3.03.2016 / Reklama internetowa
 

Liczba e-maili reklamowych rozsyłanych do użytkowników stale rośnie. Jaki to ma wpływ na konwersje i opłacalność działań e-mail marketingowych?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Kamila Majcher (fot. MailSales)
Kamila Majcher (fot. MailSales)

Szacowana liczba użytkowników poczty elektronicznej na świecie według „E-mail Statistics Report 2015-2019”, w tym roku ma wynieść 2,6 mld, a do końca 2019 - wzrośnie do 2,9 mld. Obecnie niemal wszyscy korzystają z poczty elektronicznej (97 proc. internautów), co daje nam ogromny zasięg marketingu online. Bazując na tych danych marketerzy wysyłają coraz więcej mailingów. Nie znaczy to jednak, ze rynek zalewa fala spamu - wręcz przeciwnie.

Możliwości segmentacji, personalizacji, targetowania i automation marketingu, pozwalają na dotarcie do użytkownika we właściwym czasie z oferta zaspokajającą jego aktualne potrzeby. Możemy sprawić, aby odbiorca poczuł się absolutnie wyjątkowo, a e-maila potraktował jak wiadomość od przyjaciela, a nie jak od systemu mailingowego, który generuje przekaz na podstawie profilu behawioralnego.

Szczególną uwagę należy zwrócić na remarketing mailowy, który w porównaniu z displayem przynosi dużo lepsze efekty. Przyszłością są działania ad hoc, czyli wysyłanie mailingów na podstawie danych behawioralnych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu narzędziu e-mail jest jeszcze bardziej efektywny.KLIKNIJ I POBIERZ PEŁNY RAPORT

Marketerzy świadomie korzystają z wewnętrznych zasobów adresów e-mail, budując lojalność swoich użytkowników (newsletter nadal uważany jest za najtańsza formę dotarcia do klienta). Coraz częściej wychodzą oni również naprzeciw zewnętrznym bazom mailingowym, dzięki którym wzbogacają swoje rekordy o nowych użytkowników, równolegle podwyższając sprzedaż własną.

Liczba wysyłanych wiadomości rośnie proporcjonalnie z liczbą użytkowników poczty. Marketerzy wiedzą już, iż należy odejść od komunikacji generycznej i koncentrować się na komunikacji wysoce angażującej użytkownika, stosować mechanizmy behawioralne, retargeting i personalizacje. Mimo osiąganej dzięki temu świetnej konwersyjności, ciągle powstają nowe narzędzia, podnoszące efektywność e-mail marketingu.

Kamila Majcher - head of e-mail marketing w Cube Group, managing director MailSales

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.