Prawie dwie trzecie kupionych w internecie wycieczek zagranicznych to wyjazdy dwuosobowe. W przypadku krajowych wyjazdów dominują modele 2+1 i 2+2. A najbardziej pożądanym udogodnieniem jest plac zabaw.
Średni koszt zagranicznej wycieczki, na jaką w lipcu decydowali się polscy internauci to 5025 złotych. W przypadku wyjazdów krajowych, decydowaliśmy się wydać przeciętnie 1863 złote - podają portale turystyczne Wakacje.pl i EasyGo.pl, które podsumowały wybory e-klientów w lipcu tego roku. Zdecydowanie najpopularniejsze były w pierwszej połowie wakacji wyjazdy siedmiodniowe. Stanowiły aż 66 procent zamówień zagranicznych i 55 procent krajowych.
Dokąd jeżdżą klienci portali tyrustycznych? Jeśli w Polsce, to zdecydowanie nad morze.
Nad morze, bo górach jest powódź. Taką właśnie odpowiedź najczęściej słyszeli konsultanci contact center portalu Wypoczynek.pl, pytając klientów o preferowany kierunek wypoczynku. Niestety, mało pomagało rzeczowe wyjaśnianie, że topowe górskie kurorty pozostały wolne od zagrożeń powodziowych, miejsc jest dużo, infrastruktura przygotowana, a ceny przystępne - piszą autorzy raportu. - Zdjęcia z gazet i programów informacyjnych w TV zrobiły swoje i skutecznie zmieniły nastawienie sporej grupy klientów.
Zdecydowanie najpopularniejszym kierunkiem w kraju w lipcu było Pomorze Zachodnie. Wśród gór zdecydowanie wygrały Sudety. Bez względu na wybrany kierunek, najchętniej wybieramy pobyt w ośrodku wypoczynkowym. Tylko co dziesiąty turysta decyduje się na pobyt w polskim hotelu.
Polska staje się znowu turystycznie modna dla swoich rodaków, ośrodki podnoszą jakość standardu i swoich usług, a właściciele obiektów wolnym krokiem zmierzają w stronę konkurencyjności z Egiptem, Turcją czy Tunezją - komentuje Aleksandra Kaźmierczak, brand manager portalu Wypoczynek.pl. - Gdyby jeszcze tylko pogoda gwarantowała nam takie upały jak w lipcu, byłoby idealnie.
Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, to ubiegłoroczną pozycję lidera utrzymał w lipcu Egipt, gdzie wybiera się prawie co czwarty turysta, zamawiający zagraniczne wycieczki w internecie. Na podium znalazły się - podobnie jak rok temu - Grecja i Turcja. Odpoczywa tam co piąty kilent internetowych biur podróży.
W przypadku zagranicznych wypraw raczej nie oszczędzamy. Wybieramy oferty all inclusive, a zainteresowanie opcjami dojazdu włąsnego czy autokarem sięga zaledwie 10 procent. Pozostałe to podróż samolotem.
W tym sezonie więcej osób kupowało lub chce kupować swoje wakacje na przysłowiową ostatnią chwilę. Widać, że klienci przyzwyczajeni do bardzo niskich cen z maja i pierwszych dwóch tygodni czerwca czekali, a Ci co jeszcze nie wyjechali na urlop wciąż czekają tak długo jak tylko się da - dodaje Tomasz Domżalski, dyrektor marketingu, członek zarządu Enovatis S.A. - Niestety, po raz kolejny przypominamy, że biura podróży zmniejszyły swoją ofertę i na niesprzedane miejsca już raczej nie ma co liczyć.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
To naturalne, że rodziny wolą wyjechać w Polskę. Logistyka jest dużo prostsza. <br /> Wyjazd samolotem za granicę:<br /> 1. Zastanawiamy sie, co się nam zmieści do walizki i czy czegos nie zapomnimy. Bo w razie czego - za granicą jest droooogo ;-)<br /> 2. Szukamy kogoś, kto nas zawiezie na lotnisko i z lotniska (większość ludzi nie mieszka w pobliżu lotniska) Taksówka może sie okazać droga (nawet z Białołęki na Okęcie to ponad 100 PLN) a niekoniecznie cała rodzina z walizkami zmieści sie do taksówki (butla z gazem przeszkadza...).<br /> 3. Na wakacjach - nie mamy samochodu (a hotel jest 10 kilometrów od zywilizacji bo to była okazja). Taksówki kosztują, zresztą trzebaby się w jakimś języku dogadac z taksówkarzem... Więc siedzimy nad basenem (bo do plaży daleko) albo w pokoju (bo goraco a w pokoju jest klimatyzacja).<br /><br /> A na wakacje w Polsce - wrzucamy do samochodu bagaż i rodzinę - i wypakowujemy sie na miejscu. Na wakacjach mamy samochód do dyspozycji. Zaden z trzech powyższych punktów nie jest problemem...
Czy mi się wydaje, czy góry były kiedyś bardziej popularne?
Jak już się ma dzieciaki, to jednak łatwiej zorganizować sobie wczasy gdzieś w kraju. Poza tym człowiek siłą rzeczy robi się jakiś spokojniejszy wtedy, nie ma aż takiej potrzeby odkrywania nowego. Choć znam rodzinę, która od wielu wielu lat jeździ z namiotem po Europie przez 4 tygodnie w każde wakacje. I chce im się!