5 obowiązujących trendów w projektowaniu stron

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Komu pomaga, a komu szkodzi wideo w tle strony? Kiedy hamburger menu to dobre, a kiedy złe rozwiązanie i co na to wszystko miał do powiedzenia Steve Jobs jeszcze zanim te pytania zostały zadane? Oto 5 trendów, które zdaniem ekspertów zdominują UX w roku 2016 i porady, jak wykorzystać ich potencjał. 

POBIERZ RAPORT "PROJEKTOWANIE STRON WWW"

One-Page – Long-page Trend na projektowanie stron One-Page utrzymuje się już od kilku lat. - Nie jest to efekt jedynie trendu w web designie. Użytkownikowi łatwiej jest skrolować niż klikać – jest to naturalne przyzwyczajenie, które weszło nam w krew w wyniku użytkowania urządzeń mobilnych. Taka konstrukcja przyczynia się do większego zaangażowania użytkownika i lepszych konwersji, ale z drugiej strony wymaga poświęcenia większej uwagi na znalezienie szukanej treści – uważa Jakub Formela, manging director w Jamel Interactive. - One-Page sprawdza się dla niewielkich, wizytówkowych stron, w przypadku większych może służyć, jako zajawka do kolejnych działów.

60280_1.png

One-Page stają się coraz dłuższe przeradzając się w Long-Page. Decydując się wydłużenie strony powinno się pamiętać o ciekawej, spójnej historii, aby użytkownik nie czuł się znużony pobytem na niej. Jak wszędzie, również tutaj, ważny jest umiar. Scrollowanie bez końca, może wywołać zupełnie odwrotny efekt od oczekiwanego.

60281_2.png

Rajmund Dziemaszkiewicz, creative manager w zjednoczenie.com, uważa, że nie można jednoznaczne stwierdzić, że jakaś branża definitywnie nie powinna korzystać z tego trendu. - Wszystko zależy od rodzaju treści, jaka ma być prezentowana na stronie i jaką funkcję serwis ma pełnić. Tego typu serwisy z założenia nie powinny zawierać zbyt dużej liczby informacji i powinny się opierać na kontencie wizerunkowym. Branża to w większości przypadków kryterium stojące na dalszym miejscu – kwituje Rajmund Dziemaszkiewicz.

Wideo & Streaming

- Odchodzi się od pięknych, stockowych zdjęć w big picture, a w zamian za to używa się zdjęć ilustrujących konkretne sytuacje – najlepiej zdjęć z backstage’u firmy czy produktów oraz wideo w tle strony. Takie wideo wzbudza emocje, angażuje i buduje wrażenie prawdziwego doświadczenia – uważa Agata Malinowska, marketing executive w NuOrder Digital & Performance.

- Krótkie wideo filmy, streaming, a czasem nawet duże animacje na stronie głównej tworzą aktualny user experience. Potrafią one świetnie skupić uwagę internauty. Ciekawa kreacja zachęci użytkownika do obejrzenia reszty strony, a marka na stronie na pewno zapadnie mu w pamięć. - Wideo w tle strony internetowej to ciekawsza i przystępniejsza prezentacja produktu: jego funkcji i możliwości, jakie oferuje swoim użytkownikom. Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów, szczególnie, gdy obraz ten ma postać filmu. Za pomocą kilku ujęć jesteśmy w stanie przekazać więcej niż poprzez wiele akapitów tekstu – twierdzi Jacek Samsel z UX Team Leader. - Po wejściu na stronę firmy The Yacht Company każdy zapragnie mieć swój własny jacht. Profesjonalnie skomponowane wideo daje poczucie radości i odpoczynku. Bezbłędnie buduje pozytywne skojarzenia z marką. Przez co odnosi się wrażenie, że nie sprzedają tylko jachtów, a radość z życia.

60282_3.png

Wideo na stronie głównej to ogromne pole do popisu dla projektantów. Autorzy muszą zadbać o to, aby przekazać informacje w ciekawy i prosty sposób, tak żeby obraz zwracał na siebie uwagę w nienatarczywy sposób. Realizacja powinna zatrzymać użytkownika choćby z samej ciekawości „co jeszcze się wydarzy”...

PEŁNY TEKST PRZECZYTASZ W RAPORCIE INTERAKTYWNIE.COM
"PROJEKTOWANIE STRON WWW"

[POBIERZ PDF]

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.