28.11.2016 / Raporty i badania
 

Kim są internauci w wybranych krajach w Europie?

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
© Olivier Le Moal - Fotolia
© Olivier Le Moal - Fotolia

W Estonii użytkownicy sieci (PC) stanowią 86 proc. populacji, w Czechach 75 proc., a w Polsce 74 proc. Jak te statystyki wyglądają w innych krajach? Sprawdź i porównaj najnowsze dane Gemiusa dotyczące użytkowników sieci z różnych rynków.

Gemius sprawdził, kto korzysta z internetu w 12 krajach Europy. W zestawieniu znalazły się: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Łotwa, Mołdawia, Polska, Serbia, Słowacja, Rumunia, Ukraina oraz Węgry. Przeanalizowane dane zawierają informacje o tym, kim są i jaki procent populacji stanowią internauci w poszczególnych krajach.

Estończycy najbardziej zinternetyzowani

Według szacunków, krajem, w którym internauci stanowią największy odsetek populacji jest Estonia. 86 proc. Estończyków jest aktywnych w sieci (źródło: gemiusAudience). W czołówce znajdują się również Czesi i Polacy. Tylko co czwarty mieszkaniec tych państw wieku 15-69 lat nie korzysta z sieci. Z kolei krajem, który notuje najniższy odsetek internautów jest Rumunia – 58 proc.

Na Bałkanach więcej internautek

Kraje, w których możemy zaobserwować największe dysproporcje płci w strukturach internautów to Serbia, Chorwacja, Rumunia i Łotwa. Zarówno w Rumunii jak i na Łotwie mężczyźni stanowią 53 proc. internautów. Z kolei w Serbii i Chorwacji, kobiety deklasują mężczyzn o jeszcze więcej punktów procentowych. Serbki stanowią 56 proc. internautów w swoim kraju, natomiast Chorwatki 54 proc.

W mołdawskim internecie najwięcej młodzieży, w estońskim więcej 55+

Jak potwierdzają dane Gemiusa, to Mołdawia jest krajem gdzie osoby w wieku 15-24 lata stanowią największą grupę internautów – 29 proc. Z kolei na Ukrainie, najliczniejszą grupą wiekową są osoby w wieku 25-34 lata - 29 proc. Kim są użytkownicy sieci w innych krajach? Co czwarty Czech korzystający z internetu ma 35-44 lata, co piąty Łotysz 45-54 lata i co piąty Estończyk 55 lat i więcej.

61183_2016_11_25_uzytkownicyinternetu.png

Internauci najczęściej ze średnim wykształceniem

We wszystkich analizowanych państwach, największy udział w populacjach internautów mają osoby ze średnim wykształceniem. Prym wśród tych krajów wiodą Czechy, gdzie przedstawiciele tej grupy stanowią 67 proc. użytkowników sieci. Państwem o najwyższym udziale wśród internautów osób z wyższym wykształceniem jest Ukraina - 45 proc. Tymczasem krajem, który ma najmniejszy odsetek użytkowników sieci posiadających dyplom wyższej uczelni jest Słowacja – 21 proc.

W analizie uwzględniono ruch na komputerach osobistych (PC).

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.