21.03.2016 / Bezpieczeństwo
 

Zdjęcia modelki Kendall Jenner i wokalisty One Direction wykradzione

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. WaveBreakMediaMicro - Fotolia.com
fot. WaveBreakMediaMicro - Fotolia.com

Prywatne zdjęcia z wakacji Kendall Jenner i Harry’ego Stylesa zostały wykradzione przez hakera, a następnie upublicznione na Twitterze. To nie pierwszy taki przypadek, w którym fotografie gwiazd trafiają na celownik cyberprzestępców. W 2014 roku nagie zdjęcia Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst i kilkudziesięciu innych celebrytek zostały skradzione z kont iCloud i Google Drive. Eksperci z firmy ESET przypominają jak uchronić się przed kradzieżą prywatnych danych, w tym zdjęć, przechowywanych w chmurze.

W ostatnich tygodniach amerykańskie władze przedstawiły zarzuty dla Ryana Collinsa i Andrew Heltona - dwóch hakerów, którzy w 2014 roku wykradli intymne zdjęcia kilkudziesięciu celebrytek. Zostali oni oskarżeni o atak phishingowy, który pomógł im uzyskać loginy i hasła do 363 kont iCloud i Google Drive – w tym do kont gwiazd, zawierających ich prywatne fotografie. Eksperci donoszą teraz o innym przypadku - tym razem haker wykradł ponad 30 prywatnych zdjęć zrobionych podczas wakacji Kendall Jenner i Harry’ego Stylesa. Udało się zidentyfikować, że zdjęcia pochodzą z telefonu matki Harry’ego Stylesa. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób cyberprzestępca zdobył do nich dostęp. Skradzione zdjęcia haker upublicznił na Twitterze, a inni użytkownicy tego portalu udostępniali je na swoich profilach. Cyberprzestępca udostępniał zdjęcia celowo – za każdym razem, gdy konto ze zdjęciami było blokowane (za naruszenia zasad), ten tworzył nowe i rozpoczynał upublicznianie zdjęć od początku.

Aby uchronić się przed wyciekiem prywatnych danych, Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń z firmy ESET, radzi wszystkim użytkownikom przechowującym dane w chmurach takich jak iCloud czy Google Drive stosować dwuetapową weryfikację. Dzięki niej przy każdym logowaniu do konta z innego urządzenia niż początkowo zweryfikowane, użytkownik otrzymuje kod SMS, który stanowi dodatkową warstwę bezpiecznego logowania.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Adam Myszka
1. Adam Myszka 22.03.2016 / 08:34
Czy ci celebryci nie wiedzą, że są bardziej narażeni na takie ataki niż zwykli ludzie? Po co trzymają takie fotki w chmurze? Chyba, że chcą by wyszły one na światło dzienne i narobiły trochę zamieszania wokół nich.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.