20.08.2012 / Portale
 

Tak powstała grupa o2. Jak się robi zamieszanie w sieci?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. o2.pl
fot. o2.pl

Na początku flagowym produktem ze stajni o2.pl był komunikator Tlen.pl. Dziś to produkt, który nie wysuwa się na pierwszy plan. Najbardziej popularne serwisy grupy to Pudelek.pl oraz Wrzuta.pl. Pierwszy był pionierem w kwestii internetowych plotek i informacji z życia celebrytów, pisanych ostrym językiem. Drugi to jeden z największych polskich serwisów z muzyką. Znajdziemy tam zarówno teledyski, pliki mp3, jak i amatorskie nagrania.

Ale o2.pl nie spoczywa na laurach i regularnie otwiera nowe witryny. W 2008 roku powstało kilkanaście serwisów, większość w popularnym wtedy modelu Q&A (Question & Answer). Jednym z pierwszych była Samosia.pl, która dziś generuje ruch na poziomie około 850 tysięcy realnych użytkowników (według danych Megapanel PBI/Gemius z czerwca 2012 roku).

Ponad 100 tysięcy użytkowników miesięcznie odwiedza serwis PrawoSOS.pl, z kolei MedSOS - ponad 150 tysięcy RU. W 2001 roku o2.pl uruchomiło serwis FinanseSOS, ten jednak, póki co, nie doczekał się imponującej liczby odbiorców, bowiem w Megapanelu wynik witryny wciąż znajduje się poniżej progu badawczego.

Pudelek wcale nie jest liderem

Grupa o2.pl znana jest z zapoczątkowania plotkarskiego trendu w sieci. Po uruchomieniu Pudelka, jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać kolejne serwisy wzorowane na Pudelku. Ale to nie plotkarska witryna jest siłą napędową grupy. Notuje wynik imponujący, bo 2,5 miliona realnych użytkowników, ale dużo popularniejsze w grupie są kafeteria.pl, wrzuta.pl i sam portal o2.pl, który niejako agreguje treści ze wszystkich serwisów grupy. W kwietniu tego roku w sieci pojawiła się odświeżona wersja portalu.

Grupa o2 w 2011 roku:

- Świat zwariował, atakuje odbiorcę bodźcami. Nowa jedynka o2 ma się w to wpisywać - mówił wtedy Michał Brański, członek zarządu grupy o2. - Porządkujemy prezentację treści, ale jednocześnie podkręcamy też głośność wielu elementów

Kafeterię.pl odwiedza miesięcznie ponad 2,8 miliona użytkowników. A raczej użytkowniczek, bo w dużej mierze serwis ten skierowany jest właśnie do kobiet. Osią witryny jest potężne forum, ale pojawiają się tam także artykuły dotyczące gwiazd, urody, porad, społeczeństwa, kultury.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.