16.04.2018 / Biznes
 

Maciej Orłoś odchodzi z WP.TV: "Ta przygoda skończyła się szybciej niż zakładałem"

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Maciej Orłoś (WP.TV)
Maciej Orłoś (WP.TV)

- Informuję, że od 01 kwietnia 2018 r. rozeszły się drogi zawodowe moje i Telewizji WP. Ta przygoda skończyła się szybciej niż zakładałem - tak Maciej Orłoś ogłosił swoje rozstanie z telewizją WP.tv, do której przeszedł po rozstaniu TVP. Z telewizją Wirtualnej Polski związany był niecałe półtora roku. 

Był jedną z twarzy telewizji, która dopiero przygotowywała się do debiutu i w znacznym stopniu przyczynił się do jej rozpoznawalności. Niestety, nie przełożyło się to na wyniki oglądalności, które długo okazywały się rozczarowujące. W poszukiwaniu lepszych, zarząd WP zdecydował o zdjęciu pierwszy programów Macieja Orłosia już po pół roku.

Na pierwszy ogień poszedł „#dziejesię”, z którym wiązano duże nadzieje. Początkowo miał aż dwa wydania dziennie: o 16:50 i jedno wieczorne (prowadził je Igor Sokołowski). Z wieczornego zrezygnowano już w kwietniu, zastępując je "Infoteką", którą Orłoś współprowadził z Moniką Kapinos. "Infoteka" przetrwała jednak tylko do końca lipca, a WP rozpoczęła "poszukiwania lepszej formuły." Wtedy też zdecydowano o skróceniu o połowę dwugodzinnego pasma „#dzieńdobryWP”. Zmiany pociągnęły za sobą redukcję etatów. Według informacji Wirtualnych Mediów z pracą rozstało się wtedy 20 dziennikarzy. Orłoś został by poprowadzić talk-show „Orłoś kontra”. Do czasu. Teraz będzie prowadził autorski program "Okiem Orłosia", który najpierw będzie dostępny w na fanpage'u dziennikarza, a potem także na YouTube. 

A telewizja WP ciągle szuka sposobów na to, by huczne zapowiedzi przekuć w realny sukces finansowy. Początki były bowiem bardzo kiepskie, do czego w ostatnim liście do inwestorów barwnie nawiązywał Jacek Swiderski

- Przygoda z telewizją i chłodne przyjęcie przez największych konkurentów z rynku, zbliżone do tego, jak Henryk VIII traktował swoje żony, zachęciło nas do podbicia stawki w rozgrywce i inwestycji w usługę WP Pilot. Z tej legalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego w internecie każdego miesiąca korzysta już ponad milion Polaków. Kto dziś przewidzi, ilu ich będzie na koniec 2018?

Dziś jest lepiej, ale cięgle jeszcze nie dobrze. W lutym 2018 roku telewizja została liderem oglądalności wśród stacji dostępnych na MUX8, ale głównie dzięki serialowi „Ucho Prezesa”, emitowanemu tam od 20 stycznia. Jego powtórki oglądało średnio 163 tys. widzów, a pierwszy odcinek trzeciego sezonu - 240,3 tys.. Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. telewizja WP miała 0,32 proc. udziału w oglądalności, a w styczniu br. - 0,55 proc. co z pewnością jest sukcesem (zaczynała z najgorszym wynikiem), ale ciągle jest pod kreską. 

65178_64988_tabela.png

Decyzje WP, choć mogą się wydawać desperackie, nie powinny jednak dziwić. WP wchodziła na ósmy multipleks pełna nadziei, ale bez żadnego doświadczenia.  (Tak samo zresztą jak Onet, który jednak nie zdecydował się zaatakować telewizyjnego rynku bezpośrednio, stawiając na strategiczną współpracę z ZOOM.tv.)

– Komfort konsumowania treści wideo, jaki tworzymy dla naszych odbiorców – linearnie i na życzenie na dowolnym urządzeniu – będzie miał jednoznacznie pozytywny bilans – powiedział Michał Brański, Przewodniczący Rady Nadzorczej WP1 Sp. z o.o. i VP Product Strategy w Grupie Wirtualna Polska.  – Będziemy relacjonować rzeczywistość tak, by ludzie mieszkający w regionach nie czuli się pominięci, pełną garścią będziemy czerpali z dynamiki internetowej i różnych form interaktywności. Innymi słowy, będziemy szybsi i bardziej zintegrowani z onlinem. Chcemy pokazywać całe spektrum opinii, telewizja WP będzie telewizją konfrontacji różnych środowisk, ale w duchu pozytywnym, budującym  – wyjaśniał Brański.

Szybko jednak okazało się, że łatwo nie będzie. Dla nikogo. Kiepskie wyniki notowali bowiem wszyscy nadawcy. Według Nielsena w pierwszym półroczu tego roku udział WP w rynku telewizyjnym wyniósł 0,1 proc., Zoom TV - 0,17 proc., a Nowa TV - 0,18 proc, a Metro z 0,2 proc. udziału. 

WP musi jednak szukać innych źródeł przychodu, bo w dobie kurczących się wpływów z reklamy display, rosnącej skali użycia adblocków i programmatic buying, nie może pozwolić sobie na bezczynność.

Na razie jednak lepiej idzie jej w segmencie e-commerce. 

 

 

 

 

 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Maciej Orłoś, WP.tv, Wirtualna Polska


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
młody
1. młody, 93.105.177.*, 04.05.2018 / 02:49
Panie Orłos. Pan jużprzeminął.
Eugeniusz
2. Eugeniusz, 109.232.31.*, 08.05.2018 / 16:29
Orlos kto jeszcze chce go ogladac?, wyjatkowo antypatyczny
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.