13.06.2017 / Mobile / Biznes
 

Play również rezygnuje z pobierania opłat roamingowych

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Fioletowy operator po fali krytyki, jaką wywołała próba ominięcia przepisów związanych z rozporządzeniem KE "Roam like at home", przedstawił nową ofertą. 

Od 15 czerwca 2017 roku wszyscy klienci Play, którzy w ramach umowy mają pakiety minut, SMS, MMS a także klienci ofert na kartę, którzy kupili takie pakiety – mogą korzystać z nich w Unii Europejskiej na takich samych warunkach, jak w kraju. Wszystkie połączenia i wiadomości przychodzące są bezpłatne we wszystkich ofertach, a każdy klient ma możliwość korzystania z transmisji danych bez dodatkowych opłat.

Wielkość pakietu jest uzależniona od wartości abonamentu lub zakupionego w ofertach na kartę pakietu.

  • W przypadku ofert abonamentowych ceny oraz limity danych są uzależnione od taryfy, z której korzysta Klient. Na przykład w ofercie Formuła Duet M Klienci mogą rozmawiać i SMSować bez limitu w krajach UE a dodatkowo mają do dyspozycji do 4,26 GB dla dwóch osób na korzystanie z internetu w roamingu UE. 
  • Klienci biznesowi, którzy wybiorą ofertę SIM Formuła Biznes BOX mogą korzystać bez ograniczeń  z połączeń głosowych i SMSów a dodatkowo mają do 2,47 GB Internetu w UE co miesiąc, dla każdej karty SIM.
  • W przypadku Klientów ofert przedpłaconych limity GB uzależnione są od oferty, z jakiej korzysta dany użytkownik z uwzględnieniem wybranej oferty promocyjnej - na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z internetu w UE bez dodatkowych opłat do limitu 0,25 GB, a pakiet 2GB za 9zł na 30 dni daje 0,45 GB internetu w UE.

Rozporządzenie znoszące opłaty za roaming dla użytkowników telefonów komórkowych w UE zostało ogłoszone w kwietniu, ale Play, Plus i T-Mobile próbowali uniknąć wprowadzenia go w pełni, argumentując swoją decyzję i tak już bardzo niskimi cenami, jakie obowiązują w Polsce.

Po fali krytyki, pierwsze ugięło się T-Mobile, a teraz przyszedł czas na Play. Fioletowemu operatorowi, który ostatnio też obniżył prędkość transmisji danych w roamingu krajowym, z pewnością nie uśmiechało się otwierać tak wielu frontów, tym bardziej że działaniom telekomów miały przyjrzeć się unijne instytucje i krajowe urzędy regulacyjne. 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (2)
As
1. As, 94.254.179.*, 13.06.2017 / 13:56
Brawo!!!!!!!!!
Lila
2. Lila, 212.160.172.*, 13.06.2017 / 16:17
Tylko Orange zachował się przyzwoicie od początku...
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.