Do głównych zadań nowej redaktor naczelnej będzie należało rozwijanie treści i tworzenie nowych formatów poświęconych kulturze, ze szczególnym naciskiem na produkcje wideo.

Nasze serwisy z obszaru Lifestyle&Kobieta były utożsamiane do tej pory przede wszystkim z rozrywką. Jednak w najbliższej przyszłości będziemy kłaść silny nacisk na rozwój i uzupełnienie oferty treściami poświęconymi kulturze, w tym teatrowi, sztukom wizualnym, muzyce klasycznej. Tak właśnie rozumiemy misyjność Onetu, który powinien być dla swoich odbiorców źródłem informacji o ważnych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie. – komentuje Karina Hertel, dyrektor zarządzająca segmentem Lifestyle&Kobieta.

Jednym z nowych przedsięwzięć Działu Kultura będzie format wideo, podczas którego będą prowadzone aukcje dzieł młodych artystów. Środki pozyskane w ten sposób przekażemy na rozwój i wspieranie polskiej kultury.

Katarzyna Janowska jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1996 w tygodniku „Polityka”, gdzie przez dziesięć lat pracowała w dziale kultura. W tym samym roku rozpoczęła w TVP1 prowadzenie autorskiego programu pt. „Rozmowy na koniec wieku”, a następnie „Rozmowy na nowy wiek”. W ciągu sześciu lat istnienia programu wystąpili w nim czołowi polscy intelektualiści, pisarze, artyści, duchowni. W latach 2002-2006 prowadziła w TVP1 program „Rozmowy na czasie”. Były to mini debaty dotyczące najważniejszych wydarzeń z dziedziny obyczaju, polityki i kultury. Później przez trzy lata współtworzyła i prowadziła sobotnie i niedzielne programy w TVP Kultura. Od 2011 do 2015 roku pełniła funkcję dyrektora TVP Kultura. W tym czasie była autorką i prowadzącą „Halę odlotów” - antytalkshow i flagowego programu tej stacji, odpowiadała za merytoryczną i produkcyjną stronę, takich przedsięwzięć jak Festiwal Szopenowski czy Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.