Głównym celem stworzenia portalu adresowanego do dzieci było podniesienie ich wiedzy o prądzie oraz świadomości w dziedzinie bezpiecznego korzystania z niego.
Janmedia w ramach współpracy z Grupą ENERGA uruchomiła serwis Planeta Energii. Głównym celem stworzenia portalu adresowanego do dzieci było podniesienie ich wiedzy o prądzie oraz świadomości w dziedzinie bezpiecznego korzystania z niego.
W pierwszej kolejności opracowano koncepcję działań mających na celu przybliżenie problematyki prawidłowego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej oraz strategię rozwoju serwisu. Wstępne projekty graficzne zostały poddane weryfikacji wybranych uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców. Na podstawie otrzymanych opinii przygotowano finalną wersję layoutu, którą można zobaczyć na www.planetaenergii.pl.
Serwis Planeta Energii od początku miał być miejscem edukacji przez zabawę. W ten sposób powstała idea misji Pomóż Planecie, podczas których dziecko ucząc Energoludki poznaje prawa związane z prądem oraz zasady bezpiecznego użytkowania energii. Wśród sekcji serwisu znalazły się także Park Zabaw oraz Energopedia i Wirtualna Klasa, zarządzane przez nauczycieli.
- Wyzwaniem było zrealizowanie wszystkich założonych celów oraz odwzorowanie ich w projekcie kreatywnym. Planeta Energii zakłada połączenie atrakcyjnej formy rozrywki z elementami edukacyjnymi. Cieszymy się, iż mogliśmy uczestniczyć w ciekawym przedsięwzięciu wpisującym się w promowane przez Grupę ENERGA wartości. W chwili obecnej pracujemy nad kolejnymi misjami oraz grami, które wzbogacą Planetę Energii - komentuje Tomasz Kulczycki, dyrektor kreatywny Janmedia.
Źródło: Informacja prasowa
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
serwis adresowany jest do dzieci w jakiej grupy wiekowej? <br /> Strona dla dzieci przede wszystkim ma być atrakcyjna dla dzieci, <br /> co do kontentu - tutaj słabo, twórcy chyba nie popełnili żadnego testu na grupie celu - jeżeli dobrze wnioskuje, że serwis adresowany jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym to zarówno sposób podania treści jak i nawigacja jest kompletnie chybiona. <br /> Co do walorów edukacyjnych to bez komentarza<br /> Ciekaw jestem ile dzieci skupia ten serwis i jaka jest lojalność. Jeżeli <a href="http://alexa.com" target="_blank" rel="nofollow">http://alexa.com</a> mówi prawdę to czasy świetności serwis ma już za sobą i chyba uczestnicy tej dyskusji są jedynymi odwiedzającymi:)<br /> <br />
to fakt, ale nie bylo takiego zalozenia akurat w tym wypadku
chyba nikogo nie wyedukuje ta strona, ale ladnie wyglada na screenach i w portfolio ;)
strony dla dzieciakow i nie tylko moga wygladac estetycznie (mam nadzieje), przyklad: <a href="http://www.dutek.pl" target="_blank" rel="nofollow">http://www.dutek.pl</a>
"Zgadzam się też ze zdaniem Dominika Steca, 90% dzieciaków nie zwraca uwagi na dizajn. " - napisała copywriter :D haha.<br /> dear lord.... ---> Co nie znaczy, że nie powinniśmy robić dobrej roboty. Napisałam, że dizajn jest do bańki, ale nie mam zamiaru się o to kłócić. Tyle.
Proponuję wątek przenieść <a href=\"http://bit.ly/iP1Tj\">tutaj</a>.
"Zgadzam się też ze zdaniem Dominika Steca, 90% dzieciaków nie zwraca uwagi na dizajn. " - napisała copywriter :D haha. <br /> dear lord....<br /> <br />
Strona rzeczywiście nie grzeszy urodą, ale nie zalatuje też htmlem sprzed dekady, więc nie rozumiem skąd najostrzejszy z komentarzy. Zgadzam się też ze zdaniem Dominika Steca, 90% dzieciaków nie zwraca uwagi na dizajn.
Przepraszam :) Nie mogłem się powstrzymać ;) Widzę, że Mirek pousuwał swoje trollujące posty z tematu - czyżby zrobiło mu się wstyd? Nie dziwię się... W takim razie i ja usunąłem swoje odpowiedzi, żeby nie pozostały bez kontekstu.
no i znowu polecieliście.....
@Mirek<br /> Dzięki mistrzu, to fajnie że znasz się na na SEO, tak jak na uzwojeniu pierwotnym i transformatorach ;) <br /> Słabo ci idzie trollowanie ostatnio, postaraj się bardziej.
@ Maciek:<br /><br /> Drogie dzieci - możecie dać radę same: wpiszcie w Gogle 'transformator wiki' i wyskoczy samo <a href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Transformator">TRANSFORMATOR</a><br /><br /> chyba faktycznie pracownicy 'czołowej agencji' winni przejść kurs SEO dla przedszkolaków
@Mirek<br /> <br /> Drogie dzieci, piszcie do Pana Mirosława ;)
@ Dom:<br /> 1) jak znam życie to efekt końcowy jest wypadkową kreacji agencji i gustów klienta - nie zapominajmy, że kto płaci to z reguły decyduje<br /> 2) nie twierdzę, że to strona idealna - jak zauważył Rafał rakieta nie jest najlepszym pomysłem - ale na tle wielu innych realizacji w PL jest naprawdę niezła i sporo ciekawego kontentu o charakterze edukacyjnym<br /> 3) niestety zgadzam się z Twoją opinią nt. naszego społeczeństwa, a przyczyn jest wiele<br /> 4) kto to był Bodler? bo nie wiem, czy mnie przypadkiem nie obrażasz ;)<br /> <br /> @ Maciek:<br /> blachy ferromagnetyczne, uzwojenia wtórne i pierwotne? wtf?<br /> w razie potrzeby mogę na priva wyłożyć o co w tym chodzi ;)
Mirek:<br /> Moje dziecko ma cztery lata i już na blache wykute Kwiaty Zła - Baudelaire'a.<br /> Bo wie że z tatusiem nie ma to tamto, wyższe sfery i już...ehehehee<br /> <br /> A tak na poważnie mam wrażenie że >"obojetne :) aby bylo kolorowo i sie ruszalo"< dotyczy większej części naszego spoleczeństwa.<br /> Przyczyna - po okresie szarzyzny i wizualnej biedy za czasów komuny, zachwyca nas wszystko co jest zrobione na bogato.<br /> A ten serwis napewno taki jest, na bogato, z calym dobrodziejstwem inwetarza środokow graficznych. Bo budżet Panie jeeest,... to co, ma nie być bogato?
@ Dominik:<br /> ale dziecku p.Hrabiego tak obojętnie nie jest - ono wyssało z mlekiem matki wysublimowaną estetykę i wyrobiony gust po Tatusiu :)
@ Dominik Stec: gdyby zabiegi estetyczne były obojętne dzieciom, nadal sikałyby do Koralgola i podziwiały tła w Reksiu :)<br /> <br /> no po screenach widze ze jest strasznie słaba więc nie nawiedzam (i tak sie nie przydam bo mam google analytics zablokowane). Dla mnie zabrakło art directora w produkcji, albo dobrego ilustratora.
dziecku to i tak obojetne :) aby bylo kolorowo i sie ruszalo
zgadzam sie z domem/p hrabią.<br /> <br /> znakomita wiekszośc polskich serwisów kierowanych do dzieci i kobiet = stylistyczne nieporozumienie i brak smaku.<br /> w przypadku dzieci niestety podwójna krzywda bo rosną nam estetyczne kaleki
Przesadzacie, przecież nawet łąkę od ostrych u dołu chłopaki dali radę upchnąć:P
Tandeta na poziomie <a href="http://www.k2.pl/_files/swietawplay_zoom_01.jpg">swieta w play</a> z lekkim in plus dla Janmedii ze względu na grupę docelową serwisu.<br /> <br /> Rakieta jako rozwiązanie dla "problematyki prawidłowego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej" to jak kulą w płot.
Mi serwis średnio się podoba.<br /> Wizualnie do mnie nie przemawia - widać różne style, sztampowe podejście z nawaleniem wielu kolorów i efektów błyszczenia, podświetlania i powiększania.<br /> <br /> Usability też nie zachwyca. Nie można scrollować strony. Wiele elementów nie jest klikalnych w całości tylko małe strzałeczki. Tak samo wyglądające elementy raz są klikalne, raz nie (elementy menu głównego i plakietki z imionami w Twojej załodze). Popupy zawsze wyświetlają się w stałym miejscu serwisu a nie na środku ekranu. Czasami są 2-3 popupy na sobie, przez co widać 2-3 krzyżyki zamykania w tym samym czasie, a działa tylko jeden.<br /> <br /> Trudno też określić wiek grupy docelowej - główna gra bardzo prosta, jak dla 5-latków, z drugiej strony Gwiezdny Rajd, quizy i puzzle trudne, jak dla 10-latków. O Energopedii już nie wspomnę - "Transformator składa się z rdzenia wykonanego z pakietów blach ferromagnetycznych..."<br /> <br /> Miejscami brakuje też elementów edukacyjnych. Przykładowo w quizach można zaznaczyć każdą głupotę ("gdzie bezpiecznie schronić sie w czasie burzy?" "pod drzewem") i dziecko nie dostaje informacji zwrotnej, że to zła odpowiedź a poprawna jest taka i taka.<br /> <br /> Żeby nie było, że jest tak źle :) Spodobała mi się za koncepcja głównej gry, jako wypełnianie misji w formie interaktywnego wideo (chociaż czasem lektor trochę przynudza), ale to chyba też dlatego, że ognisko można rozpalić ufoludkiem. Mam nadzieję, że kolejne misje będą bardziej rozbudowane i nie będą taką samą formą video edukacyjne + quiz.
Hmm, nie mogę się zgodzić z powszechnym zachwytem... Graficznie niezbyt mi się podoba i są drobne niedociągnięcia jeśli chodzi o interakcję. Przede wszystkim jednak trudno powiedzieć do jakiej konkretnie grupy wiekowej jest skierowany ten serwis - dzieci najmłodsze i te w wieku szkolnym, to zupełnie inni użytkownicy.<br /> Myślicie, że taka definicja z "Energopedii" nauczy czegoś maluchy?<br /> <br /> "Transformator<br /> Urządzenie, w którym energia elektryczna jest przetwarzana za pośrednictwem pola elektrycznego, bez udziału ruchu mechanicznego. Służy do podnoszenia lub obniżenia napięcia i umożliwia przesyłanie energii elektrycznej do odbiorcy. Transformator składa się z rdzenia wykonanego z pakietów blach ferromagnetycznych, na których nawinięte są uzwojenia (wtórne i pierwotne) z drutu miedzianego, a jego zasada działania oparta jest na zjawisku indukcji elektromagnetycznej."<br /> <br /> blachy ferromagnetyczne, uzwojenia wtórne i pierwotne? wtf?<br />
Kawałek dobrze wykonanej pracy. Mam nadzieję że takich projektów będzie coraz więcej. Dojących możliwości pokazania, szerszego spektrum rozwiązań skierowanych do najmłodszych.
@ Marcin:<br /> jeśli komuś myli się 'rzeczywistość medialna' z realną to wyrazy współczucia i rada: wizyta co najmniej u psychologa wskazana<br /> @ Dom/p.Hrabia:<br /> jeśli coś się nie podoba to jest mnóstwo cywilizowanych sposobów na wyrażenie swej krytyki - bez obrażania kogokolwiek<br /> bo wbrew pozorom to z reguły świadczy o kompleksach takie opinie piszącego<br /> poza tym to kolejny dowód, że anonimowe opinie są G.... warte<br /> i jeszcze sprostowanie: mnie się nie udało skończyć klasy III, utknąłem na II
@Mirek 100% prawda. Ale popatrz, Zapendowska, Wojewódzki i inny hmm sędziowie... Są strasznie ostrzy. Dlatego też połowa specjalistów chce takimi być... Mądre? Nie, ale co poradzisz :)
@ Marcin:<br /> IMO to zależy czy masz szklankę w połowie pełną, czy w połowie pustą<br /> forma wypowiedzi typu 'tanie gusta' jak dla mnie nie jest akceptowalna
Tu nie chodzi o wysublimowany gust tylko o subiektywną ocenę (każda ocena jest subiektywna bo to nie matematyka gdzie wynik jest jeden).<br /> Mnie się ta strona nie podoba bo to nawet nie jest spójne, przepraszam że nie schlebiam :-P, a krytykuje.<br /> Wystarczy spojrzeć na produkcje chociażby rodzimej Fabryki Gier by stwierdzić że estetyka dziecięco-kartónowa też może być smaczna. <br /> Biorąc pod uwagę rozmiar przedsięwizęcia można przypuszczać że budżet był wysoki, co za tym idzie nad calością przedsięwzięcia pieczę sprawował art director. Czyli nie bylo sytuacji że robi to kilka osób niezależnie a potem wszystko skleca się do kupy.<br /> Koszmarkiem to nie jest, ale nie widzę powodu żeby na temat tej produkcji rozplywać się w zachwytach.<br /> Argumety ad persona typu "pan hrabia" i przytyki z Salvadorem Dali i Picassem świadczą o poziomie wiedzy na temat "sztuki" na poziomie podręcznika do plastyki dla klasy III SP.<br /> I to jest właśnie smród polskiego piekiełka :)<br /> Już chociaż trza sie bylo innymi nazwiskami podpierać<br /> Pejot, Raczkowski....cokolwiek...<br /> Rozmawiajmy używając argumentów no chyba że dyskusja polega na wzajemnych razach ;)<br /> bez urazy<br /> pozdrowienia
@mirek Żadna strona nie jest perfekcyjna. Strona jest dobra, ale nie czepiajmy się kogoś kto się w niej nie zakochał. Z drugiej strony Dominik trochę się czepia ;)
@ Dom:<br /> cóż za wysublimowany gust, bardzo trudno p.Hrabiemu dogodzić<br /> czy p.Hrabia sugeruje dzieciom zrobić sajt w stylistyce Salvadora Dali, Picassa, czy może Beksińskiego - ciekaw jestem niesłychanie<br /> <strong>jak zwykle polskim piekiełkiem zaśmierdziało</strong>
Strona ładna. Fajnie zrobiona, jak dla dzieci. A jeśli chodzi o target, to wydaje mi się że na lekcje informatyki dla najmłodszych to super rozwiązanie.
Mnie sie podoba, nie przeszkadza kolorystyka, da sie latwo po nim poruszac, zauwazyc mozna troszke brak spojnosci w stylistyce ilustracji ale to pewnie problem pracy nad jednym projektem kilku ilustratorow. Ogolnie mozna znalezc drobne niedociagniecia, ale jak dla mnie na PLUS
Dom przesadzasz, sajt jest bardzo przyjemnie zrobiony.<br /> Bardzo fajnie sie po nim klika.
Jak dla mnie estetyka typu wieś tańczy i śpiewa. <br /> Trochę kartónów, trochę renderów, trochę połysku, wszystkie kolory tęczy i skejtowe ludziki. Czyli dla każdego coś miłego.<br /> Widać że autorzy kreacji nie mieli własnej wyrazistej koncepcji a chcieli jedynie schlebić tanim gustom jak największej publiki.<br /> Jeśli coś jest dla dzieci to wcale nie musi być kiczowate i przesadnie kolorowe.<br /> Rozumiem że ma być to produkt dla niewyrobionego odbiorcy, łatwy i momentami krzykliwy, ale to jest o dwa mosty za daleko.
wprawdzie od dawna już nie łapię się do grupy docelowej sajtu ale pozwolę sobie wyrazić swoją opinię: strona bardzo mi się podoba i chyba tak samo będzie w wypadku dzieciaków<br /> jedyna drobna uwaga - jako marketera - dlaczego nie zostało to nazwane 'Planeta Energia' - domena byłaby dużo łatwiejsza do zapamiętania