6.01.2017 / E-commerce
 

Noworoczne wyprzedaże. Oto 3 sposoby na wzrost sprzedaży

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
WavebreakMediaMicro - Fotolia.com
WavebreakMediaMicro - Fotolia.com

Jak pokazują badania UPS i ComScore, liczba kupujących w sieci stale rośnie. W ubiegłym roku po raz pierwszy odsetek kupujących online przekroczył 50%. Odpowiednia strategia marketingowa może pomóc przekuć zbliżające się noworoczne wyprzedaże w najbardziej dochodowy moment w ciągu roku. RTB House, polska spółka technologiczna specjalizująca się w działaniach reklamowych opartych na zaawansowanych scenariuszach retargetingowych, przeanalizowała setki kampanii na ponad 40 rynkach, by określić 3 sposoby na zwiększenie efektywności podczas styczniowych promocji. 

#1 Im wcześniej, tym lepiej 

Według analiz RTB House, współczynnik konwersji (czyli stosunek wykonanych akcji do liczby kliknięć w reklamę) kampanii retargetingowych, realizowanych w tegoroczny Black Friday był w Polsce o 123 proc. lepszy niż średnia dla listopada, a ruch na stronach wzrósł prawie o połowę. To dobry sygnał dla reklamodawców, którzy planują aktywności wspierające poświąteczne wyprzedaże. Sukces można powtórzyć, jeśli specjalnie przygotowane banery reklamowe pojawią się w sieci odpowiednio wcześniej. 

Warto pamiętać o podkreśleniu charakteru promocji. „Wietrzenie magazynów”, „ostatnie sztuki” czy „wielka wyprzedaż” to tylko przykłady haseł przyciągających uwagę kupujących. Spersonalizowane działania reklamowe umożliwiają nie tylko prezentację produktów, którymi odwiedzający sklep internetowych jest zainteresowany „tu i teraz”, ale także promocję najlepszych ofert z przedświątecznych kampanii – kto nie zdążył kupić prezentów kilka tygodni temu, może skusi się na przeceniony produkt.  

#2 (Nie)aktywni klienci

Każdy marketer doskonale wie, że pozyskanie nowego klienta może kosztować kilkukrotnie więcej, niż utrzymanie już raz zdobytego. Ponad 50 proc. kliknięć w spersonalizowane reklamy generowane jest przez odwiedzających sklepy w ciągu tego samego dnia, a w większości kampanii retargetingowych z upływem czasu nacisk na komunikację z nieaktywnymi klientami maleje. Błąd. Czas poświątecznych wyprzedaży to najlepszy moment na wznowienie komunikacji z tą właśnie grupą.

Specjalne kreacje reklamowe przygotowane z myślą o osobach, które odwiedziły sklep tydzień czy dwa wcześniej i np. przygotowały listę zakupów, ale nie zdecydowały się na finalizację transakcji, to dobra taktyka.

#3 Właściwy mechanizm rekomendacji

Im lepiej dopasowany komunikat, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu kampanii. Okres wyprzedaży to dla klientów e-sklepów szansa na zaoszczędzenie niemałych sum, a dla marketerów kolejna po Black Friday okazja na sprawdzenie jak efektywne mogą być prowadzone przez nich działania. 

Kampanie retargetingowe pozwalają zaprojektować nie tylko pojedynczy zakup, ale cały łańcuch aktywności angażujących klienta. Inteligentna kreacja i narzędzia do retargetingu, wspierane przez algorytmy oparte na deep learningu (obecnie jest to najbardziej obiecująca dziedzina badań nad sztuczną inteligencją) mogą wykorzystać informację o dostępnym asortymencie, a następnie błyskawicznie dopasować promowane na reklamach produkty do preferencji klienta. Im lepiej działający personalny asystent zakupowy, tym większa szansa na podjęcie przez użytkownika decyzji o finalizacji transakcji.

- Jakość personalizacji i skuteczne odgadywanie intencji zakupowych, które osiągamy dzięki zastosowaniu deep learningu pozwoliły nam wygenerować o 139% więcej zamówień w tak newralgicznym okresie, jakim był Black Friday. Ten wynik potwierdza, że retargeting jest niezwykle skutecznym narzędziem nie tylko podczas regularnych działań, lecz także podczas  masowych akcji promocyjnych, kiedy konkurencyjność ofert sklepów wzrasta i szczególnie istotna jest możliwość szybkiego dotarcia do klientów z precyzyjnie dopasowaną ofertą – mówi Łukasz Abgarowicz, Business Development Director RTB House.


61477_rtb_house_infografika_-206_12_20-.png

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB

  Pracujemy na sukces naszych Klientów. Projektujemy zachwycające kreacje graficzne, użyteczne serwisy internetowe i...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.