20.06.2017 / Adtech / Felieton - Moje WWW
 

Zajmujesz się performance marketingiem? Oto 5 narzędzi, które musisz znać

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Michał Sołtys (fot. Grupa Kwanko)
Michał Sołtys (fot. Grupa Kwanko)

Narzędzia używane przez specjalistów w marketingu są coraz bardziej złożone i skoncentrowane na danej potrzebie, jaką mają realizować. W swojej codziennej pracy, czyli performance marketingu, używamy zarówno typowych aplikacji, jak i nowych ciekawych rozwiązań, które regularnie pojawiają się na rynku i pozwalają na jeszcze lepszą analizę grupy docelowej, automatyzację niektórych zadań, a w efekcie poprawiają skuteczność pracy. 

Praca w branży performance marketingu to wyzwanie przede wszystkim na poziomie logistycznym i komunikacyjnym. Do wymiany informacji między współpracownikami używamy klasycznych rozwiązań, jak Dropbox czy Google Drive. Projekt i budżety kampanii najłatwiej prowadzi się w Microsoft Project, czyli branżowym standardzie dedykowanym dużym przedsięwzięciom. Jest to prawdopodobnie najbardziej znany, ale i najpotężniejszy program do project managementu. Choć w obsłudze nie jest najbardziej intuicyjnym narzędziem, jako jedyny radzi sobie z rozbudowanymi projektami, skomplikowaną strukturą, różnymi odpowiedzialnościami i wielopoziomową organizacją.  

W przypadku wielopoziomowego zarządzania ważne jest dla nas planowanie i przewidywanie pracy zespołu. Tutaj wykorzystujemy Float. To skuteczny system planowania, dzięki któremu wiemy, kto pracuje, nad czym i do kiedy. Jest to przydatne w celu optymalizacji alokacji zasobów po co tygodniowym spotkaniu.

W Kwanko specjalizujemy się m.in. w afiliacji i cross-device marketingu. W tym celu używamy narzędzi, pozwalających nam zarządzać planowaniem kampanii efektywnościowych. 

Mediatool – do zarządzania strategią mediową marek

Najważniejszym narzędziem jest Mediatool. Zarządzanie zakupami przestrzeni reklamowej jest procesem złożonym. Pracując w Excelu dość szybko zobaczymy granice jego możliwości, zwłaszcza gdy działamy dla kilku marek. Wtedy praca z nim staje się koszmarem, i to nie sennym, bo na jawie. Mediatool to narzędzie online do zarządzania budżetem mediowym, strategiami zakupu mediów. Dobrze sprawdza się też w prowadzeniu uporządkowanego kontaktu z klientem. Oczywiście, co miesięczne raporty i śledzenie postępów kampanii są bardzo intuicyjne oraz wyczerpujące. Zdecydowanie narzędzie stawia na naszą oszczędność czasu w pracy. 

SimilarWeb – gdy chcesz wiedzieć więcej

SimilarWeb to popularne narzędzie wskazywane najczęściej jako sposób na śledzenie osiągnięć konkurencji. Jednak ten produkt izraelskiego start-upu świetnie spełnia swoją rolę w zakresie informacji o ilości, jakości i źródłach ruchu oraz insightach dla marketerów. Dzięki temu narzędziu potrafimy określić dokładnie geografię ruchu, ruch z social media, zaangażowanie użytkowników, przejścia z reklam display, ale również zainteresowanie grupy odbiorczej czy słowa kluczowe, po których trafiają na stronę. Narzędzie sprawdza się w naszej branży do prowadzenia analizy porównawczej czy odkrywania potencjalnych źródeł ruchu. 

Jira – zarządzanie błędami i śledzenie projektów IT

Pracując w agencji, zajmującej się performance marketingiem, bardzo ważnym aspektem jest komunikacja. Czasami jednak zrozumienie się na linii klient – projekt manager – programista jest bardzo wymagające. Jira świetnie nadaje się do konsultowania projektu z klientem, który może łatwo zostawić komentarz z opisem błędów oraz swoje obserwacje dotyczące projektu IT. Jira umożliwia również przypisywanie tych problemów naszym specjalistom IT, którzy mogą je rozwiązać. Program stworzony jest z myślą o zwinnym zarządzaniu projektami (agile) oraz do zarządzania projektami i ich śledzenia. 

Bitbucket – zarządzanie wersjami i kodowanie

Chociaż stworzony dla programistów i deweloperów, częściej używają go project managerzy i specjaliści ds. marketingu do śledzenia projektów IT. Bitbucket umożliwia zarządzanie kodem źródłowym, tworzenie jego różnych wersji oraz współdziałanie. To na pewno narzędzie dla agencji, które rozwijają własne zasoby IT. 

MailChimp – nasz król kampanii e-mail

MailChimp to powszechnie znany i prawdopodobnie najlepszy program do e-mail marketingu. Jego interfejs jest prosty, nawet dla początkujących. Każdy może w nim stworzyć kampanię, wysłać do grup odbiorców i analizować raporty z wysyłek. Wersja bezpłatna umożliwia już zaawansowane przesyłki, ale przede wszystkim – nie pozwala na bałagan w Twojej strategii marketingowej marki. 

Slack – kto jeszcze z niego nie korzysta?

Komunikator, który miał przede wszystkim połączyć współpracujących ze sobą programistów. Dziś łączy wielu ludzi z różnych branży. My również zdecydowaliśmy się na jego wdrożenie do agencji. Slack posiada możliwość integracji z naprawdę wieloma narzędziami zewnętrznymi, głównie do zarządzania zadaniami, ale również z Google Docs. Dzięki niemu komunikacja przebiega szybko i bez większych zakłóceń. Czy Slack to nowy rodzaj maila w przedsiębiorstwie? Tego jeszcze nie wiem, ale zdecydowana większość jego użytkowników wykazuje zwiększenie efektywności w pracy dzięki temu narzędziu. My również!


Michał Sołtys - Regional Director Central Eastern Europe w Kwanko. Związany z Internetem od 12 lat, zajmował się realizacją projektów internetowych w Caracas (Wenezuela), pracował w agencji SEM w Londynie oraz dla Agencji Performance marketingu NetAffiliation w Paryżu. Od 7 lat jest odpowiedzialny za rozwój Grupy Kwanko na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej. 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB

  Pracujemy na sukces naszych Klientów. Projektujemy zachwycające kreacje graficzne, użyteczne serwisy internetowe i...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
Tomek
1. Tomek, 80.54.158.*, 20.06.2017 / 16:35
Do tego dorzucić jeszcze można Calltrackera, narzędzie wskazujące źródła połączeń telefonicznych.
errykkk
2. errykkk, 89.78.221.*, 20.06.2017 / 18:05
ale i tak bardzo fajne - dzięki
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.