
W połowie września rodzimy Groupon po raz pierwszy miał mniej fanów od Grupera. Najszybciej potencjalnych klientów na Facebooku zdobywa Citeam, najskuteczniejszy jest OKazik.
Jak wynika z danych przygotowanych przez aplikację Napoleon dla Interaktywnie.com, we wrześniu najszybciej użytkowników pozyskiwał Citeam. W ciągu niewiele ponad dwóch tygodni strona serwisu związanego z Allegro powiększyła się o 3447 osób. W tym samym czasie Gruper pozyskał 1665 fanów a Groupon 1155.
Choć według czerwcowego Megapanelu Groupon.pl wciąż jest bezkonkurencyjny pod względem liczby realnych użytkowników, to według Napoleona na Facebooku bezkompromisowo rywalizuje z nim Gruper.pl - 16 września miał już więcej fanów. Użytkownicy tego drugiego serwisu są także bardziej aktywni, tak jak moderatorzy strony.
Groupon na Facebooku. W Polsce i w Europie
CheeseCat przeanalizował fanpage Groupona w sześciu europejskich krajach, w tym w Polsce. Okazuje się, że nasz rodzimy fanpage znajduje się na drugim miejscu - mamy lepszy wynik, niż strony z Włoch, WIelkiej Brytanii, Hiszpanii i Francji, a gorszy niż Niemcy. W ramach polskiego Groupona na Facebooku działają również fanpage poszczególnych miast, z których najwięcej fanów gromadzi serwis warszawski. Stolica ma również najwyższy wskaźnik aktywności fanów.
Warszawski Groupon zgromadził ponad 54 tysiące fanów, podczas gdy strona ofert z Krakowa ma około 30 tysięcy fanów mniej. Kolejne miasta notują zbliżone wyniki: Trójmiasto blisko 20 tysięcy fanów, Wrocław 17,5 tysiąca i Poznań - ponad 14 tysięcy.
Najpotężniejsza trójka
Na wykresach przedstawiliśmy po 10 największych fan page'y trzech facebookowych liderów. Z tych danych wynika, że Groupon wciąż jest społecznościowym numerem jeden w miastach.
W samej tylko Warszawie (potencjalnie największy rynek) fan page Groupona ma prawie 55 tysięcy użytkowników, bardziej aktywnych niż na stronie ogólnopolskiej tej firmy. Jest ich ponadto więcej niż w dziewięciu największych miastach Grupera.
Jak radzą sobie pozostali?
Warto też zwrócić uwagę na serwis OKazik.pl. Według czerwcowego Megapanelu ten serwis ma najmniejszą liczbę realnych użytkowników ze wszystkich tu prezentowanych. Tymczasem jest to numer jeden wśród największych (pod względem liczby fanów) fan page'y polskich zakupów grupowych na Facebooku.
Mniejsze serwisy (pod kątem RU w Megapanelu), radzą sobie również nieco gorzej na Facebooku. Jeśli chodzi o liczbę fanów, to widać sporą różnicę między MyDeal.pl a FastDeal.pl. Najmniej fanów notuje PrettyDeal.pl - jedynie 85.
Jeśli natomiast chodzi o zaangażowanie fanów, to spośród wymienionych serwisów najlepiej radzi sobie FastDeal.
*** Social Interaction Index (SII) to autorski współczynnik zaangażowania - ilustruje poziom aktywności fanów danej strony, czyli liczbę publikowanych przez nich postów, komentarzy i like'ów w relacji do liczby sympatyków danego fan page'a, zakładając różne wagi dla każdego z typów aktywności.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Ile oni już pieniędzy utopili na polskim rynku?
strach się bać teraz napisać coś pozytywnego bo zaraz @poinformowani posądzą o coś, ale ja się zgadzam z przedmówcami - chociaż bez tego hurrapatriotycznego tonu: dobrze, ze polskie firmy dają sobie radę z konkurencją zagraniczną.
Jak widać gruper pakuje teraz niezłą kasę a agencje pr-owe i marketing szeptany? Dużo Wam płacą za jeden wpis o potędze grupera? :)
Amerykanie wymyślili już zakupy grupowe na dopalaczach:) <a href=\"http://www.gryfikacja.pl/index.php/2011/09/homerun-zakupy-grupowe-z-nuta-gryfikacji/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://www.gryfikacja.pl/index.php/2011/09/homerun-zakupy-grupowe-z-nuta-gryfikacji/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://www.gryfikacja.pl/index.php/2011/09/homerun-zakupy-grupowe-z-nuta-gryfikacji/</a></a>
To była kwestia czasu, kiedy dostawcy zaczną edukować się w wyborze ofert któregoś z serwisów. W tym przypadku powód może być prosty, Gruper płaci za niewykorzystane kupony a Groupon nie, i mimo wiekszego zasiegu RU, dostawcą coraz bardziej oplaca sie korzystać z Grupera, trzymam dalej kciuki ;)
Rzeczywiście groupon nieco przyhamował - maja coraz mniej forsy na reklame, no chyba, że zbierają i jednak maja coraz więcej - bo jej jeszcze nie wydają, czekajac na lepszy moment :) Po wynikach groupona widac, że jednak mimo wszystko ciągle duzo wydają, pytanie czy na social media - osobiście uwazam, że sobie to troche odpuscili. Co do polskiego kapitału - zgadzam sie z przedmówcą - dobrze, że dochodzą do głosu takie firmy jak gruper czy np. <a href=\"http://fastdeal.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://fastdeal.pl</a> bo to np. brak wytransferowywania zyskow za granice, a pozostawianie ich w Polsce. Tak trzymac!
groupon zdecydowanie ograniczył wydatki reklamowe, mam wrażenie, że skończyły się kampanie billboardowe, pytanie tylko czy to przerwa przed jesienną kampanią reklamową czy stałe ograniczenie budżetów na reklamę
Jak widać, Gruper zdecydowanie rośnie w siłę. A bańka spekulacyjna Groupona zaczyna powoli pękać :) nareszcie, czas na polski kapitał, na naszym rynku jest już za dużo zagranicznych firm!