Po co warto sięgnąć przed wyjazdem na wakacje?
Poprosiliśmy ekspertów, by wskazali najlepsze ich zdaniem aplikacje pogodowe. Najwięcej pochlebnych opinii zebrała Yahoo, która skłoniła nawet Pawła Więcka z Adumy do porzucenia na jej rzecz systemowego rozwiązania iOS. Dlaczego?
- Posiada bardzo ładny interfejs z pokazem slajdów, z danej miejscowości, dokładną i duża bazę danych oraz przejrzyście posegregowane i przedstawione informacje - tłumaczy specjalista, który deklaruje, że nie jest "pogodowym geekiem" i szuka prostych, użytecznych informacji. Podanych jednak w ładnej formie, na co zwraca uwagę UX specialist z Symetrii. - Jej spójny dla obu środowisk wygląd został wyróżniony przez Apple nagrodą „Apple Design Awards” - dodaje Adam Kulesza.
W przypadku aplikacji pogodowej - o ile jej użyteczność nie kuleje - język nie powinien być większym problemem, co jednak nie znaczy, że na rodzimym rynku brakuje sensownych rozwiązań. Jednym z nich jest TVN Meteo. Choć kilku ekspertów wskazało także aplikację Onetu, to jednak TVN Meteo wyróżnia się prostym, klarownym interfejsem i rozsądną liczbą prezentowanych danych.
APLIKACJE POGODOWE | |||
EKSPERT |
iOS |
Android | Windows Phone |
Paweł Więcek, Aduma Mobile |
Weather Channel, Yahoo, Onet |
Weather Channel, Yahoo |
Weather Channel |
Bartłomiej Lozia, JOJO Mobile |
Meteo Earth | GO Weather EX | Pogoda BING |
Soluch i Wiśniewski, MOSQI.TO |
Yahoo | Yahoo | Meteo |
Bartosz Brażewicz-Dosiółko, MoveApp |
Meteo Vista HD | Weather Underground | TVN Meteo |
Marta Sabat Smart Mobile House |
TVN Meteo |
TVN Meteo |
TVN Meteo |
Paweł Woszkowski, Smartzilla |
iOS Pogoda | Google Now | Pogoda BING |
Adam Kulesza, Symetria |
Yahoo |
Yahoo |
Pogoda BING |
- Już pierwszy ekran pozwala poznać temperaturę, ciśnienie czy opady, a szczegółowy podział godzinowy, który znajduje się poniżej, jest równie czytelny. By sprawdzić pogodę na 14 dni, wystarczy przenieść się do działu „Prognoza” - wymienia Bartosz Brażewicz-Dosiółko z MoveApp.
Ale jej podstawową zaletą jest to, że działa na Windows Phone, a użytkownicy tego systemu - choć z każdą chwilą sytuacja się poprawia - wciąż nie są rozpieszczani, jeśli chodzi liczbę dostępnych aplikacji. Pewnie też z tego względu systemowe rozwiązanie Microsoftu - Pogoda BING - tak często było wskazywane przez ekspertów, choć zwracali oni uwagę na jej niedoskonałości, m.in. wymóg wpisywania polskich znaków w wyszukiwarce. Dla tych jednak, którzy przyzwyczaili się do kafelkowego interfejsu znanego z Windows 8, to całkiem dobry wybór.
Większość aplikacji po prostu spełnia zadanie, ale niektórym brakuje niebanalnego podejścia, w którym zamiast wykresów i cyferek dostalibyśmy konkretne wskazówki. O takich rozwiązaniach marzą Tomasz Soluch i Maciej Wiśniewski z MOSQI.TO, choć sami przyznają, że póki co nie jest to realne.
- O wiele prościej byłoby, gdyby aplikacja pogodowa sugerowała po prostu co danego dnia powinniśmy założyć na siebie rano - podsumowują. Jeśli deszcz i słota - niezbędny będzie parasol i kalosze, jeśli pustynne słońce - okulary i krótkie spodnie. Fajnie by było, gdybyśmy mogli zintegrować taką aplikację z szafą. Cóż za oszczędność czasu! Ale na to chyba musimy jeszcze chwilę poczekać.
A co na to inni? Pełne wypowiedzi przeczytasz, klikając w poniższe linki.
Paweł Woszkowski, CEO, Smartzilla
By wybrać najlepsze aplikacje pogodowe na każdą z trzech platform, posłużyłem się opinią kilkudziesięciu współpracowników. Okazało się, że walkę o miano najlepszej stoczyły aplikacje systemowe oraz AccuWeather.
Mocna pozycja aplikacji systemowych wcale nie dziwi. Otrzymujemy je wraz z zakupem urządzenia i jeżeli tylko poprawnie spełniają swoją rolę, nie ma potrzeby szukania alternatywy. Ich największą przewagą jest szybki dostęp dzięki integracji z systemem.
Wśród największych zalet domyślnej aplikacji pogodowej systemu iOS można wymienić natychmiastowy dostęp z paska powiadomień, przejrzysty interfejs i trafne prognozy.
Za domyślną aplikację pogodową systemu Android możemy uznać Google Now, który zastąpił inną świetną aplikację - Google News and Weather. W obu aplikacjach na wyróżnienie zasługują często aktualizowane i dokładne prognozy godzinowe.
Windows Phone nie ma co prawda domyślnej aplikacji, ale za sztandarową aplikację należy uznać Pogodę Bing od Microsoftu. Dobrze integruje się z systemem i spełnia swoje podstawowe zadania.
Jeżeli już zdecydujemy się na zmianę domyślnej aplikacji pogodowej, najlepszą alternatywą będzie AccuWeather. Aplikacja jest dostępna na wszystkie trzy systemy operacyjne i jest bardzo pozytywnie oceniana niezależnie od tego z którego korzystamy. AccuWeather to prawdziwy kombajn pogodowy, który oprócz standardowych danych dostarcza unikalną informację o temperaturze odczuwalnej, alerty, mapy, animacje i prognozę długoterminową.
Wszystkie powyższe aplikacje korzystają z danych pogodowych stacji meteorologicznych. Być może jednak już niedługo i ta sfera zostanie uspołeczniona za sprawą takich rozwiązań jak BloomSky, czyli małych prywatnych stacji meteorologicznych, udostępniających dane w czasie rzeczywistym.
Paweł Więcek, key account manager Aduma Mobile
Do tej pory korzystałem ze standardowej aplikacji pogodowej systemu iOS. Po napisaniu tego artykułu zainstaluję inną, o czym napiszę na końcu.
Nie jestem typem pogodowego geeka, dlatego już na początku odrzuciłem wszystkie aplikacje rozkładające pogodę na czynniki pierwsze. Potrzebuję informacji prostych czyli: temperatura, opady oraz ewentualnie siła wiatru. Z tego powodu już na starcie wypadł Radarscope, który oferuje multum informacji na temat stanu pogody, które interesują raczej meteorologów niż zwykłych użytkowników. Dodatkowo cena 4,49 euro, wydaje się być lekko wygórowaną, biorąc pod uwagę potrzeby zwykłego użytkownika.
Następnie przyjrzałem się kilkunastu aplikacjom, dostępnym na różnych platformach i do szerszego opisu wybrałem tylko kilka. Głównym kryterium była użyteczność oraz estetyka. Chciałem znaleźć taką, która nie będzie wymagała ode mnie zbyt wielu czasu i czynności potrzebnych, by sprawdzić podstawowe informacje. Chciałem też wziąć pod uwagę trafność prognoz, ale nie miałem na tyle czasu i zasobów, aby to zmierzyć, dlatego postanowiłem, że jakość serwisu będę oceniał na podstawie dostępnych miejscowości. Wybrałem małe Polskie miasteczka jako punkt odniesienia. Są nimi: Świętochłowice (13,32 km kwadratowego), Stawiszyn (0,99 km kwadratowego) oraz Jejkowice (7,59 km kwadratowego).
The Weather Channel
Aplikacja posiada wszystkie miejscowości, które ustawiłem jako kryterium jakości bazy danych. Na ekranie początkowym otrzymujemy informację o temperaturze i zachmurzeniu. Po przesunięciu palcem w górę, możemy zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat pogody w danej miejscowości. W jasny i przejrzysty sposób jest przedstawiony wykres wschodu i zachodu słońca, wilgotność powietrza, kierunek i siła wiatru, ciśnienie, indeks UV oraz punkt rosy. Dalej mamy dostępną tabelę z temperaturą godzinową oraz pogodę dziesięciodniową. Minusem są reklamy znajdujące się pomiędzy zestawami informacji.
Ciekawą funkcjonalnością jest radar pogody. Pokazuje na mapie, w jaki sposób dana cecha pogodowa, będzie się zmieniać w czasie. Przykładowo jest to mapa ciepła. Niestety w przypadku mojej instalacji (iPhone 5), kończyła się ona w połowie Wrocławia i nie pokazywała dalszej części Polski.
Weather +
Na samym początku próbowałem wyszukać miejscowości z ustalonej przeze mnie listy i niestety -zero trafień. Mieszkańcy mniejszych miasteczek w Polsce raczej się więc nie skuszą. Ten brak jest jednak zrekompensowany bardzo ładnym, flatowym interfejsem. Informacje są przedstawione bardzo przejrzyście i wystarczy szybki rzut oka, by zapoznać się z sytuacją pogodową w wybranym regionie.
Na ekranie głównym mamy temperaturę, stopień zachmurzenia oraz prognozę na najbliższe dwa dni. Przewijając ekran w dół możemy zapoznać się z pogodą na 10 dni oraz rozkładem godzinowym na dzisiaj. Organizacja danych jest bardzo przejrzysta i przyjemna w czytaniu. Dodatkowo jest wyświetlony indeks UV oraz informacje na temat wilgotności i wiatru.
Aplikacja jest o wiele ładniejsza od poprzedniej. Dane pogodowe są przedstawione w bardzo dobry sposób, aczkolwiek baza danych miejscowości w przypadku Polski jest o wiele uboższa.
Onet pogoda
Chciałem też żeby w zestawieniu znalazła się aplikacja z rodzimego rynku, dlatego wybór padł na pogodę Onetu. Zaskoczyła mnie obszerność bazy danych. W tym przypadku mogłem dodać tylko Świętochłowice. Stawiszyna i Jejkowic nie dało się znaleźć. Minusem jest również brak informacji o tym, że miejscowości nie dało się znaleźć. Dopiero po paru wyszukaniach zorientowałem się, że jeśli nie mam nazwy w auto uzupełnianiu to znaczy, że nie mam jej w ogóle.
Po dodaniu nowej miejscowości mam dostępny samouczek, który w szybki sposób objaśnia, co gdzie jest. Jest to jedyna aplikacja w zestawieniu, która posiada taką funkcjonalność, choć poprzednie były na tyle intuicyjne, że samouczek byłby bardziej denerwujący niż pomocny.
W aplikacji Onetu mam informacje na temat aktualnej temperatury oraz zachmurzenia. Interfejs aplikacji nie jest może superpiękny, ale nie razi. Jest tu najmniej informacji dotyczących pogody, jednak mapa z wartościami temperatury działa bardzo dobrze.
Pogoda Yahoo
Zostawiłem ją na koniec, ponieważ podoba mi się ze wszystkich najbardziej. Po pierwsze, znalazłem wszystkie miejscowości, które posłużyły mi jako kryterium oceny bazy danych. Podczas wpisywania nazw dostałem też najwięcej podpowiedzi. Interfejs jest ładny i przejrzysty. Poprzednie aplikacje na ekranie głównym (oprócz Onetu), posiadały standardowe zdjęcie w tle. W aplikacji Yahoo tłem są zdjęcia zrobione w danym mieście automatycznie wyszukane z Flickra i dodane jako pokaz slajdów. Funkcjonalność dość banalna, ale od razu zwróciła moją uwagę. Jeśli zdjęcia dla danej lokalizacji są niedostępne, aplikacja wyświetla standardowe.
Po przewinięciu ekranu w dół mogę zapoznać się z pogodą godzinową na dany dzień oraz prognozą na 5/10 dni. Są też informacje na temat temperatury odczuwalnej, wilgotności, widoczności oraz wskaźnika UV. Dostępna jest mapa ciepła oraz mapa wiatru, na terenie całego kraju oraz dane o ilości opadów, sile wiatru oraz ciśnieniu i ładny animowany wykres wschodu i zachodu słońca. Jak dla mnie wszystkie informacje, które są przydatne, w takiej dawce, jaka jest potrzebna większości użytkownikom.
Aplikacja Yahoo w moim odczuciu jest jedną z najlepszych na urządzenia mobilne. Posiada bardzo ładny interfejs z pokazem slajdów z danej miejscowości, dokładną i dużą bazę danych oraz przejrzyście posegregowane i przedstawione informacje. Od dzisiaj zmieniam nawyk i przestaję korzystać z aplikacji systemowej, na rzecz Yahoo.
Marta Sabat, dyrektor ds. sprzedaży Smart Mobile House
Aplikacja pogodowa nie powinna wymagać podawania zbyt wielu danych, ale jednocześnie, najlepiej poprzez jedno kliknięcie, musi prowadzić do poszukiwanej informacji.
Najbardziej przystępną jest TVN Meteo. Grafika nie męczy oczu, a treści są bardzo harmonijne i przejrzyście rozmieszczone. Użytkownik dostaje kluczowe informacje, a przemieszczając się po trzech zakładkach: pogoda, informacje, wideo, bardzo sprawnie przechodzi dalej i dostaje więcej szczegółów.
Na ekranie początkowym nie ma zbędnych treści. Bardzo przemyślanym elementem jest też umieszczenie pogody na kolejne dni w dolnej części ekranu, ponieważ tak jak sprawnie odblokowujemy telefon, tak samo szybko przeskakujemy na kolejny dzień. Zaletą tej aplikacji jest też to, że bez większych problemów możemy dodać miasto, w którym pogoda nas interesuje.
W TVN Meteo brakuje na początkowym ekranie szybkiego przejścia do mapy, wówczas ta aplikacja byłaby niemal idealna.
Bartłomiej Lozia, CEO JOJO Mobile
Dla Windows Phone dostępnych jest kilkanaście aplikacji pogodowych, w tym tytuły znane z iOS czy Androida. To właśnie te aplikacje przetestowałem w pierwszej kolejności na WP, ale niestety nie działają one tak sprawnie, jak np. na iOS. Po roku eksperymentów ostatecznie na moim telefonie zadomowiła się aplikacja POGODA od Microsoft.
Na decyzję wpłynęło również to, że używam jej wersji desktopowej na Windows 8. Ponadto daje mi ona trzy najważniejsze dla mnie informacje w sposób szybki i w miarę dokładny - ale po kolei. Po pierwsze, pogoda z podziałem na godziny - dobrze wiedzieć, jak pogoda będzie zmieniać się w ciągu dnia. Niektórzy zadowalają się tylko informacją czy dzień będzie słoneczny czy nie, ale są miejsca na świecie, gdzie w ciągu tego samego dnia można spodziewać się zarówno upału, jak i deszczu. Po drugie, prognoza na kolejne dni - im więcej, tym lepiej. W aplikacji Pogoda dostajemy 10 dni, co dobrze sprawdza szczególnie podczas dłuższych wypraw. Po trzecie, statystyki, pokazujące jak w danej lokalizacji zmieniała się pogoda w ciągu ostatnich 10 lat. Fajny ficzer, który sugeruje trafność aktualnych prognoz.
Kierowany ciekawością sprawdziłem, jakie usługi są źródłem danych dla POGODY. Aplikacja korzysta z Foreca, WDT, AccuWeather, HolidayWeather, WeatherTrends360. To dla mnie odpowiedni miks -informacje z dobrych, sprawdzonych źródeł, podane w przejrzystej i wygodnej formie.
Jeśli chodzi o aplikacje na inne platformy to wybrałbym AccuWeather, ale wydaje mi się, że warto skorzystać też z innych. Na iOS polecam sprawdzić MeteoEarth, który ma intrygujący interfejs. Natomiast na urządzenia z systemem Android warto wypróbować GoWeather EX pozwalające na uruchomienie animowanej tapety z bieżącą pogodą.
Adam Kulesza, UX specialist, Symetria
W dzisiejszych czasach informacja pogodowa podawana jest w postaci interaktywnych kart Google, w obszarze powiadomień iPhone'a czy na stronach głównych praktycznie wszystkich portali informacyjnych. Dlatego też od dedykowanych aplikacji pogodowych należy wymagać szczególnie dużo. Najłatwiej wytłumaczyć ich zasadność dodatkową funkcjonalnością, wyróżniającym się designem oraz szybkością i prostotą obsługi.
Android/iOS
Kryteria te spełnia aplikacja przygotowana dla platform Android i iOS - Pogoda Yahoo. Jej spójny dla obu środowisk wygląd został wyróżniony przez Apple nagrodą „Apple Design Awards”.
Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja od razu lokalizuje miejsce naszego pobytu. Ponadto w szybki sposób umożliwia dodanie kolejnych miejsc, co bywa bolączką wielu konkurencyjnych rozwiązań. Ekran początkowy wita nas atrakcyjnym zdjęciem wybranego miasta, którego wersja zmienia się w zależności od pory dnia i obecnego stanu pogody.
Jednym prostym gestem odkrywamy kolejne informacje, takie jak prognoza na najbliższe dni, prawdopodobieństwo opadów czy indeks UV. Dzięki przemyślanej typografii i ładnym grafikom treści są podane w atrakcyjny wizualnie sposób, a animacja prędkości wiatru jest w swojej prostocie i czytelności doprawdy wyśmienita.
Windows Phone
Prawdopodobnie aplikacja pogodowa od Yahoo wygrałaby również i na tej platformie, jednak wersji przygotowanej na system operacyjny Microsoftu po prostu nie ma. W tym kontekście warto polecić „Pogodę Bing”, która w przejrzysty sposób przedstawia podstawowe informacje. Dzięki przemyślanemu wykorzystaniu gestów obsługuje się ją bardzo szybko. Drobne kłopoty sprawia wyszukiwarka miejsc, gdyż wymaga od użytkownika wpisywania polskich znaków. W przypadku ich braku aplikacja sugeruje błędne wskazania.
iOS/Android
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o aplikacji Weather Underground, wyróżnionej jako „najlepsza nowa aplikacja w AppStore w 2014 roku”. W jej przypadku prognozy dostarczane są w oparciu o własną sieć 30 000 stacji pogodowych. Dane są ponadto weryfikowane przez użytkowników aplikacji. Dodatkowo, każdy z nich może zgłosić utrudnienia na przykład awarię sieci energetycznej, powódź czy śliską nawierzchnię na drodze. Szczególnie warto polecić korzystanie z tej aplikacji podczas pobytu za granicą. Ostrzeżenia przed huraganami, mapa sztormów czy szybki podgląd kamer internetowych z każdego większego miasta na pewno pozwolą lepiej zaplanować pobyt.
Bartosz Brażewicz-Dosiółko, creative director, MoveApp
Co wyróżnia dobrą aplikację pogodową? Przede wszystkim skuteczność, ale – jak się okazuje - są też inne cechy, które mogą być istotne.
Weather Underground - Android
Aplikacja meteorologiczna o charakterze społecznościowym. Dla wielu użytkowników już sam ten fakt jest źródłem przewagi Weather Underground. Narzędzie daje możliwość dzielenia się informacjami o pogodzie, a użytkownicy mogą nanosić korektę aktualnej sytuacji w danym miejscu i pobierać informacje ze zdjęciami. Aplikacja pozwala na wybór stacji pogodowej na podstawie lokalizacji - użytkownik sam decyduje o pochodzeniu danych. Inną interesującą opcją jest widok z kamer internetowych, który pozwala na sprawdzenie prognozy niemalże „na żywo”.
TVN Meteo - Windows Phone
Aplikacja dostarcza podstawowych informacji w przystępny sposób. Już pierwszy ekran pozwala poznać temperaturę, ciśnienie czy opady, a szczegółowy podział godzinowy, który znajduje się poniżej, jest równie czytelny. By sprawdzić pogodę na 14 dni, wystarczy przenieść się do działu „Prognoza”. Aplikacja jest wzbogacona aktualnymi wiadomościami o nadchodzących burzach, ciekawostkami atmosferycznymi z różnych części świata czy filmami. W dziale „Wideo” można znaleźć również klasyczną prognozę pogody i informacje biometeo na konkretny dzień, dane o warunkach drogowych, a nawet prognozy dla kurortów. Aplikacj jest funkcjonalna i nie przytłacza ilością skomplikowanych informacji.
Meteovista HD - iOS
Aplikacja na iPada wyróżnia się własną dziesięciostopniową skalą oceny pogody, co ułatwia użytkownikom szybkie odczytanie informacji. Odbiorca dostaje konkretne dane o pogodzie na resztę dnia. Po włączeniu aplikacji od razu widoczne są najważniejsze informacje. Wystarczy jedno tapnięcie, by zobaczyć temperaturę na nieskomplikowanym wykresie. Kolejna zaleta narzędzia to możliwość personalizacji aplikacji: wystarczy wybrać informacje, które mają się wyświetlać. W ten sposób można łatwo sprawdzać prognozę pogody w kilku miejscach, co jest przydatne np. w czasie podróży. Aplikacja jest praktyczna, wnosi istotne informacje, a ich forma jest na tyle przyjazna, że wykresy są funkcjonalnym wsparciem.
Maciej Wiśniewski, Head of Client Service, Tomasz Soluch, Art Director, MOSQI.TO
Przyjrzeliśmy się 6 aplikacjom pogodowym. Ocenialiśmy, na ile geolokalizacja jest skuteczna, jak radzi sobie z polskimi znakami w nazwach miejscowości, czy można manualnie ustawić i zachować wybrane lokalizacje oraz czy interfejs jest czytelny. Niemal wszystkie testowane aplikacje okazały się podobne.
Standardem jest aktualizowanie pogody z dokładnością co do godziny, podawanie wahań pogody, ilości opadów, ciśnienia, zachmurzenia i prędkości wiatru. Niektóre z aplikacji (na przykład Yahoo) posiadają piękne zdjęcia, które zmieniają się w zależności od pogody. Inne operują czytelną grafiką i ikonami. W przypadku Androida i iOS wybór ostatecznie padł na Yahoo. Aplikacja posiada wszelkie dane, których użytkownik mógłby się spodziewać. Wyróżnikiem jest mapa, która pobiera dane z Google Maps. Pozwala zobaczyć jak wygląda zachmurzenie, siła wiatru i temperatura na wybranym obszarze - np. w powiecie, albo w województwie. To fajna funkcja, jeśli planuje się wakacje czy weekend nad morzem. Tyle, jeśli chodzi o Android i iOS. Ciekawiej wygląda aplikacja Meteo na Windows Phone.
Aplikacja korzysta z danych Meteo.pl, serwisu, w którym dane pogodowe są najdokładniejsze w Polsce. Meteo posługuje się czytelnymi wykresami, które aplikacja przerysowuje na bieżąco. Interfejs wpisuje się w charakterystyczny system Windows Phone. Aplikacja wykorzystuje takie funkcje, jak żywy kafelek (na ekranie startowym telefonu pokazuje aktualną pogodę/temperaturę/temperaturę odczuwalną) czy akcent kolorystyczny (kolory interfejsu zmieniają się w zależności od wybranego koloru w systemie).
Z punktu widzenia UX każda z tych aplikacji jest co najmniej poprawna. Po uważnym przyjrzeniu się doszliśmy jednak do wniosku, że ilość danych, które użytkownik musi przeanalizować, jest tak duża, że zniechęca nas do korzystania ze wszystkich funkcji i widgetów. O wiele prościej byłoby, gdyby aplikacja pogodowa sugerowała po prostu co danego dnia powinniśmy założyć na siebie rano. Jeśli deszcz i słota - niezbędny będzie parasol i kalosze, jeśli pustynne słońce - okulary i krótkie spodnie. Fajnie by było, gdybyśmy mogli zintegrować taką aplikację z szafą - cóż za oszczędność czasu! Ale na to chyba musimy jeszcze chwilę poczekać.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Fajny artykuł, szkoda ze wczesniej go nie widzialem.<br /> Widzialem jakas apke pogodową zegluj.mobi nawet ciekawa.
Dlaczego nie wzięto pod uwagę aplikacji TwojaPogoda??