31.05.2017 / Mobile
 

Aplikacja Onetu - choć bardzo dobra - ma wady

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Aplikacja Onetu została nagrodzona w konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych INMA. Zwyciężyła w kategorii Best Use of Mobile, według specjalistów - zasłużenie. Aplikacja jest intuicyjna, użyteczna i dobrze zaprojektowana, ale... nie wolna od niedoskonałości. 

- Aplikacja Onetu wzmacnia obietnice naszej marki – mimo, że wprowadza innowacyjne rozwiązania jest łatwa w obsłudze, intuicyjna, oferuje bogaty dostęp do wiadomości i serwisów. Onet już dzisiaj jest najpopularniejszym polskim serwisem na urządzeniach mobilnych, wierzę, że sukces naszej aplikacji umocni tę pozycję -  mówi Aleksander Kutela, CEO Onet.pl.

Trudno z tym polemizować. Onet.pl to największy polski serwis horyzontalny i jego flagowa aplikacja nie mogła zawodzić oczekiwań związanych z tą pozycją. Wszystko jest więc na najwyższym (lub prawie najwyższym poziomie), począwszy od designu, który zgodnie z najnowszymi trendami jest minimalistyczny i wyważony, po nawigację - intuicyjną i przemyślaną. Ale wszystko to standard. Nowością, która sprawia, że nowa aplikacja Onetu wyróżnia się w tłumie jest funkcjonalność pozwalająca na odsłuchiwanie artykułów. Choć specjaliści mają różne opinie na temat jej wdrożenia - trudno im zaprzeczyć, że jest to funkcja potrzebna i użyteczna. 

- Czytanie jest płynne i naturalne. Nie mamy wrażenia, że słyszymy syntezator mowy. Onet dba w ten sposób o dostępność treści – moim zdaniem robi to bardzo dobrze i podnosi poprzeczkę konkurencji - ocenia Natan Jabłoński, Art Director, agencja KAMIKAZE. 

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży Reklamy nie do końca się jednak zgadza: - To super funkcjonalność. Jednak do samej realizacji mam małe zastrzeżenia. Syntezator mowy czyta teksty dobrze jak na syntezator, ale…  taki sztuczny głos, w którym nie zawsze poprawnie zastosowana jest intonacja, mylone końcówki e-ę i a-ą, nieperfekcyjnie przeprowadzona interpunkcja - po kilku minutach odbiór może być dla usera męczący.

Poważniejszym problemem - według  Igora Pietrzaka, Art & UX Director z agencji IMAGINE jest jednak automatyczne odtwarzanie filmów. Dla użytkowników to nie tylko irytujące, ale potencjalnie niebezpieczne. 

- Czuję się bardzo niekomfortowo w związku z faktem, że to nie ja decyduję o tym, który film oglądam. Dobrym przykładem w tej dziedzinie jest aplikacja The New York Times, w której użytkownik nie tylko sam decyduje, który film chce uruchomić, ale też widzi informację o całkowitej jego długości. Jeśli jesteśmy w podróży i korzystamy z danych pakietowych lub roamingu, to informacja ta jest bardzo istotna - mówi Pietrzak 

Niemniej, aplikacja Onetu to z pewnością produkt zasługujący na wyróżnienie pod kątem funkcjonalności, designu i użyteczności.

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
62788_natan_jablonski_kamikaze.png

Natan Jabłoński, Art Director, agencja KAMIKAZE:

Na tle konkurencji aplikacja Onetu wypada naprawdę dobrze. Na taki sukces składa się wiele czynników, takich jak: szybkość działania, płynne animacje i dobrze przemyślana nawigację.

 

Igor Pietrzak

Igor Pietrzak, Art & UX Director, agencja IMAGINE:

Funkcja automatycznego odtwarzania się filmów sprawia, że z aplikacji komfortowo będą mogli korzystać jedynie użytkownicy podłączeni do WiFi lub posiadający duży pakiet danych. 

62791_zdjecie-joanna_michalska_verseo.jpg

Joanna Michalska,  specjalista ds. pozycjonowania w Verseo:

Estetyce aplikacji nie można niczego zarzucić: przyjemna dla oka czcionka, neutralna kolorystyka z dodatkiem firmowej żółci Onetu, relatywnie niewielka ilość reklam.

 Robert Sosnowski (fot. Biuro Podróży Reklamy)

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży Reklamy:

Odnośnie funkcjonalności i UX w klasycznym zakresie nie spodobało mi się kiedy kilka razy aplikacja wyrzuciła mnie do webowych artykułów. Ale to z łatwością można poprawić dostarczając więcej kontentu do samej apki. 

62792_gawlas.jpg

Damian Gawlas, Senior UX Designer, agencja Social Media London Style:

Jest schludnie i minimalistycznie, najważniejsze, żeby twórcy nie spoczęli na laurach i rozwijali aplikację, bo wiele rzeczy można jeszcze usprawnić i dodać.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: aplikacje mobilne, onet.pl, ux


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
enriusss
1. enriusss, 83.30.156.*, 31.05.2017 / 12:04
Dobrze prawi Pan Igor Pietrzak!
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.