
Patrycja Kościołowska z Carat Polska zdradza, z czego korzysta na co dzień.
Na rynku jest dostępna ogromna liczba aplikacji sportowych z różnych kategorii m.in. bieganie, jazda na rowerze, fitness, joga. Triumfy święci Endomondo, dostosowane do najpopularniejszych systemów operacyjnych. Mi również zdarza się z niego korzystać, ale większą wartość dla mnie mają inne aplikacje, które z czystym sumieniem mogę polecić - pisze specjalnie dla Ineraktywnie.com Patrycja Kościołowska.
W domowym zaciszu idealnie sprawdza się Caynax HIIT. Aplikacja jest dedykowana treningom HIIT (ang. High Intensity Interval Training) i umożliwia ułożenie własnych treningów, w zależności od intensywności jakiej oczekujemy i czasu jakim dysponujemy. Domyślnie jest ustawiony klasyczny trening tabata (czterominutowy trening złożony z ośmiu rund). Wszystkie etapy treningu są sygnalizowane za pomocą dźwięków lub TTS (text to speach). Dodatkowo jest możliwość zaprogramowania treningów na poszczególne dni z funkcją przypomnienia. Domowy trening ogranicza tylko wyobraźnia.
Interesuję się jogą i oczywiście kopalnią materiałów w tym temacie jest YouTube, którego świetnie uzupełnia Yoga.com. W anglojęzycznej aplikacji jest dostępnych prawie 300 różnych pozycji, które szczegółowo opisano oraz opatrzono dobrej jakości zdjęciami i ilustracjami anatomicznymi. Jeśli mamy problem z wykonaniem danej pozycji, to możemy włączyć wideo z instruktażem. W darmowym dostępie jest także dostępnych kilka pełnych treningów, które z powodzeniem można wykonywać w domu. Jedynym minusem jest to, że treści w aplikacji są dostępne jedynie, gdy smartfon jest podłączony do internetu.
W mojej ocenie sport nieodzownie łączy się ze zdrowiem i takich holistycznych treści poszukuję w sieci. Najczęściej korzystam z aplikacji Hello Zdrowie, w której publikowany jest content związany m.in. z jedzeniem, ruchem, medycyną, czyli wszystkim co wiąże się ze sportem. Największą wartością według mnie są blogi prowadzone przez profesjonalistów. Mój ulubiony to „Jest moc!”. Kasia i Andrzej, zawodowi trenerzy zawsze umieszczają w swoich tekstach konkretne informacje – w jaki sposób ćwiczyć, jakich błędów unikać, jak się odżywiać, co jest ważne w uprawianiu danej dyscypliny. Aplikację i bloga polecam w 100%.
Jak już zrobimy trening HIIT porozciągamy się przy jodze to wypada coś zjeść. Do liczenia kalorii i makro składników idealnie nadaje się aplikacja od firmy Under Armor, czyli popularny MyFitnesPal. MFP to nic innego jak podręczny dziennik żywieniowy z obecnie, chyba najlepszym katalogiem produktów. Warto zaznaczyć, że katalog jest stale uzupełniany przez użytkowników. Dodatkowym plusem jest możliwość spięcia aplikacji z innymi aplikacjami np. Endomondo, Runkeeper czy Zdrowie od Apple. Aplikacja obsługuje także różne urządzenia smartwatche i smartbandy. MFP to dla mnie najwygodniejsza forma śledzenia makroskładników, postępów i diety.
Patrycja Kościołowska, senior Communication manager w Carat Polska
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»