4.10.2016 / Portale / Oceny serwisów
 

Nowy serwis turystyczny Wrocławia jest czytelny, przejrzysty, ale czy zachęca do odwiedzenia miasta?

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Specjaliści z agencji interaktywnych mają wątpliwości. Choć doceniają realizację serwisu vistwroclaw.eu przyznając, że jest on estetyczny i zgodny z obowiązującymi standardami, zauważają, że mógłby zrobić więcej, by przyciągnąć turystów do miasta. 

- Rzucające się w oczy atrakcyjne zdjęcia zachęcają do dalszego eksplorowania strony, a odpowiedni rozmiar fontów zapewnia jego dostępność. Właściwie opracowana i przedstawiona architektura informacji zapewnia użytkownikom szybkie odnalezienie interesujących ich zagadnień. Ważną zaletą jest efektywne i logiczne prowadzenie użytkownika w ramach serwisu - przyznaje Dominika Koch z agencji CRAFTON. 

Zgadzają się z nią pozostali eksperci, którzy - pomimo kilku błędów, na przykład menu serwisu w postaci „hamburgera" przysłaniającego jego nazwę – przyznają, że serwis na pierwszy rzut oka wygląda bardzo porządnie, a jego realizacja nie pozostawia wiele do życzenia. 

Problem w tym, że serwis nie jest typowy miejskim portalem, a jego celem - oprócz czytelnego przekazywania informacji na temat wydarzeń w mieście - powinna być reklama Wrocławia jako turystycznej destynacji. Tymczasem tu projektantom zabrakło już śmiałości, mimo że dobrych światowych wzorców nie brakuje. 

- Można się pokusić o więcej efektów wizualnych, nawet kosztem przejrzystości strony - uważa Tomasz Mazurek z agencji IMAGINE. - Wystarczy spojrzeć na klika serwisów zagranicznych np. Amsterdamu, z pewnym pomysłem na stronę, czy Nowego Yorku z wykorzystaniem wideo, gdzie pierwszy efekt jest bardziej widowiskowy. Trzeba pamiętać, że osoby które trafią na tę stronę, często jeszcze nie podjęły decyzji, czy odwiedzą miasto, więc warto im w sferze wirtualnej zaoferować coś widowiskowego. 

Serwis nic takiego jednak nie oferuje. I choć z jednej strony to dobrze - użytkownicy, którzy już zdecydowali, że warto we Wrocławiu spędzić kilka dni, w bardzo intuicyjny sposób odnajdą informacje o ciekawych wydarzeniach w mieście. Pytanie, czy serwis ma ambicje przekonać nieprzekonanych?

- Takie wdrożenia w dzisiejszym internecie są standardem. To co można serwisowi zarzucić to trochę brak charakteru - podsumowuje Robert Sosnowski z Biura Podróży Reklamy, który jednak wierzy jednak, że w przyszłości będzie lepiej. - Trzymam kciuki za jego dalszy rozwój. 

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
60840_tm.png

Tomasz Mazurek, Strategy Manager, agencja IMAGINE:

Brakuje mi trochę efektu „WOW”. Po tego typu stronach można by oczekiwać większych fajerwerków. Mimo wszystko to nie serwis informacyjny i można się pokusić o więcej efektów wizualnych, nawet kosztem przejrzystości strony...

Robert Sosnowski (fot. Biuro Podróży Reklamy)

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży Reklamy:

Jeszcze kilka lat temu takie wdrożenie uznawane byłoby za bardzo nowoczesne. Dzisiaj po prostu zdaje się spełniać oczekiwania...

60841_dk.png

Dominika Koch, UX Specialist, Agencje CRAFTON

Mimo paru błędów jest to bardzo dobry i funkcjonalny serwis turystyczny dla osób planujących wizytę we Wrocławiu, jak i dla mieszkańców chcących lepiej poznać swoje miasto. 

1 | 2 | 3 | 4 |
 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
terlik
1. terlik, 89.78.32.*, 04.10.2016 / 07:31
Trzeba jeszcze dodac dwa powazne bledy. Po pierwsze, serwis po uruchomieniu odpala strone polskojezyczna - to bez sensu, skoro adresowany jest do obcokrajowcow.

Drugi bardzo powazny blad to domena. Istnieje juz serwis http://visitwroclaw.pl Jest konkurencyjny i dobrze spozycjonowany.

Trzecia sprawa to kompletna niewidocznosc w Google i bledy w kodzie, ktore utrudniaja jego indeksowanie.

Jak turysci maja na niego trafic skoro nie przez Google. To podstawa podstaw, a tworcy o tym zapomnieli. Bedzie wiec martwy, bo pies z kulawa noga na niego nie wejdzie.
19765
2. 19765, 37.248.163.*, 04.10.2016 / 09:00
Specjaliści, kurdę. Weźcie popatrzcie na tę grafikę. Przecież to serwis jakby sprzed 10 lat. Ten aparat fotograficzny, przaśne logo...
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved. Created by Opcom