PKO BP jest liderem jeśli chodzi o posiadanie między innymi konta osobistego, kredytu, karty kredytowej oraz możliwości debetu. Drugą pozycję w rankingu zajmuje Pekao SA, a na trzecim miejscu znalazły się ex aequo BZ WBK, mBank oraz ING Bank Śląski.
Najpopularniejszym wśród internautów bankiem pozostał PKO Bank Polski, choć odsetek osób korzystających z jego usług ponownie zmalał w porównaniu z poprzednią falą badania (z 24 do 22 procent) - wynika z badań firm Gemius oraz Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych.
Najpopularniejszym produktem finansowym wśród internautów pozostaje konto osobiste. Jak wynika z raportu "Finanse i plany finansowe internautów", jego posiadanie zadeklarowało aż 76 procent polskich internautów, co oznacza wzrost o 14 procent w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
Większym zainteresowaniem - w stosunku do szóstej fali badania (jesień 2011) - cieszą się takie produkty bankowe jak: konto oszczędnościowe (wzrost z 25 do 31 procent) oraz karty kredytowe (z 26 do 29 procent). Spadek liczby użytkowników odnotowano natomiast między innymi w przypadku kart debetowych (z 26 do 22 procent).
Wśród usług finansowych, oferowanych przez inne podmioty niż banki, respondenci najchętniej korzystali z możliwości dokonywania przelewów i opłat na poczcie (27 procent badanych). Mniejsza liczba ankietowanych (17 procent) wskazała płacenie rachunków w specjalnych punktach takich jak agencje, czy sklepy oraz zakupy na raty (14 procent).
Z raportu Gemiusa i IIBR wynika, że te trzy kategorie stopniowo tracą jednak na popularności. Na usługi takie jak pożyczki, szukanie doradztwa czy dokonywanie przekazów pieniężnych wskazywano równie często jak w poprzednich falach - korzystało z nich 5-6 procent badanych. Młodsi respondenci chętniej korzystają z poczty, a starsi z zakupów na raty.
Spośród osób, które zadeklarowały, że w ciągu ostatniego roku wzięły pożyczkę w innej, niż bank instytucji, blisko jedna trzecia zapożyczyła się u rodziny lub znajomych. Polscy internauci zapożyczają się także w zakładach pracy (23 procent), sklepach (23 procent) lub pozabankowych instytucjach udzielających pożyczek (21 procent).
Badanie zostało zrealizowane za pomocą ankiet CAWI (kwestionariusz internetowy). Ankiety emitowane były losowo od marca do kwietnia 2012 roku. Zebrano 4,2 tysiąca. kwestionariuszy wypełnionych przez użytkowników internetu, w wieku co najmniej 18 lat.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Najlepsza oferta poza bankowa jak dla mnie, polecam zapoznanie się z tą ofertą www.skanerkredytowy.pl - Korzystałem, a z moją historią kredytową, nie koniecznie było to łatwe, ale udało się dostać kredyt bez BIK. Możesz wziąć kredyt nawet do 15 000zł.