12.01.2017 / Personalia / Ludzie
 

Piotr Kowalczyk dołączył do Biura Reklamy Polska Press Grupy

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Piotr Kowalczyk (fot. Polskapress)
Piotr Kowalczyk (fot. Polskapress)

Objął nowo utworzone stanowisko Dyrektora Produktu Reklamowego Online i będzie odpowiedzialny za rozwój internetowych produktów reklamowych Grupy oraz koordynację i wdrożenie strategii rynkowej dla reklamy online. Będzie również zarządzał systemami informatycznymi wspierającymi pracę struktur sprzedaży online. Pod jego zarządzanie przechodzi Dział Emisji Online, którego szefem jest Celina Pekowska.

Piotr Kowalczyk z branżą reklamową i internetową jest związany od ponad 16 lat. Do Polska Press przeszedł z Onetu, z którym był związany od 2001 roku. Ostatnio zajmował tam stanowisko Chief Ad Product Architect i był odpowiedzialny za rozwój podstawowego produktu reklamowego online dla całej Grupy Onet RAS Polska. Od wielu lat zaangażowany w rozwój branży reklamy online w ramach IAB Polska, m.in. jako jego prezes zarządu w latach 2009-2012.

To niejedyna zmiana w spółce, ponieważ równolegle Rafał Wiśniewski został Dyrektorem Rozwoju Sprzedaży i Produktu Reklamowego Prasy. Na nowym stanowisku zarządzać będzie prasowymi produktami reklamowymi - prasa płatna, prasa bezpłatna, wydania specjalne i periodyki. Zajmie się koordynacją rozwoju dotychczasowego portfolio produktów prasowych, a także kreowaniem nowych rozwiązań w zakresie reklamy prasowej. Będzie również odpowiedzialny za rozwój potencjału przychodowego oraz procesy sprzedażowe w zakresie produktów prasowych. Do jego obowiązków należeć będzie również koordynacja systemów informatycznych wspierających pracę Biura Reklamy.

Rafał Wiśniewski przejmuje też zarządzanie Działem Emisji Prasa, kierowanym przez Angelikę Suchecką-Górniak. W strukturze podlega bezpośrednio Pawłowi Kosskowi, Dyrektorowi Zarządzającemu Biura Reklamy Polska Press Grupy.

Wiśniewski posiada prawie 20-letnie doświadczenie w mediach, reklamie, badaniach oraz statystyce. Karierę zawodową w branży reklamowej rozpoczął w 2000 roku, najpierw u brokera mediowego, potem kontynuował w domu sprzedaży prasy regionalnej Media Tak. Z Polska Press związany jest od 2007 roku gdzie przez wiele lat pełnił funkcję Dyrektora Działu Analiz Biura Reklamy. Uczestniczył w procesie zakupu i integracji Mediów Regionalnych. Reprezentuje Polska Press Grupę jako członek rady nadzorczej Polskich Badań Czytelnictwa.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Polskapress


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.