4.10.2016 / Wywiady / E-mail marketing / Adtech
 

Episerver przejmuje Optivo. Firma chce lepiej analizować i przewidywać zachowania użytkowników

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
James Norwood
James Norwood

Episerver™, firma oferująca rozwiązanie łączące cyfrowy marketing, zarządzanie treścią, handel internetowy oraz analizy predykcyjne w ramach jednej platformy działającej w chmurze, ogłosiła przejęcie Optivo, firmy zajmującej się usługami wykorzystujących customer intelligence oraz umożliwiających zarządzanie kampaniami wielokanałowymi.

Wykorzystując możliwości zarządzania kampaniami omnichannel oferowanymi przez Optivo, klienci platformy Episerver mogą od teraz wchodzić z klientami w bardziej kontekstowe interakcje w różnych kanałach. Jednocześnie, użytkownicy będą mieli pewność, że wiadomość zostanie wysłana do właściwej osoby, we właściwym czasie. Z dodatkiem Optivo, specjaliści do spraw marketingu cyfrowego i e-commerce korzystający z platformy Episerver, mogą od teraz zarządzać i optymalizować sposób, w jaki klienci reagują na ich kampanie w różnych kanałach, poprzez jednoczesne śledzenie i przewidywanie ich zachowania. W ten sposób, klienci Episerver mogą wpływać na ciągłe, bezpośrednie zaangażowane swoich odbiorców. 

Niniejsze ogłoszenie nastąpiło tuż po przejęciu przez Episerver firmy Peerius, dostawcy usług koncentrujących się na wielokanałowej personalizacji w chmurze. Przejęcie to realizuje wizję Episervera autonomicznej personalizacji, umożliwiającej firmom przewidywanie zachowań i intencji klientów, by móc angażować ich na poziomie wielu kanałów poprzez personalizację.

Co zyskają klienci Episerver po przejęciu Optivo? O tym opowiada James Norwood, CMO w Episerver:

Przedstawciele Optivo od dawna mówili o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w kampaniach mailingowych. Czy właśnie to było powodem przejęcia Optivo? Wcześnie przejęliście firmę Peerius.

James Norwood, CMO w Episerver: To nie był jedyny powód przejęcia, ale jest tu bardzo wyraźna, dwukierunkowa korzyść dla klientów. Na technologię, którą przejęliśmy od Peeriusa jest popyt wśród klientów Optivo i Episervera. Mamy dostęp do bardzo zaawansowanych algorytmów wykorzystujących sztuczną inteligencję, które uczą się i przewidują zachowania klientów i mogą być wykorzystane do kontekstowej, wielokanałowej interakcji tak jak kampanie Optivo.

Jak planujecie wykorzystać to połączenie?

Oczekujemy, że prace Episervera i Optivo nad Big Data i sztuczną inteligencją będą przebiegać szybko i dostarczą dokładniejszych danych na temat klientów. Chcemy lepiej targetować komunikaty zarówno do anonimowych osób, jak i tych, które mają uwierzytelnione profile, by lepiej zrozumieć „ścieżkę”, jaką przebywa klient. Ostatecznym rezultatem będzie właściwy komunikat, we właściwym czasie i właściwym kanale.

W informacji prasowej piszecie, że klienci będą mogli "wchodzić z klientami w bardziej kontekstowe interakcje w różnych kanałach". W jakich - oprócz e-mail?

Nasi użytkownicy oczekują zaangażowania i interakcji ze strony swoich klientów. E-mail jest wciąż niezbędny, ale dzisiaj klienci korzystają równocześnie ze stron, powiadomień push, mediów społecznościowych, Internetu Rzeczy, a na dodatek łączą świat cyfrowy z realnym na przykład korzystając jednocześnie z internetu mobilnego i papierowych gazet. To wielokanałowy świat.

Chcecie jednak rozszerzyć ofertę przez dodanie do funkcjonalności Waszej chmury możliwości wysyłania kampanii mailingowych?

To coś o wiele więcej. Optivo zapewnia Episerver zarządzanie kampaniami omnichannel obejmujące design, wykonanie i pomiar na poziomie dużo wyższym niż dzisiaj. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wszystko jest ”szyte na miarę”, w pełni dostosowane i oferuje natychmiastową gratyfikację, dlatego frustruje nas, gdy strony, które odwiedzamy, czy e-maile, które otrzymujemy nie mają nic wspólnego z naszymi zainteresowaniami. Episerver z Optivo zamierza rozwiązać ten problem. Chcemy wesprzeć zarówno marketerów, jak i handlowców, umożliwiając im bardziej efektywny kontakt z konsumentem.

Mówicie, że Optivo ma "wizję". Jaką?

W Episerver wyobrażamy sobie przyszłość, w której pomysły naszych klientów są realizowane bez wysiłku i od razu. Pracujemy nad tym, by zmniejszyć różnicę pomiędzy ideą a ograniczeniami stojącymi na drodze do jej realizacji. Poprzez dodanie Optivo do naszej platformy, klienci zyskają możliwość łatwego zarządzania cyfrowym kontentem, sprzedażą i marketingiem, wszystko będzie w jednym miejscu, w chmurze.

Jak zamierzacie przewidywać zachowanie klientów?

Już to robimy dzięki technologii, którą przejęliśmy od Peeriusa. Umożliwia ona korzystanie z danych transakcyjnych i informacji na temat interakcji, w które wchodzą klienci. Episerver, Peerius i Optivo mają ten sam cel i potrafią korzystać z posiadanych danych. Razem będziemy w stanie zapewnić lepszy wgląd w zachowania jednostek i grup.

Czy nie chodzi bardziej o sugerowanie im kolejnych kroków?

Nie tylko. Naszym celem jest tworzenie kontekstowych i spersonalizowanych treści i ofert produktów we wszystkich kanałach, ale także chcemy wykorzystywać sztuczną inteligencję, by móc zapewnić naszym klientom jak najlepsze doświadczenie. Optivo wykorzystuje Big Data i sztuczną inteligencję, by proaktywnie i – jeśli to koniecznie – w czasie rzeczywistym inicjować interakcje w najlepszym możliwym kanale. Na przykład, możesz zapisać się online na newsletter i to zapoczątkuje spersonalizowaną, automatyczną wysyłkę treści odpowiednich dla Ciebie. Otrzymany kod rabatowy dla nowych klientów przeniesie Cię do e-sklepu, w którym możesz dokonać zakupu, a potem cały proces ocenić za pomocą SMS-a

 

 

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.