22.09.2016 / Raporty i badania
 

Gemius chce opatentować swoją technologię badania internetu. Dlaczego dopiero teraz?

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
© Julien Eichinger - Foolia
© Julien Eichinger - Foolia

Mowa o badaniu do niedawna funkcjonującym pod nazwą Megapanel PBI/Gemius, a obecnie jako badanie PBI/Gemius. Korzysta z niego obecnie ok. 30 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, ale dopiero teraz firma zapowiada złożenie wniosku patentowego. 

Jakub Wysoczański, szef polskiego oddziału Gemiusa wyjaśnia powody, dla których firma zdecydowała się to zrobić: – Chcemy ochronić unikatowe rozwiązanie, które tworzyliśmy ponad dekadę, a którego nie odkryli jeszcze nasi konkurenci. Co więcej, jeśli uzyskamy patent, wzmocnimy naszą przewagę konkurencyjną – mówi Wysoczański.

- Wcześniej inwestowaliśmy przede wszystkich w rozwój technologii - dodaje Piotr Ejdys, prezes Gemiusa. - Decyzja o złożeniu wniosku patentowego jest podyktowana naszą strategią biznesowa na najbliższe lata. Po okresie podboju rynków regionu Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczynamy ekspansję w Europie Zachodniej, ale też poza naszym kontynentem. Uzyskanie patentu to inwestycja. 

Badanie bazuje na autorskich rozwiązaniach technologicznych, dzięki którym reklamodawcy, agencje reklamowe i domy mediowe mogą, używając wspólnej miary, szacować potencjał reklamowy stron WWW i na tej podstawie planować kampanie reklamowe w sieci. Gemius mierzy internet w sposób, który pozwala określić liczbę osób faktycznie odwiedzających daną stronę WWW (RU), a nie tylko liczbę plików cookie.

Dzisiaj Gemius mierzy już nie tylko ruch w sieci z komputerów stacjonarnych, ale też tabletów i smartfonów, zarówno ruch na stronach internetowych i ich mobilnych wersjach, jak i w aplikacjach mobilnych. Obecnie technologia badawcza Gemiusa dostarcza także informacji o popularności treści multimedialnych, a wydawcy internetowi mogą sprawdzić swój całkowity zasięg w sieci na wszystkich urządzeniach podłączonych do internetu i porównać się do konkurencji. Narzędzie umożliwia także sprawdzenie różnic między tym, jak internauci korzystają z sieci z domu i pracy. A co więcej, dane o internecie są prezentowane klientom z dnia na dzień, co pozwala na szybką modyfikację działań reklamowych w sieci.

– Produkcja danych prezentujących zmiany w sieci z dnia na dzień to ewenement na skalę światową – mówi Piotr Ejdys. – Szybki dostęp do danych ma kluczowe znaczenie w pomiarze tak dynamicznego medium, jakim jest internet. Ewaluujemy razem z nim, a nasza technologia badawcza jest tego najlepszym wyrazem. Z niecierpliwością czekamy na decyzję z urzędu patentowego – dodaje z Ejdys.

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
FreshMail
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2016 interaktywnie.com. All rights reserved. Created by Opcom