16.05.2017 / Agencje interaktywne
 

Spicy Mobile wdraża standard pomiaru widowni kampanii reklamowych

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
© ra2 studio - Fotolia
© ra2 studio - Fotolia

Agencja nawiązała współpracę z firmą Nielsen w zakresie pomiaru widowni mobilnych kampanii reklamowych. Teraz – dzięki danym dostarczanym przez Nielsen – reklamodawcy oraz wydawcy zainteresowani monetyzacją przestrzeni reklamowej w kanale mobile otrzymają dodatkowo niezależny i precyzyjny pomiar efektów swoich kampanii. 

Nielsen Digital Ad Ratings dostarcza statystyki dotyczące widowni kampanii online z podziałem na komputery, mobile oraz aplikacje, umożliwiające porównanie ich ze wskaźnikami telewizyjnymi pod względem zasięgu, częstotliwości oraz GRP. Dzięki nim reklamodawcy mogą sprawdzić, czy kampania faktycznie trafia do zakładanych grup celowych, co z kolei przekłada się na maksymalizację ROI. Narzędzie umożliwia także bieżącą optymalizację działań reklamowych realizowanych za pośrednictwem różnych wydawców i platform – dane dostarczane są bowiem dzień po dniu.

Określenie widowni kampanii odbywa się dzięki globalnej współpracy z serwisem Facebook. Nielsen Digital Ad Rating nie przetwarza w żaden sposób żadnych danych osobowych, a jedynie dostarcza dane na poziomie zagregowanym dotyczącym płci i wieku, niezbędne do przygotowania statystyk. Rozwiązanie to obecne jest na niemal 30 rynkach na świecie i posiada akredytację Amerykańskiego Media Rating Council.

 - Dzięki nawiązanej współpracy udostępniamy naszym klientom niespotykany dotąd na rynku zakres narzędzi analitycznych, które wspierają działania reklamowe w kanale mobile na każdym etapie – od planowania, po realizację i pomiar efektów – przyznaje Tomasz Kąkol, Head of Planning and Strategy w Spicy Mobile. – To także projekt istotny z innych względów. Możliwość porównania wyników kampanii mobilnych do rezultatów prowadzonych w innych kanałach służy lepszemu zrozumieniu potencjału rynku i, finalnie, rozwojowi całej branży reklamy mobilnej”

- Spicy Mobile, jako pierwszy lokalny gracz w obszarze mobile, bardzo aktywnie wykorzystuje Nielsen Digital Ad Ratings do podkreślenia swoich najmocniejszych atutów. Zbliżony model, z dużym sukcesem, realizują platformy i wydawcy na innych rynkach – dodaje Gabriel Matwiejczyk, Digital Project Manager w Nielsen.

 

 

 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

  Kompleksowo realizujemy projekty internetowe - od strategii, poprzez wdrożenie witryny, do pozyskiwania...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.