Top 5 inspirujących stron dla każdego event managera

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Paweł Czerski, CEO IMS Events
Paweł Czerski, CEO IMS Events

- Organizacja eventów przypomina konstruowanie sprawnie działającej maszyny. Nim przystąpi się do działania należy przygotować plan, przewidzieć finalny efekt, wziąć pod uwagę każdy najmniejszy element, a przede wszystkim mieć pomysł na kreatywne rozwiązania i komunikację samego przedsięwzięcia. O tym, gdzie szukać inspiracji i pomysłów na stworzenie niestandardowych atrakcji, angażujących uczestników wydarzenia - specjalnie dla Interaktywnie.com pisze Paweł Czerski, CEO IMS events.

Eventy to bardzo pojemny zakres aktywności - od ambientowych działań marketingowych po imprezy okolicznościowe. Dlatego warto korzystać ze stron internetowych dających możliwość korzystania z narzędzi eventowych, jak również stron śledzących trendy i newsy. Poniżej przedstawiam pięć stron internetowych, na które warto zajrzeć przed burzą mózgów i zabraniem się za organizację wydarzenia.

1.    Socialtables.com

Platforma zawiera kompleksowe narzędzia ułatwiające organizację eventów. Użytkownicy aplikacji mogą stworzyć makietę danego miejsca zarówno w 2D, jak i 3D, następnie rozplanować rozmieszczenie elementów takich, jak stoliki, dekoracje, wyznaczyć miejsca wszystkim gościom, a także np. odznaczyć ich przybycie na wydarzenie. Do korzystania z aplikacji wystarczy przeglądarka. Intuicyjna strona z funkcją drag&drop jest nie tylko prosta w obsłudze, lecz także posiada elegancki wygląd. Testowanie aplikacji jest bezpłatne, jednak rozszerzone wersje wymagają zakupu pakietu, który uzależniony jest od zapotrzebowania użytkownika. Serwis cieszy się dużą popularnością, z jego pomocą zorganizowano już ponad 3,5 tys. wydarzeń, w których łącznie wzięło udział ponad 100 tys. osób.

2.    CreativeGuerrillaMarketing.com

Blog poświęcony rozwiązaniom z zakresu działań ambientowych, który gromadzi przykłady wyróżniających się i niekonwencjonalnych kampanii reklamowych. Niestandardowe podejście twórców portalu zachęca do zgłębienia tematu działań ambientowych. Serwis dostarcza inspiracji i kreatywnych pomysłów do tego, jak przy niewielkim nakładzie wzbudzić szum wokół prowadzonych kampanii. Ponadto zebrane case’y zachęcają agencje reklamowe i sprzedawców do tworzenia nowych standardów w tej dziedzinie.

3.    Trendhunter.com

Trendhunter.com to agregator trendów, który umożliwia śledzenie nowinek ze świata technologii, architektury, mody, mediów czy marketingu. Znajdziemy tam sposoby na nowatorskie rozwiązania, przykłady setek innowacji. Jeremy Gutsche stworzył TrendHunter z myślą o ludziach z całego świata, którzy chcą dzielić się swoimi pomysłami. Dlatego też wiodącym hasłem platformy jest „we help find better ideas faster”. Serwis społecznościowy, na którym można odnaleźć ciekawe inspiracje na różne przedsięwzięcia jest wyświetlany 60 mln razy miesięcznie.

4.    Slideshare.net

Serwis internetowy umożliwiający dzielenie się prezentacjami multimedialnymi. Łączy w sobie funkcję dokumentów aplikacji Microsoft Power Point i serwisu Youtube. Podobieństwo do pierwszej z wymienionych aplikacji wynika z podobnych funkcji tworzenia pokazu slajdów, natomiast w przypadku drugiej istotny jest społeczny wymiar uczestnictwa użytkowników w tworzeniu zawartości i kolekcji strony. W serwisie odnajdziemy 40 kategorii tematycznych, które uzupełnia 70 milionów ekspertów.

5.    Bizbash.com

Strona gromadzi wiadomości z branży eventowej. Dostarcza informacji o nowatorskich twórcach, nowych stylach, najgorętszych trendach wykorzystywanych w strategiach event marketingu. Osoby zajmujące się organizację wydarzeń odnajdą tu nie tylko inspiracje, lecz także techniki i sposoby realizacji swoich pomysłów. Każdego miesiąca ze strony korzysta 200 tys. unikalnych użytkowników.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Sebastian
1. Sebastian, 31.6.131.*, 10.02.2016 / 12:48
http://Bizbash.com i http://Slideshare.net mają te same linki. Brakuje poprawnego linka do http://Bizbash.com
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.