13.02.2014 / Trendy / Kampanie
 

Parodia reklamy Dove, czyli jak agencja wita nowego dyrektora

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Piotr Chrobot
 
archiwum własne
archiwum własne

Przykłady na to, jak niecodziennie pokazać radość w firmie z zatrudnienia pracownika oraz jak wykorzystać przerwę reklamową podczas Tańca na lodzie opisuje Piotr Chrobot, creative director w Saatchi & Saatchi Digital Poland.

Na naszym podwórku, wiadomości o nowo przyjętych osobach zwyczajowo ogranicza się do fotografii oraz nudnej biografii. Codzienne serwisy informują o zmianach, a firmy przyjmujące nowych liderów cieszą się transferem w umiarkowany sposób.

Goodby i Silverstein mieli pewnie więcej powodów do radości bo dyrektorem kreatywnym w ich niemałej firmie został Eric Kallman - człowiek odpowiedzialny za humor Old Spice'a czy Skittels. Zamiast publikować jego zdjęcie na fanpage'u, postanowili zrobić parodię reklamy Dove Sketches i opowiedzieć o swoim nowym nabytku.

Film zrobiony w dobrym stylu, umiejętnie i z odpowiednim humorem. Dobrze wykorzystana parodia, którą można było bardzo łatwo zepsuć.

W Stanach tego typu transfery od zawsze są obszernie komentowane, panowie dobrze wykorzystali okazję. I nie zmarnowali potencjału.

Oryginalną reklamę Dove Sketches zobaczysz tutaj

W ostatnim czasie dom mediowy PHD w równie kreatywny sposób wykorzystał przerwę reklamową podczas Tańca na lodzie. W celu promocji nowego filmu The Lego Movie stworzyli od podstaw znane brytyjskie reklamy z wykorzystaniem ludzików duńskiego producenta. Cały blok reklamowy wypełniły cztery nowe reklamy.

Egzekucyjnie nie wyglądają jak oryginały, ale sam pomysł jest strzałem w dziesiątkę. Tak kreatywnego wykorzystania przerwy reklamowej dawno nie widziałem.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Dove Sketches, Eric Kallman, Piotr Chrobot, The Lego Movie


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved. Created by Opcom