2016-12-16 13:16:05

Onet blokuje, reszta serwisów apeluje, a problem z AdBlockami rośnie

Zobacz komentowany artykuł

1 / 1 
autor
1. autor 19.12.2016 / 13:08
Niech giną! Bardzo ciekawa strategia :/ Obrażanie się na userów jeszcze nigdy nikomu nie przyniosło nic dobrego. A obrażanie się na stan faktyczny, rzeczywistość w jakiej przyszło nam funkcjnować źle świadczy o włodarzach Onetu. Odkleili się....
niemieckie manipulacje
2. niemieckie manipulacje 20.12.2016 / 12:35
Ja już nawet usunąłem bookmark der ONET z przeglądarki.
analityk
3. analityk 20.12.2016 / 19:42
Z punktu widzenia wydawcy użytkownik z AdBlock jest funta kłaków wart, a nawet gorzej, bo w tej skali użytkowania wtyczki jest sporym kosztem, ponieważ zarówno zasięgowo jest źle zliczany więc nie wpływa na statystyki zasięgowe (Gemius), jak i nie zlicza wyświetleń reklam z których żyje serwis. Ruch Onet pomimo krytyki jest rozsądny biznesowo. Część użytkowników z cały czas włączonym Adblock przejdzie do konkurencji (być może), czego nie zauważy ona w statystykach, ale zauważy w większych kosztach obsługi ruchu czyli tak naprawdę dostanie zgniłe jajo, a część, chocby niewielka wyłączy AdBlock, co zwiększy inwentory reklamowe oraz poprawi statystyki Onet. Przy tak małych różnicach pomiędzy Onet i WP, może to być dość strategiczny ruch z korzyścią dla Onet. Hipokryzja konkurencji jest tu tylko grą pod publiczkę ze spuszczoną głową... Szukając analogii, to jakby w restauracji 30% stolików zajmowali goście, którzy nic nie kupują ale lubią jej atmosferę, więc do niej przychodzą zajmując stoliki. Dla właściciela z racji że ma obłożenie 100% to olbrzymia strata, więc wprowadza obowiązkowy zakup Wuzetki i kawy... :) Czy to coś nienormalnego tylko dlatego że to świat wirtualny?
zorro
4. zorro 21.12.2016 / 08:11
Jak by nie przesadzali z reklamami to bym nie stosował adblocka. A tak - to bez przerwy coś wyskakuje, przesuwa się, zasłania, zamula stronę.
Na onet wchodzę tylko bo mam tam skrzynkę pocztową. I "żyję".
mieszek
5. mieszek 21.12.2016 / 16:59
"użytkownik blokujący reklamy, to użytkownik bezwartościowy dla wydawcy"
Uproszczenie.
Uściślijmy. Wszedłem na tą stronę z włączonym adblockiem, przeczytałem artykuł i rozejrzałem się po stronie i znalazłem niezablokowanych kilka reklam. Oczywiście nie podjąłem żadnych działań, żeby je zablokować, bo nie przeszkadzały mi w czytaniu artykułu - więc po co blokować?
Czyli zacytowane przeze mnie na początku zdanie jest nieprawdziwe. Nie ma użytkowników blokujących reklamy, są użytkownicy blokujące przeszkadzające reklamy. Nigdy nie ma tak, że wchodzę na stronę i nie ma reklam. Są, a ja nic z tym nie robię, dopóki nie zacznie mi coś migać, wyskakiwać zasłaniać. wtedy PPM, dodaj filtr i spokój.
A jak wchodzę na stronę i widzę prośbę o wyłączenie adblocka, zwykle wyłączam i odświeżam. I jeżeli po odświeżeniu serwis jest czytelny, to adblock zostaje wyłączony. A przynajmniej do czasu, aż mi coś znienacka nie wyskoczy.
Tu też wyłączyłem. Nic nie wyskoczyło, więc chyba tak zostanie.
Wniosek? Nie należy apelować do użytkowników, tylko do reklamodawców i serwisów, żeby ucywilizowały reklamę. Przecież nikt nie szuka adblocków, nie instaluje, nie szuka czy tworzy filtrów tylko po to, żeby zrobić na złość reklamodawcy, czy serwisowi. Ludzie są leniwi, i jeżeli podejmują się takich działań (blokowania reklam) to znaczy, że są nieźle wk...ni, na tyle, że im się chce coś z tym zrobić.
NIemiec
6. NIemiec 22.12.2016 / 08:40
To cenzura ONetu, któy nie daje sobie rady z komtarzami doich publikacji , a nie o żadna reklamę chodzi.Widać , ze jest portal majacy charakter agendy wpływu podmiotu zewnętrznego .Cenzura niemiecka w Polsce kwitnie
mm
7. mm 25.12.2016 / 12:14
Właśnie wyłączyłem Onet jako stronę startową. Używam blokera bo przeszkadzają mi reklamy wyskakujące na całą stronę. Małych banerów po prostu "nie zauważam". Co nie znaczy że na laptopie z dostępem mobilnym mam wyłączone wszelkie reklamy aby nie zjadały transferu.
t43546tgfregh
8. t43546tgfregh 11.01.2017 / 09:49
Absolutną podstawą jest przycisk „zamknij”, który powinien być widoczny i działający.

Bzdura. Reklama ma mnie nie zmuszać do klikania w cokolwiek!
Przestanę blokować, pod warunkiem że bannery nie będą zasłaniały contentu!
ax1515
9. ax1515 08.03.2017 / 21:52
do @analityk
Chyba się mylisz co do swoich konkluzji.
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Nie bądź anonimowy. Zarejestruj się! Otrzymasz profil dzięki, któremu Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne. Będziesz miał również dostęp do newslettera, ofert pracy, forum dyskusyjnego oraz kontaktu do innych zarejestrowanych osób.
wymagane

obrazek nieczytelny

wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
Digital We

Arrow
newsletter

Dołącz do społeczności interaktywnie.com

© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved. Created by Opcom