18.04.2017 / Felieton - Moje WWW / Inne
 

BASECAMP, Keep Google i długopis? Te narzędzia usprawnią pracę content managera

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Olga Jakubiak (fot. WebTalk)
Olga Jakubiak (fot. WebTalk)

- Jako content managerowie i copywriterzy układamy sobie pracę tak, jak lubimy najbardziej. Kiedy ktoś z boku powie: OMG! To chaos!, ja powiem: W chaosie widzę porządek. Ty lubisz mieć wszystko w telefonie, ja jestem fanką notesów i rozbudowanych plannerów - pisze Olga Jakubiak z WebTalk. - Oto mój subiektywny ekosystem narzędzi, aplikacji i przedmiotów:

Notatnik i długopis

Czyli niezawodny duet w dobie aplikacji i stron internetowych. W kwestii notatek ze spotkań, szybkich myśli, checklist, map myśli itd. jestem dość oldschoolowa. Mimo wielu mobilnych możliwości, notatnik nie straci pamięci, nie zawiesi się, nie klikniesz przypadkiem „NIE” na pytanie czy zapisać. Każda myśl zanotowana miesiąc temu, może okazać się trampoliną pomysłów, gdy do niej wrócisz w odpowiednim momencie. 

BASECAMP

To proste narzędzie do zarządzania projektami, dzięki któremu WSZYSTKO jest na swoim miejscu. Cała komunikacja, grafiki i komentarze nie znikają wśród maili. Z łatwością można wrócić do starszych tematów. Jasny podział na projekty i zadania pozwala na uporządkowanie codziennej pracy. No i oczywiście: Jak czegoś nie ma na Basecamp, to nie istnieje.

GOOGLE DOC

Dobrze skonstruowany dokument online to prawdziwy skarb. Zwłaszcza, gdy na warsztat musimy wziąć prezentacje dla klienta. Dzięki dokumentom online, kilka działów może pracować jednocześnie. Możliwość zostawiania komentarzy zdecydowanie ułatwia komunikację – nie musimy wysyłać zbędnych maili czy zaburzać slajdów uwagami w nawiasach.

Keep Google

Mimo że myśli kreatywne przelewam na papier, a checklisty skreślam kolorami, niedawno zaczęłam przygodę z Keep Google. Świetna aplikacja do zapisywania inspiracji, ciekawych linków, checklist. Dzięki dobrej organizacji poszczególnych segmentów, z łatwością można podzielić notatki na konkretnych klientów i udostępnić je kolegom, z którymi wspólnie prowadzicie dany projekt.

62404_1_keep-google.png

AdParlor

To jedno z tych narzędzi, do których wracam prawie codziennie. Potrzebujesz na szybko mock-up do prezki, a graficy mają roboty po kokardę? Da się zrobić. AdParlor oferuje możliwość przygotowania wizualizacji każdego wpisu, na każdy kanał, nawet na Insta Stories. O jedną kolejkę do designera mniej.

62405_2_adparlor.png

Unsplash, Picjumbo, czyli darmowe stocki pełne skarbów

Złapałam się kiedyś na tym, że przeglądając newsfeed widziałam zdjęcia stockowe i myślałam: O! To widziałam na shutterstocku. A z tamtym zdjęciem też zrobiłam wpis dla klienta X ect. Warto wśród zakładek mieć kilka mniej popularnych, darmowych stocków, które oferują jeszcze nieopatrzone zdjęcia. Gwarantuję, że spędzisz tam mniej czasu wyszukując odpowiednią fotkę, niż na stockach pełnych wszystkiego i niczego.

62406_3_unsplash.png

 

Olga Jakubiak, Content Manager w agencji interaktywnej WebTalk

 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.