19.05.2017 / Social media
 

110 mln euro grzywny dla Facebooka

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
materiały prasowe (fot. Facebook)
materiały prasowe (fot. Facebook)

Komisja Europejska zdecydowała o nałożeniu na Facebooka kary 110 mln euro grzywny. Uznała, że firma przekazała jej nieprecyzyjne informacje w 2014 roku, na  podstawie których urzędnicy wydali zgodę na przejęcie aplikacji WhatsApp. 

- Dzisiejsza decyzja stanowi silny sygnał dla przedsiębiorstw, pokazując, że muszą one przestrzegać wszystkich aspektów rozporządzenia UE o fuzjach, włączając w to obowiązek dostarczenia dokładnych informacji - oświadczyła cytowana w komunikacie unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

KE uznała, że Facebook nie dopełnił tego obowiązku, gdyż informację o tym, że numer telefonu użytkownika komunikatora można połączyć z profilem na portalu społecznościowym, ogłosił dopiero w sierpniu 2016 roku, czyli dwa lata po przejęciu aplikacji. 

Facebook, uznając decyzję KE, zaznaczył jednocześnie, że błąd nie był zamierzony i nie wpłynął na decyzję urzędników, a ich wczorajsze orzeczenie "zamyka sprawę".

Sprawa danych użytkowników WhatsApp już wcześniej była przedmiotem zainteresowania Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Niemczech. Niemiecki urząd zabronił Facebookowi zbierania i przechowywania danych użytkowników,, którzy są obywatelami Niemiec, ale gigant nie zgodził się z tym rozporządzeniem. Potem sprawie przyglądać zaczęła się KE. 

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.