Większość polskich internautów korzysta z internetowych multimediów

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Fot.: Ed Yourdon / CC / Flickr
Fot.: Ed Yourdon / CC / Flickr

Trudno wyobrazić sobie Internet bez materiałów multimedialnych, nie dziwi więc powszechne z nich korzystanie. Opublikowany w dniu dzisiejszym raport firmy badawczej Gemius SA, opracowany we współpracy z Grupą RMF FM oraz TVP "Audio i wideo w sieci", potwierdza zainteresowanie treściami tego typu w Internecie. Raport jest podsumowaniem wyników badania przeprowadzonego w styczniu b.r. na grupie 1200 internautów, których celem było studium zachowań i opinii internautów korzystających z treści multimedialnych w sieci.

Ponad 80% polskich internautów powyżej 14 roku życia miało kontakt z materiałami wideo (np. serwisami wideo, telewizją internetową), a ponad połowa słuchała radia internetowego. Najpopularniejsze są serwisy wideo, z których skorzystało niemal 75% badanych. Respondenci deklarowali również rosnące zainteresowanie tego typu treściami i plany częstszego z nich korzystania.

Wykres 1. Kontakt z materiałami audio i wideo w sieci – "Czy kiedykolwiek skorzystałaś(eś) z wymienionych poniżej usług lub serwisów?"

Źródło: Gemius SA, raport „Audio i wideo w sieci”, styczeń 2010; N – wszyscy badani

Respondenci deklarują dosyć regularne korzystanie z radia internegowego (22% badanych słucha go przynajmniej raz w tygodniu), a także z internetowych serwisów wideo (prawie 50% deklaruje oglądanie treści w tego typu serwisach przynajmniej raz w tygodniu). Do mediów internetowych przyciąga przede wszystkim mniejsza uciążliwość reklam oraz większa różnorodność dostępnych treści. Z drugiej jednak strony badani podkreślają, że tradycyjne media cieszą się większym zaufaniem jako rzetelne źródła informacji.

Wykres 2. Radio internetowe a radio tradycyjne – "Zaznacz, które z wymienionych poniżej stwierdzeń bardziej pasują Twoim zdaniem do radia internetowego, a które bardziej do radia tradycyjnego"

Źródło: Gemius SA, raport „Audio i wideo w sieci”, styczeń 2010; Podstawa procentowania: badani, którzy kiedykolwiek korzystali z radia internetowego (N=710)

Badanie "Audio i wideo w sieci" zostało zrealizowane w okresie od 5 do 18 stycznia 2010 metodą CAWI za pomocą ankiet emitowanych losowo na witrynach internetowych. Kwestionariusz składał się z 38 pytań. W ramach badania zebrano 1200 wypełnionych do końca kwestionariuszy od internautów w wieku powyżej 14 lat.

Źródło: Gemius

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Natywni.pl Natywni.pl

  Natywni.pl to pierwsza w Polsce sieć reklamy natywnej. Oferujemy kompleksowe usługi związane z content...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved. Created by Opcom