Jeśli chodzi o blogi branżowe, to czytuję głównie zagranicznego TechCrunch-a, Engadgeta czy The Verge.
Jestem stworzeniem sieciowym. Internet jest dla mnie nieodłączną częścią codzienności. Najszybszym i najłatwiej dostępnym źródłem informacji. Sposobem komunikacji ze znajomymi, współpracownikami i przyjaciółmi oraz... miejscem pracy.
Z internetem witam się z samego rana, zerkając na smartfona i włączając tablet. Przy śniadaniu rzucam okiem na wiadomości z kraju i ze świata, ale czas żeby poczytać te, które mnie zainteresowały mam dopiero jadąc do pracy.
Tu mała dygresja - od jeżdżenia do pracy metrem wygodniejsza jest chyba tylko limuzyna z szoferem - nie dość, że można spokojnie poczytać, to jeszcze nie trzeba się przejmować korkami i szukaniem miejsc parkingowych!
Ale wróćmy do tematu. Zanim opowiem, w których serwisach czytuję wiadomości, najpierw dwa słowa o tym, jak do nich docieram. Otóż zarówno na tablecie, jak i na smartfonie, a od niedawna także w komputerze korzystam z aplikcji Pulse.
Pulse jest znacznie bardziej konserwatywny niż Flipboard, dając użytkownikowi pełną kontrolę nad treścią, jednocześnie jednak pozwalając na znacznie łatwiejsze i szybsze niż w tradycyjnych czytnikach RSS przeskanowanie materiałów z wielu źródeł. Ponieważ być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży to nie tylko moje hobby, ale też wymóg mojej pracy. Ta cecha jest dla mnie bardzo ważna.
Do mojego profilu w Pulse dodałem 36 źródeł RSS dotyczących nowych technologii, biznesu IT i mediów. Ale moje ulubione, do których sięgam z największą przyjemnością to Wired, Ars Technica, Business Insider, All Things Digital czy Fortune Tech.
Potem przychodzi pora na informacje wybrane przez ludzi, których lubię i których zdanie jest dla mnie ważne. Słowem, na przeglądanie tego, co znajomi wrzucili na Facebooka i Twittera.
Tu trafiam na linki do materiałów pochodzących ze stron i serwisów o których dotąd nie słyszałem, których nie mam czasu regularnie odwiedzać, albo które uważałem za nieciekawe. Nie raz dzięki przyjaciołom i znajomym dowiedziałem się rzeczy, których prawdopodobnie nigdy nie dowiedziałbym się sam.
Bardzo lubię czytać felietony, czy praktycznie tożsame im formą posty na blogach. Niestety, pod tym względem czuję poważny niedosyt: polskie blogi, które czytywałem rozrosły się w serwisy blogowe, w których coraz rzadziej trafiają się teksty napisane z potrzeby serca czy z intelektualnego niepokoju. Są zastępowane przez materiały powstające tylko dlatego, że trzeba o tym napisać.
Mając mało czasu na poszukiwania polegam w tym względzie na znajomych z Facebooka i Twittera, odwiedzając polecane przez nich blogi. Jeśli chodzi o blogi branżowe, to czytuję głównie zagranicznego TechCrunch-a, Engadgeta czy The Verge. Często zaglądam również na naTemat.pl oraz wysoce specjalistyczny Supertac.pl. Blog o sztuce przetrwania pisany przez człowieka, który jest nie tylko praktykiem z latami doświadczenia, ale też bardzo sprawnie posługuje się językiem polskim.
Internet to oczywiście nie tylko informacje i komunikacja, to także narzędzia i usługi, które ogromnie zmieniły sposób, w jaki pracuję. Korzystając z konta Windows Live zapewniającego synchronizację kontaktów, poczty, kalendarzy i plików (dysk wirtualny SkyDrive) swobodnie przesiadam się ze smartfona na tablet, z tabletu na komputer, a z komputera na inny komputer i znów na tablet. Dobierając urządzenia do sytuacji i potrzeb, zawsze i wszędzie mając wszystkie dane i pliki, których potrzebuję.
Nie wyobrażam sobie życia bez aplikacji One Note, która służy mi do organizowania zbieranych informacji, pisania tekstów czy notowania pomysłów i ważnych danych. Wspominam tu o niej dlatego, że stała się tak niezbędna dopiero, kiedy zyskała możliwość synchronizacji wszystkich danych z Chmurą. Teraz cokolwiek zapiszę na smartfonie, pojawia się na obu moich komputerach i tablecie. I nawzajem.
Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny Chip.pl. Długoletni dziennikarz miesięcznika Enter a następnie CHIP-a, najstarszego nieprzerwanie wydawanego w Polsce magazynu o nowych technologiach, publikował także w wielu czasopismach branżowych i serwisach internetowych. Współtworzył i kierował redakcją internetową CHIP-a. Obecnie redaktor naczelny zarówno drukowanego wydania tego magazynu, jak i jego portalu sieciowego. Prowadzi bloga na temat rynku, technologii i urządzeń mobilnych. Prywatnie pasjonat fantastyki naukowej w każdej postaci oraz nauki, od fizyki kwantowej do teorii ewolucji. Miłośnik gadżetów, early adopter nowych technologii i zapalony turysta górski. |
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»