2.03.2017 / Personalia / Ludzie
 

Sławomir Stępniewski z nową rolą w sieci Dentsu Aegis Network

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Sławomir Stępniewski (fot. Dentsu Aegis Network)
Sławomir Stępniewski (fot. Dentsu Aegis Network)

Sławomir Stępniewski, dotychczas CEO Dentsu Aegis Network Poland & Eastern Europe jako Chief Innovation Officer w regionie Nordic & CEE. W nowej roli będzie odpowiadał za rozwój projektów z zakresu innowacji biznesowych, a także za wsparcie procesów akwizycyjnych. 

Przez ostanie 2,5 roku Stępniewski pełnił rolę CEO polskiego oddziału Dentsu Aegis Network Poland a także regionu Europy Wschodniej. Odpowiadał za rozwój biznesu w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Bułgarii. W 2016 r. subregion kierowany przez Stępniewskiego wygenerował 47% wzrostu biznesu. W 2016 r. Stępniewski odpowiadał za akwizycję czeskiego Adexpres. Zaledwie rok po akwizycji czeski oddział grupy Dentsu Aegis Network zajmuje drugie miejsce na lokalnym rynku reklamowym.

Nowa rola Sławomira Stępniewskiego jest wynikiem niezwykle silnej pozycji Polski jako hubu innowacyjno-technologicznego oraz doświadczenia polskiego oddziału w przeprowadzania akwizycji i skalowaniu zakupionych biznesów.

- W ciągu najbliższych pięciu lat planujemy generować 50% naszego wzrost poprzez akwizycje, zarówno jeśli chodzi o rynek polski, jak i globalny. W kręgu naszych zainteresowań są zarówno dojrzałe podmioty, jak i startupy, zajmujące się eCommerce, zaawansowaną analityką, smart data i CRM, ale także np. eventami. Obecnie przyglądamy się w Polsce kilkunastu firmom świadczącym usługi z zakresu eCommerce. Każda z nich generuje przychody na poziomie 6 – 10 mln rocznie – komentuje Stępniewski.

W 1996 roku Stępniewski powołał do życia jedną z pierwszych polskich agencji interaktywnych, o nazwie Hypermedia. W 2005 roku stała się ona częścią największej globalnej sieci interaktywnej – Isobar należącej do Aegis Media. 3 lata później objął stanowisko CEO Isobar Polska & CEE, a w 2011 roku został mianowany na CEO grupy Aegis Media w Polsce, obecnie Dentsu Aegis Network.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Dentsu Aegis Network, Hypermedia


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Piwosz
1. Piwosz, 94.254.224.*, 02.03.2017 / 17:47
No i posunęli go
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.